Jump to content

co lepsze mbank czy inteligo ?


kris
 Share

Recommended Posts

witam,

ma takie dziwne pytanko :P

a wiec...

posiadam konto w mbanku i w inteligo i bede chcial aby kasa (euro) ktora zarobie sobie bedac we francji przychodzila mi na konto i....

doczytalem sie na stronych inteligo ze pobieraja 11.99 pln za przyjecie takiego przelewu i przeliczaja go zlotowki zgodnie ze srednim kursem euro w danym dniu.

a na stronach mbanku wyczytalem tylko, ze przeliczaja kase zgodnie ze srednim kursem euro w danym dniu

i teraz pytanie czy mbank rzeczywiscie nie pobiera prowizji za przyjecie takiego przelwu z zagranicy ???

 

jezeli ktos wie i moze pomoc, doradzic gdzie lepiej kase wysylac to prosze o info

 

z gory dzieki,

kris

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

2. Na koncie średnie saldo musi wynosić 100 zł. Możesz cały czas trzymać 100 zł, albo np. 2 dni trzymać 1500 zł

 

5zł za prowadzenie konta z dostępem przez net to przecież niewiele, poza tym konta są dla osób, które mają kase :wink: , sam nie mam tam jakiś dużych pieniędzy, ale bez problemu mieszcze sie w saldzie 100 zł/ m-c,

Link to comment
Share on other sites

2. Na koncie średnie saldo musi wynosić 100 zł. Możesz cały czas trzymać 100 zł, albo np. 2 dni trzymać 1500 zł

 

5zł za prowadzenie konta z dostępem przez net to przecież niewiele, poza tym konta są dla osób, które mają kase :wink: , sam nie mam tam jakiś dużych pieniędzy, ale bez problemu mieszcze sie w saldzie 100 zł/ m-c,

 

Pewnie, ze tak, tylko po co placic skoro mozna miec to samo (a nawet duzo wiecej) za darmo ... ta alternatywa jest mBank - moim zdaniem, zdecydowanie najlepszy bank internetowy.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, ze tak, tylko po co placic skoro mozna miec to samo (a nawet duzo wiecej) za darmo ... ta alternatywa jest mBank - moim zdaniem, zdecydowanie najlepszy bank internetowy.

 

jedni płacą inni nie płacą, mam konto w mBanku od ponad roku, ale rzadko z niego korzystam ,kiedyś były tam darmowe przelewy, teraz tylko prowadzenie konta, w inteligo karte i papiery dostałem po 5 dniach, w mBanku do teraz nie mam karty, bo nie moge zczaić ich oferty, czy chodzi im o karte kredytowa, czy płatniczą, do tego visa electron w inteligo jest jedyną kartą electron, którą można płacić w necie, mam oba konta od dłuższego czasu i moge powiedzieć że inteligo jest 100x lepsze od mBank

Link to comment
Share on other sites

to ja isę troszkę z tematu wybije i powiem, że słyszałem tez, że Bank Millenium ma całkiem niezłą ofertę jak chodzi o dostep do konta przez net

 

jeszcze się nie dowiadywałem jak to do końca jeste

ale pewnie na dniach będe zakładał jakieś konto i sam będe musiał wybrać Millenium, mBank czy Intelligo :D

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, ze tak, tylko po co placic skoro mozna miec to samo (a nawet duzo wiecej) za darmo ... ta alternatywa jest mBank - moim zdaniem, zdecydowanie najlepszy bank internetowy.

