Jump to content

Reklama w branży odzieżowej


Loo
 Share

Recommended Posts

Witam

Jestem zainteresowany konktraktem z jakimś reklamodawcą. Posiadam stronę, która głównie traktuje o modzie, zakupach w centrach handlowych itp. Stronę odwiedza średnio 5 tys. osób dziennie. Posiadam już reklamy adsense ale nie wiem do kogo się zwrócić w sprawie dużych reklam banerowych itp.

Orientujecie się gdzie mógłbym zapukać i jakich stawek powiniennem żądać?

Aha i po drugie czy mogę łączyć takie reklamy z adsensami?

Link to comment
Share on other sites

Jestem zainteresowany konktraktem z jakimś reklamodawcą. Posiadam stronę, która głównie traktuje o modzie, zakupach w centrach handlowych itp. Stronę odwiedza średnio 5 tys. osób dziennie. Posiadam już reklamy adsense ale nie wiem do kogo się zwrócić w sprawie dużych reklam banerowych itp.

Orientujecie się gdzie mógłbym zapukać i jakich stawek powiniennem żądać?

Masz dwie opcje:

- program partnerski,

- sprzedaż miejsca reklamowego.

Rozumiem, że pytasz o to drugie. Najszybciej odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz u konkurencji :glass1: Napisz do administratorów serwisów o podobnej tematyce z zapytaniem o ceny reklam - pozwoli Ci to ułożyć własny cennik. Ważne, by wziąć pod uwagę ilość unikatowych wyświetleń strony konkurencyjnej - o to też można zapytać.

Później należy poszukać reklamodawców - jest to pracochłonne zadanie. Tu też z pomocą może przyjść konkurencja - sprawdź kto się u nich reklamuje i podeślij reklamodawcy swoją własną ofertę.

Reklamodawców możesz szukać również przez Google lub serwisy aukcyjne - wielu właścicieli sklepów on-line posiada również konta na Allegro - ułatwi Ci to ich odnajdywanie.

Oczywiście nie musisz ograniczać się do szukania reklamodawców ze swojej branży.

 

I jeszcze jedno - pamiętaj o podstwowej zasadzie - ilość wysłanych ofert przekłada się na ilość podpisanych umów. Załóżmy teoretycznie, że odpowie Ci 1% (to tylko przykład a nie statystyka) osób z którymi się skontaktowałeś. Tak więc by zdobyć jednego reklamodawcę musisz wysłać około 100 ofert, by zdobyć dwóch musisz wysłać 200 ofert i tak dalej... Nie zrażaj się brakiem odpowiedzi.

Aha i po drugie czy mogę łączyć takie reklamy z adsensami?

Możesz mieć na stronie zarówno banery od innych reklamodawców jak i AdSense. Daleko nie szukając takie rozwiązanie znajdziesz chociażby na stronie głównej Nasza-Klasa.pl.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use