Jump to content

wyplaty z moneybookers


jacko123
 Share

Recommended Posts

Jak to jest z wyplatami z mb? Podobno mozna ich dokonywac po wyslaniu scanu dowodu tymczasem dzis widze ze ktos, konkretnie aa11623 at yahoo.com wyczyscil mi konto. Po prostu jesty u mnie wyplata na jego konto, czego nie robilem. Co moge zrobic zeby temu zapobiec? czy moge jakos odwrocic transakcje?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...
  • 5 months later...

Witam.

 

Mam takie pytanie: chcialem wyplacic pieniadze z MB dodalem swoje konto w Inteligo i tydzien temu w piatek przelalem z MB mala kwote zeby zobaczyc czy wszystko jest OK. Doszlo we wtorek. Nie bylo zadnego kodu zeby zwerywikowac konto, gdzies czytalem ze cos takiego jest w tytule przelewu. I w ten piatek znowu zlecilem wyplate ale do dzisiaj nic nie doszlo i chcialem sie dowiedziec czy to jest normalne i mam jeszcze czekac, czy pisac do supportu. Troche sie denerwuje do to dosyc spora kwota i chcialbym zeby obylo sie bez problemow.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Poczekałbym na Twoim miejscu jeszcze kilka dni, czasami przelewy międzynarodowe mogą się trochę opóźnić. Jeśli nie dostaniesz pieniędzy po tych kilku dniach - jak najbardziej pisz do supportu MB.

 

O pieniądze nie musisz się bać - nikt sobie ich nie zabierze ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam.

 

Minelo 6 dni roboczych a pieniedzy jak nie bylo tak nie ma. Wyslalem wczoraj email do supportu ale nie dostalem jeszcze odpowiedzi. Zdarzalao wam sie cos takiego? To jest pierwszy powazny przelew z MB i naprawde sie denerwuje. Ktos mial podobne doswiadczenie z nimi i moze powiedziec czy wszystko bedzie OK?

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

7 dzien roboczy dalej nie ma przelewu. W piatek napisalem maila - bez odpowiedzi. Dzisiaj pisze nastepnego i jak do srody nie dostate pieniedzy ani maila z jakims wyjasnieniem, to bede dzwonil. Ja rozumiem, ze cos im sie moglo przesunac, ale moga mi o tym napisac i powiedziec mniej wiecej kiedy sie moge spodziewac przelewu.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

W piatek napisalem maila - bez odpowiedzi.

 

A dziś jest poniedziałek, czyli czekasz na odpowiedź dopiero 1 dzień.

 

Cytat ze strony Moneybookers:

 

Monday - Friday 9:00 - 18:00

 

Banki nie pracują w weekendy. Ach, ta dzisiejsza młodzież, taka niecierpliwa... :evil:

 

 

P.S.

Oczywiście zakładam, że kilkakrotnie sprawdziłeś numery IBAN i SWIFT w przelewie i masz pewność, że są poprawne.

Link to comment
Share on other sites

Ja z MB mam tylko dobre doświadczenia. Kilka razy robiłam przelew, za każdym razem powyżej 100zł i pieniądze w 1-4 dni były na koncie. Z supportem byłam także w kontakcie, miałam problem z weryfikacją bo nie było w tytule tego numeru, którym się weryfikuje konto. Jednak napisałam do nich i zweryfikowali mi konto ręcznie, miło przy tym odpisując. Pieniądze na pewno trafią na Twe konto, nie martw się.
Link to comment
Share on other sites

Witam.

 

Widze, ze musze wyjasnic pare rzeczy.

 

A dziś jest poniedziałek, czyli czekasz na odpowiedź dopiero 1 dzień.

 

Jak pisalem do nich kiedys maila to odpowiedzieli w kilka godzin wiec uznalem to za standard - moj blad.

 

Banki nie pracują w weekendy. Ach, ta dzisiejsza młodzież, taka niecierpliwa...

 

Prelewow w weekendy nie ksieguja, ale biuro obslugi klienta dziala cala dobe, przynajmniej w moim banku. Wygladaloby, ze za duzo oczekuje od MB, ale przyzwyczailem sie do calodobowej, fachowej pomocy. Jakbys mnie zobaczyl wycofalbys sie ze slowa "mlodziez". A niecierpliwy jestem szczegolnie jak nie wiem co sie dzieje z miomi pieniedzmi.

 

Oczywiście zakładam, że kilkakrotnie sprawdziłeś numery IBAN i SWIFT w przelewie i masz pewność, że są poprawne.

 

Mam takie pytanie: chcialem wyplacic pieniadze z MB dodalem swoje konto w Inteligo i tydzien temu w piatek przelalem z MB mala kwote zeby zobaczyc czy wszystko jest OK. Doszlo we wtorek. Nie bylo zadnego kodu zeby zwerywikowac konto, gdzies czytalem ze cos takiego jest w tytule przelewu.