 

jedni płacą inni nie płacą, mam konto w mBanku od ponad roku, ale rzadko z niego korzystam ,kiedyś były tam darmowe przelewy, teraz tylko prowadzenie konta, w inteligo karte i papiery dostałem po 5 dniach, w mBanku do teraz nie mam karty, bo nie moge zczaić ich oferty, czy chodzi im o karte kredytowa, czy płatniczą, do tego visa electron w inteligo jest jedyną kartą electron, którą można płacić w necie, mam oba konta od dłuższego czasu i moge powiedzieć że inteligo jest 100x lepsze od mBank

 

hehe, tez mialem okazje porownac dwie oferty (Inteligo i mBank) i wybralem mBank, jesli chodzi o karte to jest ona bezplatna - karta debetowa, do bankomatu i placenia (nie mylic z karta kredytowa). Odnosnie karty Inteligo masz racje - jedyna karta debetowa (Visa Elektron) w Polsce, ktora mozna placic w necie, tylko ze jak na razie nie znalazlem dla tego zastosowania, w necie place bardzo popularnym mTransferem. Zdania nie zmieniam, caly czas uwazam ze eKonto w mBanku to najlepsze konto internetowe, a jak wejdzie usluga eMakler to bedzie juz w ogole poza konkurencja.

Z drugiej strony nigdy nie uwazalem, ze jest to idealne konto podstawowe (tutaj przychylam sie do MultiBanku, z ktorego uslug zamierzam korzystac) ale do zarzadzania w necie jest super. Kazdy musi sie jednak zastanowic na czym mu najbardziej zalezy, ja uwielbiam jedna usluge w mBanku - SFI (Supermarket Funduszy Inwestycyjnych - zainteresowani napewno wiedza o co chodzi), ktorej nie ma i prawdopodobnie na takich warunkach nie bedzie w Inteligo

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, ze tak, tylko po co placic skoro mozna miec to samo (a nawet duzo wiecej) za darmo ... ta alternatywa jest mBank - moim zdaniem, zdecydowanie najlepszy bank internetowy.

 

jedni płacą inni nie płacą, mam konto w mBanku od ponad roku, ale rzadko z niego korzystam ,kiedyś były tam darmowe przelewy, teraz tylko prowadzenie konta, w inteligo karte i papiery dostałem po 5 dniach, w mBanku do teraz nie mam karty, bo nie moge zczaić ich oferty, czy chodzi im o karte kredytowa, czy płatniczą, do tego visa electron w inteligo jest jedyną kartą electron, którą można płacić w necie, mam oba konta od dłuższego czasu i moge powiedzieć że inteligo jest 100x lepsze od mBank

Tak jak niektórzy, miałem konto i w Inteligo i w mBanku. mBank jest dużo lepszy. Inteligo ma karte którą można płacić w necie? Polecam dział poświęcony ekartom. To karty przeznaczone do bezpiecznego płacenie w internecie.

 

W mBanku jest, w odróżnieniu od Inteligo, wspomniany już tutaj SFI. Za darmo kupowanie i sprzedawanie jednostek funduszy. Dodatkowo emax - konto a la lokata. Niedawno zwiększyli oprocentowanie (chyba 4.20 lub 4.30% nie pamiętam dokładnie).

 

Co do przelewów to mtransfer mi w zupełności odpowiada.

 

Nie rozumiem Twoich problemów z kartą. Zamawiasz, przysyłają, aktywujesz i po sprawie. A na stronach www jest jasno napisane o jaką kartę chodzi. Na głównej stronie masz wszystkie jakie oferuje mBank. Od debetowych, poprzez ekarty, do kredytowych. Czego tu zczaić nie można?

 

Obecnie nie wiem jak wygląda sprawa z zabezpieczeniem konta Inteligo, ale swego czasu było to konto najgorzej zabezpieczone przed dostaniem się osób nieupoważnionych poprzez sieć (wg któregoś tam profitu)..

 

mBank jest lepszy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Chciałem jeszcze wspomniec że w Inteligo jest miesięczna opłata za kartę, a karte gostajemy czy chcemy czy nie więc musimy płacić 99gr miesiącznie - chyba sie nie myle, w końcu ostatnio jestem w tym interesie :)

 

a ja mam konto w BPH (konto student) i za prowadzenie konta+kartę płacę co miesiąc 7,5 zł

Link to comment
Share on other sites

co do kart to z inteligo jest naprawde wyje****, wiec można zabulic te 0.99zl, oczywiście jak ktoś bedzie płacił nią przez internet, do tego jeden telefon i zwiekszasz se limit i karta z inteligo Visa Electron działa jak płatana w innych bankach VISA
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use