Jump to content

Pytanie odnośnie prowizji w paypalu


Amman
 Share

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad założeniem konta w PayPalu, mam kilka pytań:

1. Jeżeli podłączyłbym e-kartę w walucie euro z mbanku do paypala i chciałbym zakupić w zagranicznym sklepie coś co kosztuje ileś tam Euro to czy poniósłbym jakieś koszty, prowizje z tym związane, chodzi mi zarówno o prowizje ze strony Paypalu jak i mbanku?

2. Czy ponoszę koszty z powodu przewalutowania jeżeli e-karta jest w walucie Euro i PayPal w Euro?

3. Chodzi mi o bezpieczeństwo, jeżeli nie mam nic na e karcie i na koncie w PayPalu też nic nie ma, to czy PayPal pozwoli na transakcję - np zrobi się minus na koncie w PayPalu?

4, Czy można zrobić przelew z konta prywatnego w polskim banku prowadzonego w walucie Euro na konto użytkownika PayPal w Euro?

5.Jak kupuje coś ze sklepu jakie informacje muszę podać dla sklepu tylko login z paypala?

Link to comment
Share on other sites

1. Jeżeli podłączyłbym e-kartę w walucie euro z mbanku do paypala i chciałbym zakupić w zagranicznym sklepie coś co kosztuje ileś tam Euro to czy poniósłbym jakieś koszty, prowizje z tym związane, chodzi mi zarówno o prowizje ze strony Paypalu jak i mbanku?

Nie płacisz żadnych prowizji w PayPal (nie wiem jak ma się sprawa z mBankiem - nie mam e-karty). Gdy płacę €10 za rozmowy w SkypeOut poprzez PayPal to z mojej karty kredytowej Visa jest pobierane dokładnie €11.50 (€10 na rozmowy + €1.50 podatek), czyli nikt nie pobiera u mnie żadnych prowizji.

2. Czy ponoszę koszty z powodu przewalutowania jeżeli e-karta jest w walucie Euro i PayPal w Euro?

Jeśli nie ma do czynienia z przewalutowaniem, jak w powyższym przykładzie, to nie ma również kosztów z tym związanych.

3. Chodzi mi o bezpieczeństwo, jeżeli nie mam nic na e karcie i na koncie w PayPalu też nic nie ma, to czy PayPal pozwoli na transakcję - np zrobi się minus na koncie w PayPalu?

Wydaje mi się, że taka transakcja nie dojdzie do skutku. O ile mi wiadomo podczas transakcji PayPal w czasie rzeczywistym pobiera pieniądze z karty kredytowej. Nie jestem jednak w stanie tego przetestować gdyż nie posiadam e-karty.

4, Czy można zrobić przelew z konta prywatnego w polskim banku prowadzonego w walucie Euro na konto użytkownika PayPal w Euro?

Nie. Konto PayPal można zasilić jedynie z innego konta PayPal.

5.Jak kupuje coś ze sklepu jakie informacje muszę podać dla sklepu tylko login z paypala?

Jak kupujesz coś od kogoś to wtedy nie podajesz żadnych swoich danych. Jedyne co potrzebujesz to adres e-mail odbiorcy używany w PayPal.

Link to comment
Share on other sites

1.Słyszałem że jest coś takiego jak się kupuje coś w sklepie w Euro to strona przekierowuje na paypal.com (troszke inny wygląd strony logowania i jest na niej m.in znaczek sklepu i za ile się kupuje) logujemy się tam i od razu mamy wszystko wypełnione, konto jest obciążane i w niektórych sytuacjach jak np. chcemy doładować konto, wtedy jest to bardzo szybki sposób, bo konto np skype od razu by zostało zasilone środkami na koncie, czy to prawda?

2.Tak płacisz za skype jak wyżej opisałem? Czy płacisz za skype w tradycyjny sposób podając email odbiorcy i jakiś tytuł w przelewie?

3.Jak płacisz za skype, to odbiorca czyli skype jest obciążony jakąś prowizją i dostaje w rzeczywistości mniej pieniędzy niż mu wpłacasz?

