Jump to content

jakie inne szukarki? cyt."zrobiło się totalnie OFFTOPIC


Recommended Posts

chciałbym przeczytać PORZĄDNY artykuł gdzieś z netu opisujący DOKŁADNIE jak mam sie rozliczyć z US. Przecież ja jednego dnia zarobie 20 centów z jednej wyszukiwarki, drugiego dnia strace całą kase z e golda od trzeciego dnia haruje klikajac w jakiejś dupnej firmie na najtansza reklamę zeby przekonać sie ze ta reklama mi nic nie dała bo wyszukiwarka w którą chciałem reklamować albo nie działa albo wartosć słówek spadła poniżej światowego poziomu, takich przykładów i kombinacji można mnożyc nie mowiąc ze praktycznie 99.9 % userów działa w firmach bez zadnej umowy itp to na moj rozum cały ten interes jest nielegalny jak jest inaczej to niech ktoś mnie oświeci. Ja to podałem przykładowo 20 centów (to jest 80 groszy) wiem ze nalezy rozliczać sie z kazdych dochodów ale przypuścmy ze w ciagu roku tyle zarobiłem i pojechałem sie rozliczyc z tego w Us przeciez oni pozwijali by sie ze smiechu jakby zobaczyli gościa co w ciagu roku zarobił 80 groszy. Ale pomijajac to wiem, ze mozna na tym zarobic i niektórzy zarabiaja wiecej niz ten 1 złoty polski i zastanawia mnie fakt ze piszecie ze jakby sie ktos o tym forum dowiedział to wszyscy by mieli przechlapane, przeciez to jedno z najwieszych forum tego typu i dziwie sie ze jeszcze jakos nikt nie miał przechlapane za taką działalność bez rozliczania sie z US. I jak mam sie rozliczyc jezeli cała kasę trzymam na e goldzie ? Z którego dnia mam wziaść kurs? Takich pytań zrodziłoby sie na pewno sporo. Ja mam np problem z uzyskaniem numeru NIP (myślę ze to jest niezbędne do rozliczania z US) bo sie zmieniły przepisy, w zeszłym roku dostałbym go bez problemu, teraz podobno musze miec podpisana juz jakas umowe z pracodawca, coś w tym stylu i jak oni zobacza ze mam pracę to mi wystawia nip, moja siostra z trudem odzyskała swoją kasę, nie pamietam jak to było dokładnie ale pracowała na jakąs umowe, nie wiem czy o dzieło czy na zlecenie i potem chciała sie rozliczyc zeby jej podatek zwrócili i w urzedzie dali jej NIP warunkowo po niezłej awanturze. Jak ja bym miał sie tak kłucić jak ona, nie majac zadnych umow jak ona itp to ja dziekuje; na stronie virual cash pisze ze nikt nie zauważy tak niskich dochodow, ciekawe jak urzad interpretuje niskie dochody (chodzi mi o dokładną sumę jaka uwazana jest za niską bo po mojemu chocby zarobiło sie 10 groszy to trzeba sie rozliczyć, tutaj wydaje sie absurdem to biorac pod uwage mase pracy urzedników; odprowadzany podatek za 10 groszy zeby po jakims czasie isc znowu do urzedu i prosic o zwrot podatku bo sie nie przekroczyło kwoty wolnej od podatku ). No to np moj przypadek. Potrzebuje numer nip do rozliczania sie z podatku. Dostane go jak złoże dokumenty ze jakis pracodawca chce mie zatrudnić. Czy jakas firma emailowa, wyszukiwarka czy jakies inne cudo wystawi mi taką umowę? Obawiam sie ze nie. Tak wiec jak ktoś zna dokładny sposób rozliczenia sie z podatku z firmami mailowymi to niech da znać krok po kroku co gdzie i jak to ugryźć, poczytam chocby z ciekawości.

Sorry ze nie ten dział, ale tutaj została juz ta kwestia poruszona; chciałbym sie naprawde dowiedzieć a jak wyglada takie rozliczenie z firmami mailowymi i US

Link to comment
Share on other sites

Polecam przedzwonic do najblizszego urzedu skarbowego . A rozliczyc sie prawdopodbnie musisz ztego co przyjdzie Ci na konto zlotowkowe .

 

Czyli np jak z e-golda wymieniasz sobie kase , to robisz ksero czeku + zachowujesz kwitek z banku .

 

Kurs w takim wypadku bierzesz sredni z NBP z tego dnia kiedy kasa z realizacji czeku wplywa na twoje konto .

Link to comment
Share on other sites

Polecam przedzwonic do najblizszego urzedu skarbowego .

 

Ciekawe co też panie z US by powiedziały... :?

 

ps. w tym "biznesie" nie ma żadnych umów, żadnych udokumentowanych dochodów, jedynymi "dowodami" przychodów i kosztów są przelewy w międzynarodowych wirtualnych instytucjach finansowych, Państwo musiałoby chyba w takim wypadku ustanowić podatek zryczałtowany od tej formy działalności(najpierw ją jakoś określić) tak więc jednym słowem powodzenia, ale jakby ktoś się dowiedział coś na ten temat to chętnie poczytam. :wink:

Link to comment
Share on other sites

dobra juz mozemy ciagnac ten temat:) bo juz sie dowiedzialem, ze ST jest najlepsze;) o ile bedzie zylo:(

nawet temat zmienilem:P Squirrel zgodzisz sie abym zamiescil Towoje slowa w temacie:P:D

 

Sposrod 5 wyszukiwarek jakie dotej pory wyprobowalem najgorsza srednia mialem z Searchtrance - wiec dziwie sie ze tak ja chwalicie. Dla mnie najlepszy jest SearchDrifter troche gorsza Omega srednie ze standardowego portalu 2-3 centy, a w ST bylo 1-2 centy

Link to comment
Share on other sites

Sposrod 5 wyszukiwarek jakie dotej pory wyprobowalem najgorsza srednia mialem z Searchtrance - wiec dziwie sie ze tak ja chwalicie. Dla mnie najlepszy jest SearchDrifter troche gorsza Omega srednie ze standardowego portalu 2-3 centy, a w ST bylo 1-2 centy

 

to dziwne w SD na standardowym jest średnia 1,4 centa a w ST 3 centy i dodatku bidy wzrosły :)

Link to comment
Share on other sites

to ja moze napisze cos na temat i polece cos konkretnego 8)

JustSeeking - srednia na standardzie nie spada ponizej 4 centow (teraz mam kolo 5) i sa tam nawet slowka za 25 centow, nie ma minimum do wyplaty (wyplata raz na miesiac - chociaz mozna prosic czesciej), malo znana wiec idzie latwo refkow łapnąć :wink:

BunnySearch - wysoka srednia na standardzie, po modyfikacji nietrudno uzyskac srednia powyzej 5 centow, placą bardzo szybko po zazadaniu, swietny admin. jedyny minus, ze jest zwykle mniej poprawnych wyszukan niz w wiekszosci szukarek, ale srednia to rekompensuje

Link to comment
Share on other sites

@Squirrel - wiewiorka tez by byla pewnie w czolowce gdyby nie te problemy techniczne, mam nadzieje ze po 23 jak gdzies pisales bedzie juz wszystko w porzadku i bedzie sie mozna wziac powaznie za promowanie :-)

@Frontside - szkoda bo sie fajnie refkow tam zbieralo :wink: ale wole juz to niz pozniej takie opoznienia jak ma omega

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use