 

Moj pierwszy post. Przelewalem na wczesniej dodane konto na ktore dotarl juz wczesniejszy maly przelew, tak wiec nie ma mowy o pomylce. I tu przejde do postu stuardek(-dka sorry nie wiem jak to odmienic).

 

miałam problem z weryfikacją bo nie było w tytule tego numeru, którym się weryfikuje konto. Jednak napisałam do nich i zweryfikowali mi konto ręcznie

 

No wlasnie tu moze byc caly problem, bo ja do nich nie napisalem, nie bylo zadnego kodu w tytule przelewu ani opcji na stronie zeby ten kod wprowadzic czy zweryfikowac konto, wiec uznalem ze wszystko jest w porzadku. W miedzyczasie zweryfikowalem swoja karte, i poniewaz moglem zrobic kolejny przelew dokonalem wyplaty na ponad 1500zl, ktora jak wiadomo do dzisaj nie doszla.

 

Mi nie chodzi o to, ze ten przelew sie spoznia bo to nie ma dla mnie znaczenia. Wystarczylo by mi zebym dostal po tych 5 dniach roboczych maila, ze "maja opoznienie i pieniadze beda za tydzien", albo ze "jest jakis problem i zebym cos wyjasnil" nic wiecej nie chce. A sytuacja wyglada tak ze pieniadze zawisly nie wiadomo gdzie, i ja nie dostajac odpowiedzi od MB mam prawo podejrzewac ich o jakies przekrety.

 

Troche dlugo wyszlo, ale pisze to zeby przedstawic dokladnie sytuajce. To forum jest chyba to po zeby sobie pomagac i tego wlasnie tu szukam, moze ktos mial juz taka sytuacje i moze mnie uspokoic. A jesli nie, to moze opisanie przeze mnie tej historii pomoze komus innemu.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Osobiście jeszcze z MB nie robiłem przelewu na polski bank więc nie wiem, ile trwa ta operacja. Zazwyczaj korzystam z możliwości wymiany z kimś na forum. Robię za to przelewy międzynarodowe z AiB Ireland i każda taka transakcja zajmuje około 4 dni roboczych, a gdy korzystam z formularza www nawet 2 dni.

 

Jeśli chodzi o support to kiedyś czekałem na odpowiedź od MB zdaje się 2 dni.

 

Biorąc pod uwagę czas czekania i kwotę, o jaką chodzi, na Twoim miejscu zadzwoniłbym do nich jutro rano.

Link to comment
Share on other sites

A mnie dziwi, że mogłeś przelać taką sumę pieniędzy bez zweryfikowanego konta. Przecież jest jakiś limit, nie pamiętam już na jaką kwotę, ale chyba nie przekraczającą 100 zł. Ja dopiero po weryfikacji mogę wypłacać więcej, wcześniej pojawiał się komunikat, iż przelewu na wpisaną sumę dokonać nie mogę...Tobie udało się wysłać 1500zł, tylko jeśli jak piszesz konto nie było poprawnie zweryfikowane nie powinno dojść wogóle do takiego przelewu. Tu musi być przyczyna całego ambarasu. Sam zauwazyłeś, iż niewielka kwota (podejrzewam nie przekraczająca 100zł) doszła bez problemu. Więsza już nie, chyba już wiemy czemu. Proponuję zadzwonić do supportu i wyjaśnić sprawę. Wierzę jednak w pomyślne zakończenie historii. Napisz jak sytuacja się rozwinie.
Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie.

 

Wlasnie przed chwila zagladam na MB, a tam ku mojemu zdziwieniu (i wielkiej uldze) pieniadze spowrotem wyladowaly na koncie MB. Status "anulowano".

 

Niestety nie dostalem zadnej wiadomosci na maila, dlaczego tak sie stalo ani nawet, ze cofneli przelew i pieniadze sa z powrotem.

 

I teraz moje kolejne pytanie. Nie chce znowu robic przelewu zeby nie spotkalo mnie to samo. To jak te pienadze wyplacic? Przelewajac na karte gdzies slyszalem, ze blokuja je na miesiac (moze mnie poprawicie, tak mi sie gdzies obilo), czy szukac kogos zaufanego kto mi zamieni 1500zl MB-->Inteligo ?

Link to comment
Share on other sites

A nie lepiej zweryfikować konto i mieć to z głowy? Potem nic nie stoi na przeszkodzie do udanych przlewów. Napisz do nich, jak ja, że w tytule pierwszego przelewu nie było numeru koniecznego do weryfikacji i prosisz o pomoc. Zapytają o iine szczegóły tego przelewu i zrobią Ci to ręcznie a Ty przy swym koncie ujrzysz cudny napis "zweryfikowane".
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use