Jump to content

SP2 PL pod WIN XP


LUKz
 Share

Recommended Posts

info ze strony http://xp.net.pl

 

Windows XP Service Pack 2 PL

 

Imperator @ 21:05

 

Tytuł : Sieciowy pakiet instalacyjny dodatku Service Pack 2 dla systemu Windows XP dla specjalistów z branży IT i deweloperów.

Data wydania : 12.09.2004

 

Wersja : SP2

Wielkość pliku : 266595 KB

 

Opis : Dodatek Service Pack 2 (SP2) dla systemu Microsoft Windows XP zawiera nowe, aktywne technologie zabezpieczeń przeznaczone dla systemu Windows XP. Umożliwiają one lepszą ochronę przed wirusami, robakami i hakerami. Oprócz skuteczniejszej infrastruktury zabezpieczeń w dodatku SP2 ulepszono opcje konfiguracji zabezpieczeń w systemie Windows XP. Poza tym użytkownicy, którzy podejmują decyzje dotyczące zabezpieczeń, uzyskują więcej informacji na ten temat.

 

Uwaga : Użytkownikom domowym, szczególnie tym z wolnym łączem internetowym, Microsoft zaleca, aby poczekać na dostępność dodatku XP SP2 PL na witrynie Windows Update. Wkrótce będzie tam dostępny odpowiedni, mniejszy plik. Aby uzyskać ten plik dodatku SP2 do pobrania w formie zoptymalizowanej, włącz funkcję Aktualizacje automatyczne w systemie Windows XP.

 

Obsługiwane systemy operacyjne:

• Windows XP Professional Edition

• Windows XP Home Edition

• Windows XP Media Center Edition

• TabletPC

 

 

http://download.microsoft.com/download/a/c/7/ac78df4d-59cc-4e25-b4d7-94598a149719/WindowsXP-KB835935-SP2-PLK.exe

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jak informuje serwis ZDNET, firma Finjan odkryła 10 luk w dodatku SP2 do Windows XP, mającego znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa tego systemu operacyjnego. Według Finjan, odkryte luki mogą posłużyć hakerom do cichego i zdalnego przejęcia kontroli nad maszyną pracującą pod kontrolą SP2 podczas zwykłego przeglądania przez użytkownika stron WWW.

 

O fakcie odkrycia tych dziur Finjan poinformował Microsoft i wspólnie pracują nad rozwiązaniem problemu. Microsoft nie podaje jednak żadnych szczegółów dotyczących tego odkrycia, obawiając się wykorzystania tych informacji przez hakerów do napisania odpowiednich exploitów jeszcze przed pojawieniem się odpowiednich "szczepionek".

 

 

tekst pochodzi z tąd

http://republika.onet.pl/1202840,1,2128,2154,artykuly.html

 

bardzo mi przykro z tego powodu

 

do Igi^MBE

Linuxa moze i lepiej , ale większość ludzi chciala by sobie pograć a na linuksa nie zawsze wychodzą gry i dopóki sie to nie zmieni nie bedzie on tak powszechny jak windows, mimo iż jego popularność ciągle wzrasta

Wiele osób boi sie go uzywać nie wiedząc jak zainstalować i napotykają wiele problemów, których w windzie by nie spotkali bo przecież windows sam wie co dla ciebie dobre i zrobi wszystko sam

Link to comment
Share on other sites

do 1990 mieliśmy ludzi, którzy sami lepiej od nas wiedzieli co dla nas dobre.

A gry wychodzą. I te popularniejsze można pod cedegą/wine uruchomić. Ew. tak jak ja: pracuję na linuxie, a jak raz na miesiąc czy dwa najdzie mnie chętka do grania, odpalam windowsa. A, i ciekawostka: xp sp1 pracował obecnie u mnie od instalacji 2 m-ce temu łącznie 3h i ma już około 50 spyware i wirusów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
A nie lepiej linux? Mam to samo bez żadnych servicepacków. I mogę robić wszystko, czego potrzebuję.

 

ja np nie moge robic wszystkiego pod linuxem owszem phpc itp tak ale objecypascal (delphi) juz nie coprawda ma kylixa ale to inna bajka i dopóki linuxie bedzie mial 50% rynku nie przesiąde sie na stałe

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use