Jump to content

Rozmyślania podatkowe


Viliander
 Share

Recommended Posts

Ja chciałem zapytać czy mi się cos stanie jak wypłace jakąś większą sumę pieniędzy z e-golda przez kantor ? Tz. mam na myśli działalność Urzędu Skarbowego.

Pozatym czy trzeba płacić podatki od tego co wypłacił kantor ?

Czy kantor gdzieś zgłasza to co wypłaca ?

 

Z PITami jeszcze nie miałem za dużo wspólnego ale wiem, ze jak sie zarabia poniżej chyba 2000zł rocznie, to sie siedzi spokojnie w domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
chcac czy niechcac urzad skarbowy domaga sie podatku od wzbogacenia wiec czy wyplacisz na konto czy do domu taka prowizja Ci zostanie zabrana ;]

 

Zabrana w jaki sposob?

Analogicznie - jesli kolega mi wplaci 5 tys. na konto. To kto i jak zabierze mi od tego prowizje? :-)

A ja np za miesiac jemu wplace 5 tys. (dajmy na to: oddam) - kto jemu zabierze prowizje i jak?

Jedyne co zostanie zabrane to podatek od tego odsetek zarobionych dzieki oprocentowaniu rachunku bankowego (odciagany automatycznie).

:)

Link to comment
Share on other sites

No cóż, mylisz się.... wszystko co wpłynie ci na konto to twój przychód który powinienes opodatkować a to czy to jest pożyczka czy nie to sam to powinieneś dowieść - i jeśli kolega ci dał to zapłacisz podatek od wzbogacenia (od rodziny (najbliższej) możesz przyjąć chyba do 9000 bez podatku, od dalszej chyba do 5000, od obcych płacisz %) A jeśli jest to pożyczka to powinieneś ją zarejestrować w US i też coś im odpalić ... nie ma lekko czy dostaniesz czy zarobisz to zawsze trza coś na ząb US odpalić. :(
Link to comment
Share on other sites

No cóż, mylisz się.... wszystko co wpłynie ci na konto to twój przychód który powinienes opodatkować a to czy to jest pożyczka czy nie to sam to powinieneś dowieść - i jeśli kolega ci dał to zapłacisz podatek od wzbogacenia (od rodziny (najbliższej) możesz przyjąć chyba do 9000 bez podatku, od dalszej chyba do 5000, od obcych płacisz %) A jeśli jest to pożyczka to powinieneś ją zarejestrować w US i też coś im odpalić ... nie ma lekko czy dostaniesz czy zarobisz to zawsze trza coś na ząb US odpalić. :(

 

Nie sadzisz, ze nadinterpretujesz prawo?

Jak to "wszystko co mi wplynie na konto to moj przychod, ktory powinieniem opodatkowac"? jesli wyplata mi wplywa na konto nr 1 a potem przelewam ja na konto nr 2 czy to oznacza, ze mam dwa razy placic podatek? Poza tym 50% ludzi w Polsce nie pobiera wyplat na konto, a na pewno 99% nie placi jakiegos podatku od wlasnej wyplaty (czytaj od tego co dostaje na reke).

Ale mnie zdziwiles tym postem....

Link to comment
Share on other sites

Ale mnie zdziwiles tym postem....

 

Dużo rzeczy Cię jeszcze zdziwi w życiu... a jak chcesz mieć przyspieszony kurs to zgłoś sie sam do kontroli do US :) To że przelewasz sobie z konta na konto to ich wali bo sprawdzając transakcje masz podanego nadawce czyli jeśli to byłeś TY to wiadomo że przelewasz własne środki, ale jeśli zobacza przelew z np.: GameBookers lub kasyna to się grzecznie zapytają co to za kasa i kiedy odprowadziłeś od tego podatek, nawet jak bedziesz miał wpłatę od cioci to bedziesz sie musial grubo tłumaczyc że to pozyczka czy drobne na drożdzówkę :) Chodzi mi głównie o większa kasę jak wpływa na konto bo małych to i oni się nie czepiają chyba że się zaczniesz stawiać to wtedy i odpowiedni domiar potrafią przywalić. :) I to TY im musisz udowodnić że to co wpłynęło na Twoje konto to nie jest przychód i na tym polega cały absurd, że z góry zakładają ze jesteś winny i szukają wszystkiego do czego mogą sie doczepić :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ale mnie zdziwiles tym postem....

 

Dużo rzeczy Cię jeszcze zdziwi w życiu...

... nawet jak bedziesz miał wpłatę od cioci to bedziesz sie musial grubo tłumaczyc że to pozyczka czy drobne na drożdzówkę :)

 

a kieszonkowe od rodziców, a jesli jestem na utrzymaniu rodziny, babci, CIOCI, a jesli tak, to komu sie bede tlumaczyl?

Pomijajac juz umocowanie prawne tego co piszesz, sugerujesz, ze cala armia ludzi 24h/dobe siedzi i analizuje miliardy transakcji w polskich bankach?

 

hmm....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use