Jump to content

Jak zwiększyć ruch na blogu/stronie?


Miramar
 Share

Recommended Posts

Jak zwiększyć ruch na blogu/stronie nie narażając się na ban w Google?

Dodałam bloga do różnych katalogów i wyszukiwarek, pinguję po każdej aktualizacji, skomentowałam posty w kilkunastu innych blogach, mam bloga w podpisie, co jeszcze da się zrobić? Gdzie można i warto reklamować?

Wiem, że na tym forum są spece w tym temacie - zechciejcie się podzielić choć cząstką wiedzy i doświadczenia!

Link to comment
Share on other sites

Z Polityki programowej Google'a:

 

"Zabronione Kliknięcia i Wyświetlenia

Każda metoda, która sztucznie generuje kliknięcia lub wyświetlenia jest surowo zabroniona. Te zakazane metody obejmują, ale nie ograniczają się, do: powtarzanych ręcznych kliknięć lub wyświetleń, tekstów zachęcających do klikania lub generowania wyświetleń, używania robotów lub narzędzi do automatycznego generowania kliknięć i wyświetleń, usług osób trzecich do generowania kliknięć lub wyświetleń, takich jak programy paid-to-click, paid-to-surf, autosurf i programy do wymiany kliknięć, oraz wszelkich zwodniczych oprogramowań. Proszę mieć na uwadze, że klikanie na swoje reklamy jest zakazane, aby uniknąć potencjalnych kosztów reklamującego."

 

 

 

Tak więc wszelkie surfy i reklamy mailowe w PTRach odpadają.:(

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza sprawa to cierpliwość, blog jest dość nowy (najstarszy wpis z 2 grudnia), tak że, roboty sieciowe nawet go nie "przeleciały", a co za tym idzie nie ma go w szukajkach.

 

Piszesz

Dodałam bloga do różnych katalogów i wyszukiwarek
i bardzo dobrze, tylko nie powinno być "dodałam" w czasie przeszłym, a "dodaje cały czas", jest to proces ciągły, takie neverending story.:D

 

Następna sprawa (w sumie od tego trzeba zacząć), to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie do kogo chcesz skierować blog, do jakich czytelników, następnie pomyśl jakie pytania może zadać wyszukiwarce ktoś kto szuka czegoś o podobnej treści do treści Twojego blogu. Jeśli odpowiesz sobie na te pytania, to wtedy wiesz już jak dodawać blog do katalogów. Poczytaj też o pozycjonowaniu na tym forum i na tym forum .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki, CAN, bardzo sensowne rady. Biorę się za czytanie o pozycjonowaniu na obu forach i gdzie indziej też:)

Oczywiście wpisałam tagi - pytanie, na ile trafnie.

nie powinno być "dodałam" w czasie przeszłym, a "dodaje cały czas", jest to proces ciągły, takie neverending story.:D

Nie do końca rozumiem: Masz na myśli dodawanie do coraz to nowych katalogów? Jest ich od metra, fakt, ale chyba jednak liczba skończona. No, chyba że wciąż powstają nowe.

Link to comment
Share on other sites

Tagi nie są brane pod uwagę przez wyszukiwarki, jedynie Title jest ważne, ale dobrze je napisać nie zawszkodzi, ponieważ ten opis stanowi tresć wpisów w katalogach pobierających dane z meta (qlweb, mini i podobne), po co to potem zmieniać ręcznie.

 

Katalogów dziennie powstaje troche, ...naście, moze nawet ....dziesiąt:)

Link to comment
Share on other sites

Jak zwiększyć ruch na blogu/stronie nie narażając się na ban w Google?

Dodałam bloga do różnych katalogów i wyszukiwarek, pinguję po każdej aktualizacji, skomentowałam posty w kilkunastu innych blogach, mam bloga w podpisie, co jeszcze da się zrobić? Gdzie można i warto reklamować?

Wiem, że na tym forum są spece w tym temacie - zechciejcie się podzielić choć cząstką wiedzy i doświadczenia!

Gogle tak i tak Cie wywali jak w miecha zarobisz więcej niż 1000$ :d

pewnie bo mi przy 700$ skasowali konto.

Link to comment
Share on other sites

google to nie jest taka firma! zreszta wiekszosc oszustow mowi ze sa "niewinie" wyrzucani , a nie zapoznanie sie z regulaminem nie zwalnia cie przed jego postepowaniem wiec radze poczytac :p sa tez rozne ksiazki na ten temat i porady -poszukaj troche, a na pewno znajdziesz:p
Link to comment
Share on other sites

google to nie jest taka firma! zreszta wiekszosc oszustow mowi ze sa "niewinie" wyrzucani , a nie zapoznanie sie z regulaminem nie zwalnia cie przed jego postepowaniem wiec radze poczytac :p sa tez rozne ksiazki na ten temat i porady -poszukaj troche, a na pewno znajdziesz:p

Jak byś miał przestrzegać w 100% regulaminu to być max 2$ dziennie zarobił , no chyba że być założył serwis typu fotka.pl ale oni i tak oszukują aby że tego nie widać.

