Jump to content

Internet Explorer vs Opera/Firefox


Arek1236
 Share

Recommended Posts

Sory ze odgrzebuje stary temat, ale nie moge powstrzymać się od komentarza :)

 

Tak to już jest jak się używa IE :) Naprawde warto przeżucić się na firefoxa czy opere, wiem że ludzie używający IE twierdzą że są bezpieczni lub nawet nie mają pojęcia że istnieje alternatywa - sam kiedyś myślałem że IE jest w porzo :)

Link to comment
Share on other sites

Sory ze odgrzebuje stary temat, ale nie moge powstrzymać się od komentarza :)

 

Tak to już jest jak się używa IE :) Naprawde warto przeżucić się na firefoxa czy opere, wiem że ludzie używający IE twierdzą że są bezpieczni lub nawet nie mają pojęcia że istnieje alternatywa - sam kiedyś myślałem że IE jest w porzo :)

 

Masz racje mam wielu znajomych którzy upieraja sie ze IE jest najlepsza, ale sie myla:) Bo wiem ze łapia duzo wirusów:) I inne "śmieci"

Link to comment
Share on other sites

Używałem przez jakiś czas Firefoxa i Opery i muszę niestety przyznać, że nie podoba mi się ich obsługa. Na przykład w IE bardzo mi się podoba to, że okno przeglądarki otwiera się w takim samym kształcie, w jakim zostało zamknięte, to znaczy jeśli przy zamknięciu okno zajmowało górną część ekranu to po otwarciu będzie tak samo. Niby drobiazg (ani Opera, ani Firefox tego nie mają) ale jak otwieram jakiś link i muszę przejść na pasek zadań lub wybrać odpowiednią zakładkę jeśli chcę wrócić do poprzednio oglądanej strony, zamiast po prostu kliknąć okno, które ukryło się pod nowootwartym oknem, irytuje mnie to. A zajmując się get paid otwiera się przecież dziesiątki stron w ciągu krótkiego czasu.

 

Dodatkowo od miesięcy nie złapałem żadnego wirusa ani innego świństwa, choć strony get paid są nimi zawalone - wystarczy dobrze zabezpieczyć komputer, co też zrobiłem.

 

Więc w czym praktycznie objawia się wyższość innych przeglądarek nad IE?

Link to comment
Share on other sites

ale jak otwieram jakiś link i muszę przejść na pasek zadań lub wybrać odpowiednią zakładkę jeśli chcę wrócić do poprzednio oglądanej strony, zamiast po prostu kliknąć okno, które ukryło się pod nowootwartym oknem, irytuje mnie to

Wystarczy przecież kliknąć na link prawym i wybrać:

Otwórz na nowej karcie w tle w Operze

Otwórz odnośnik w nowej karcie w FF.

PS niezły offtop się zrobił :) Z dyskusji o trojanie wyszło która przeglądarka jest lepsza :)

Link to comment
Share on other sites

Wydzieliłem.

 

Wystarczy przecież kliknąć na link prawym i wybrać:

Otwórz na nowej karcie w tle w Operze

Otwórz odnośnik w nowej karcie w FF.

 

Nie zupełnie się to sprawdza w moim przypadku. Weźmy za przykład sekcję paid to click w jakiejś firmie, gdzie wyświetlane są banerki PTP o czasie 5 sekund. To co robię to naciskam Shift i klikam 5 banerów jeden po drugim, zanim upłynie te 5 sekund i strona z banerami się odświeży. W Firefox/Operze gdybym przy każdym banerze miał wywołać Menu Kontekstowe i wybrać odpowiednią opcję zabrałoby to dużo więcej niż 5 sekund.

 

Cóż, kwestia przyzwyczajenia.

 

Moim zdaniem IE w odpowiednich rękach potrafi być tak samo dobry jak każda inna przeglądarka.

Link to comment
Share on other sites

Nie zupełnie się to sprawdza w moim przypadku. Weźmy za przykład sekcję paid to click w jakiejś firmie, gdzie wyświetlane są banerki PTP o czasie 5 sekund. To co robię to naciskam Shift i klikam 5 banerów jeden po drugim, zanim upłynie te 5 sekund i strona z banerami się odświeży. W Firefox/Operze gdybym przy każdym banerze miał wywołać Menu Kontekstowe i wybrać odpowiednią opcję zabrałoby to dużo więcej niż 5 sekund.

 

W FF można klikać linki środkowym przyciskiem myszy a strony otwierają się w nowych kartach - znacznie szybsze od wybierania odpowiednich opcji z menu kontekstowego

Link to comment
Share on other sites

hehe jak ja nie lubie takich dyskusji, przypominaja mi one dyskusjie zwolennikow kilku parti politycznych :)

 

no wiec ja jestem zdeklarowanym uzytkownikiem Opery i jest tu wiele opcji ktorych uzywam, tez jest klikniecie srodkowym myszy by sie otworzylo na nowej stronie,

lubie tez notki, zamknij wszystko, to ze jak gdy link na jakiejs stronce nie jest podlinkowany tylko napisany, mozna go zaznaczyc i kliknac idz do strony,

opcja cofnij, przeszukiwanie histori no i wiele wiele innych :)

IE uzywam tylko do czatow itp bo mam opere bez java :)

Link to comment
Share on other sites

Ja juz dawno odzwyczailam sie od IE. Teraz korzystam tylko z ff, ewentualnie Opera, ale tylko wtedy, jak ff zaczyna mi swirowac. Ja w ogole kiedys nie zdawalam sobie sprawy, ze istnieja inne przegladarki niz IE, i pewnie gdybym nie zaintresowala sie gpt, to dalej bym tego nie wiedziala :lol:
Link to comment
Share on other sites

zdecydowanie najlepszy jest FF + kilkanascie wtyczek i motywów graficznych. do poczty progrem The Bat, a komunikator oczywiście Konnekt :) I to jest pełnia szczęcia i wygody :D

 

A co do zakładek to ja je otwieram za pomocą gestów myszy - zainteresowantych odsyłam do google :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use