4. Jeżeli miałbym kartę w PLN i kupowałbym coś np za 5 Euro jaki byłby koszt przewalutowania, tylko przewalutowanie czy również prowizja za przewalutowanie, możesz mi powiedzieć jaki jest kurs euro i dolara w paypalu?

5. Jedna osoba może mieć kilka kont w PayPalu dla różnych kart?Jeżeli tak to ile kont może mieć jedna osoba?

Link to comment
Share on other sites

1.Słyszałem że jest coś takiego jak się kupuje coś w sklepie w Euro to strona przekierowuje na paypal.com (troszke inny wygląd strony logowania i jest na niej m.in znaczek sklepu i za ile się kupuje) logujemy się tam i od razu mamy wszystko wypełnione, konto jest obciążane i w niektórych sytuacjach jak np. chcemy doładować konto, wtedy jest to bardzo szybki sposób, bo konto np skype od razu by zostało zasilone środkami na koncie, czy to prawda?

Jeśli sklep ma zaimplentowaną tą funkcję to TAK. Nie musisz jednak kupować w Euro by tak było, działa to ze wszystkimi walutami.

 

2.Tak płacisz za skype jak wyżej opisałem? Czy płacisz za skype w tradycyjny sposób podając email odbiorcy i jakiś tytuł w przelewie?

Płacę w sposób opisany wyżej.

 

3.Jak płacisz za skype, to odbiorca czyli skype jest obciążony jakąś prowizją i dostaje w rzeczywistości mniej pieniędzy niż mu wpłacasz?

Skype płaci prowizję od otrzymanej kwoty. Tabela prowizji znajduje się na stronie:

https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees-outside

 

4. Jeżeli miałbym kartę w PLN i kupowałbym coś np za 5 Euro jaki byłby koszt przewalutowania, tylko przewalutowanie czy również prowizja za przewalutowanie, możesz mi powiedzieć jaki jest kurs euro i dolara w paypalu?

PayPal pobiera prowizję za przewalutowanie w wysokości 2,5%. Kwota ta jest już wliczona w cenę obcej waluty.

 

Aby zapoznać się z aktualnym kursem wymiany walut:

  1. Zaloguj się do swojego konta.
  2. Kliknij łącze Opłaty.
  3. Kliknij łącze Wyświetl konwerter walut.
  4. Wprowadź kwotę; określ walutę, z której i na którą ma nastąpić przeliczenie.
  5. Kliknij przycisk Oblicz.

5. Jedna osoba może mieć kilka kont w PayPalu dla różnych kart(jeżeli tak to ile kont może mieć jedna osoba)?

Można mieć 2 konta - jedno prywatne i jedno firmowe. Do każdego konta możesz dodać kilka kart, ale nie jestem w stanie powiedzieć ile dokładnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Wydaje mi się, że taka transakcja nie dojdzie do skutku. O ile mi wiadomo podczas transakcji PayPal w czasie rzeczywistym pobiera pieniądze z karty kredytowej. Nie jestem jednak w stanie tego przetestować gdyż nie posiadam e-karty.
Jeśli masz na PP wystarczającą kwotę zapłata idzie z PP, jeśli na PP masz za mało i z kontem PP masz powiązaną kartę kredytową (eKartę) to kasa pobierana jest z karty. W innym przypadku wpłata nie jest realizowana. Nie ma możliwości zrobienia minusa na koncie PP.

Nie. Konto PayPal można zasilić jedynie z innego konta PayPal
Tu się nie zgadzam (wystarczy zalogować się do PP i kliknąć w link "dodaj środki do konta"). Konto PP można zasilić na trzy sposoby:

- z innego konta PP

- z karty kredytowej

- przelewem z banku (naszego polskiego banku również)

Link to comment
Share on other sites

Tu się nie zgadzam (wystarczy zalogować się do PP i kliknąć w link "dodaj środki do konta"). Konto PP można zasilić na trzy sposoby:

- z innego konta PP

- z karty kredytowej

- przelewem z banku (naszego polskiego banku również)

 

Opcja ta widocznie jest dostępna od niedawna. Gdy chciałem wcześniej zasilić konto przelewem z banku wyskakiwał mi komunikat, że opcja jest niedostępna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use