Link to comment
Share on other sites

Wpisy na blogach mogą być, troche to spamowanie, ale co tam:)

Podpisy na forach to też dobre rozwiązanie, ale wpis musi być odpowiedni a nie "mól książkowy", tego w szukarkę raczej nikt nie wpisze, zmień na coś co ludzie wpiszą w szukarkę:)

Link to comment
Share on other sites

Wpisy na blogach mogą być, troche to spamowanie, ale co tam:)

Podpisy na forach to też dobre rozwiązanie, ale wpis musi być odpowiedni a nie "mól książkowy", tego w szukarkę raczej nikt nie wpisze, zmień na coś co ludzie wpiszą w szukarkę:)

Teraz lepiej? Bo w głowę zachodzę, co by tu napisać i zero pomysłów. Podejrzewam, że książek to ludzie nie szukają. (A ja nie szukam Britney Spears, która przoduje w rankingach.;))

Link to comment
Share on other sites

Hmm no ja mam troszke trudniejsze zadanie z forum, poniewaz nie zalezy mi na unikalnych wejsciach tylko na ilosci zarejestrowanych userów :)
Chcesz jakiś spam rozsyłać, czy jak? Bardzo wyraźnie widać, że zależy Ci na ilości rejestracji - nigdzie nie da się zajrzeć bez rejestracji - tylko czy warto się rejestrować, aby przeczytać 2 posty w dziale??

 

Jeśli prowadzisz politykę "dostęp tylko po rejestracji" szybko zwiększ liczbę tematów i postów (i to 10-20-krotnie), aby forum stwarzało wrażenie pełnego wiedzy i tym zachęcało do rejestracji. Przy tej taktyce nie ma znaczenia jakość tematów i dyskusji.

Moim zdaniem lepszą taktyką niż pisanie setek bezsensownych postów byłoby jednak podrzucanie tematów zachęcających do dyskusji i umożliwienie czytania z pozostawieniem komentowania tylko dla zarejestrowanych lub utworzenie jakiegoś konkursu dla zarejestrowanych. Ludzie, aby się rejestrować muszą widzieć jakiś cel, korzyść.

Link to comment
Share on other sites

Teraz lepiej? Bo w głowę zachodzę, co by tu napisać i zero pomysłów. Podejrzewam, że książek to ludzie nie szukają. (A ja nie szukam Britney Spears, która przoduje w rankingach.;))

 

Trochę lepiej, ale, postaw się po stronie szukającego. Czy szukający wpisze słowo mój? Nie wpisze bo nie będzie szukał czegoś co jest jego, słowo blog też jakoś mało związane z tematem, słowo "książkach", może "informacje o książkach", albo "książki", tu nie ma co kombinować, trzeba wszystko upraszczać beż zbędnych przymiotników itp:)

Książek ludzie szukają, przecież nie po to się ksiegarnie biją o miejsca w wyszukiwarkach żeby mieć miejsce, tylko po to żeby ludzie tam wchodzili.

Trzeba jedynie pamętać że tematyka nie jest łatwa, tak że o dobre miejsca będzie ciężko.

Zamiast bloga może lepiej postawić stronę, kupić domenę (obecnie są promocje) i serwer?

Kto nie ryzykuje ten szampana nie pije:)

Link to comment
Share on other sites

CAN, ja dopiero zaczęłam się w to bawić. Chciałam spróbować, czy da się coś na tym zarobić$$ i czy w ogóle potrafię bez znajomości informatyki coś zdziałać. Zaczęłam od bloga, bo to chyba najłatwiejsze. Planuję zrobić jakąś stronkę, (może z czasem kilka;)), najpierw na darmowym hoście, a potem może zainwestuję w hosting i domenę, ale dopiero, gdy się podszkolę. Na razie to są wprawki, żeby w ogóle zacząć coś robić w tym kierunku i jednocześnie zdobywać doświadczenie, testować różne tematy, techniki itd.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Hmm no ja mam troszke trudniejsze zadanie z forum, poniewaz nie zalezy mi na unikalnych wejsciach tylko na ilosci zarejestrowanych userów :)

 

wystarczy, że będziesz miał akceptowalne stopki sign-profit i o forumowiczów i ich aktywność nie musisz się bać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use