Jump to content

"Odnalezienie strony było niemożliwe" : (


Miramar
 Share

Recommended Posts

Nie ładują mi się żadne strony PTR z linków w mailach, ani po wpisaniu w przeglądarkę, takoż wiele innych stron, które wyszukałam w google. Po kilkunastu sekundach strona jest biała i pojawia się okienko z tekstem "Odnalezienie strony było niemożliwe. Sprawdź poprawność nazwy, a następnie spróbuj ponownie".:mad:To forum jakoś wywołałam i działa, jak widać, ale już GPF - nie. Miałam już podobne przypadki w ostatnich dniach, ale dotyczyło to tylko niektórych stron i trwało krótko, potem wszystko wracało do normy.

Co to jest u diabła, gdzie szukać przyczyn i jak ten problem rozwiązać?

Czy ktoś jeszcze tego doświadczył?

Help, please!

 

PS. Nie wiem, czy to odpowiedni forlder, ale przeszukałam forum i żaden mi nie pasuje.

Link to comment
Share on other sites

Mi się wydaje, że masz coś zle z DNS'ami ustawione albo z proxy. Spróboj zmienic dnsy ( taka ikonka z dwoma monitorami przy zegarku, albo w polaczeniach sieciowych w panelu sterowania ) lub proxy - zaleznie od przegladarki gdzies w opcjach :) .

 

Ja mialem podobna sytuacje jak moj dostawca internetu cos robil przy dnsach i przy portach.

Link to comment
Share on other sites

Czy używasz Internet Explorera?

 

Jeśli tak to spróbuj alternatywnej przeglądarki do testów:

 

- Firefox

 

- Opera

 

Jeśli strony będą się otwierać na FF lub Operze oznacza to jakiś błąd (być może życie utajone) IE.

 

W takim przypadku przeskanuj dysk skanerami on-line:

 

http://forumemoney.com/showthread.php?t=8193

 

Przed skanem oczyść dysk z plików tymczasowych, możesz posłużyć się programem Ccleaner.

 

Dodatkowo możesz przeskanować dysk antyszpiegiem, np. Ad-Aware, choć nie jest to konieczne, jako że antywirusy on-line zawierają dodatkowo bazę szpiegów i innego malware.

 

 

Jeśli i to nie pomoże spróbuj zmienić adres serwera DNS w ustawieniach internetowych. Aby to zrobić otwórz Panel Sterowania, następnie wybierz Ustawienia Sieciowe (lub coś podobnego - korzystam z anglojęzycznego Windows i nie pamiętam, jak to było w polskiej wersji). Kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie, którego używasz i wybierz Właściwości. W pierwszej zakładce będziesz miała okienko (w mojej wersji jest to This connection uses the following items) i na dole listy znajdziesz Internet Protocol (TCP/IP). Kliknij tą pozycję dwukrotnie. W nowootwartym oknie prwadopodobnie będziesz maiła zaznaczone dwie opcje: Uzyskaj adres IP automatycznie i to samo poniżej przy adresie serwera DNS. To co musisz zrobić to zaznaczyć opcję Use the following DNS server addresses i w polu Preferred DNS server wpisać na przykład:

 

159.134.237.6

 

Jest to adres irlandzkiej sieci Eircom (odpowiednik polskiej tepsy). Jeśli manewr z serwerem DNS zadziała poszukamy innego, szybszego dla Ciebie adresu DNS. Ten jest tylko testowy, jako że ja go w tej chwili używam i wiem na pewno, że działa.

 

Oczywiście wszystkie angielskie terminy powyżej będziesz musiała sobie przetłumaczyć ;)

 

 

Daj znać o efektach, jak nic nie zdziałasz będziemy myśleć dalej.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, chłopaki, za szybkie odpowiedzi i porady.

 

Wczoraj późnym wieczorem wszystko znów działało. Dzisiaj przez pewien czas strony nie chciały się ładować (łącznie z tym forum), po czym problem zniknął sam, bez żadnych moich działań.

 

Reklama2000: używam firefoxa, przeskanowałam (wczoraj) dysk avirem i spybotem - bez efektu. W DNSach nie grzebałam, bo zanim się do tego zabrałam, strony znów się ładowały, ale zanotowałam sobie, jak je zmienić, gdyby problem się powtarzał. Swoją drogą, nie wyznaję się na tym, ale jeśli to się łączy ze zmianą IP, to czy mnie nie wywalą z PTRów za "cheating"?

 

Cut-O: też podejrzewam, że to Multimedia coś kombinują i nie raczą poinformować użytkowników, którzy bulą abonament a dostęp do internetu mają ograniczony.

 

Renoirdaniel: to dla mnie duża pociecha, że Ty też nie wiesz, w czym problem. Zawsze, gdy coś szwankuje w komputerze wydaje mi się, że inni wiedzą, co robić, tylko ja jestem bezradna, bo niedouczona informatycznie.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Swoją drogą, nie wyznaję się na tym, ale jeśli to się łączy ze zmianą IP, to czy mnie nie wywalą z PTRów za "cheating"?

 

Sorki, że dopiero teraz odpisuję.

 

Zmiana DNSów nie ma nic wspólnego z oszukiwaniem. Jeśli Cię to interesuje możesz przeczytać trochę ogólnych informacji o DNSach na Wikipedii:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/DNS

 

Niektóre firmy uważają za oszukiwanie logowanie się za pośrednictwem serwerów proxy, które ukrywają między innymi nasz adres IP - ale to coś zupełnie innego.

Link to comment
Share on other sites

OK, dzięki. Jest fura rzeczy, których powinnam się poduczyć, a czasu nie starcza.

A tak w ogóle, to moje podejrzenia były słuszne: wspaniałe Multimedia, które się szykują do wejścia na giełdę i reklamują "niezawodny szybki i tani internet" coś grzebały na serwerze, ale abonentów nie uprzedzili. Dopiero gdy się wreszcie dodzwoniłam na infolinię, uzyskałam informację, na jakie IP mam zmienić i że po tygodniu powinnam przywrócić poprzednie ustawienia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use