Jump to content

Przelew przez kantor


mcmms
 Share

Recommended Posts

W polu nazwa banku nalezy wpisac nazwę banku, w ktorym utrzymywany jest rachunek bankowy na jaki maja zostac wplacone pieniadze.

(Nie trzeba pisac calej nazwy banku - wystarczy np: mBank, Inteligo, BZ WBK, PKO BP, Pekao SA itd.)

 

Wymieniajac pieniadze u osoby z forum, musisz pamietac, ze ponosisz ryzyko utraty calej kwoty, jesli osoba okaze oszustem, i nie bedziesz mial mozliwosci odzyskania pieniedzy (przelewy pomiedzy kontami e-gold sa nieodwracalne)

 

Pozdrawiam i zapraszam na strone serwisu Kantor e-gold.

Link to comment
Share on other sites

Tak? A korzystając z Kantoru możesz stracić tylko 10%. Ja kiedyś starałem się kupić dolarki na EG i wpłaciłem 10 zł do kantoru. Jestem pewien, że wszystko wpisałem poprawnie. Co się okazało? Po dwóch dniach odzyskałem 9 złotych na koncie w mBanku. Kantor jest wspaniały i nie można stracić ani grosza, no BA!
Link to comment
Share on other sites

To nie jest bez sensu.

 

Jest to zabezpieczenie dla wlasciciela konta bankowego, z ktorego wykonywany jest przelew.

Poza tym prosze zapoznac sie z punktem pierwszym zasad wplaty na e-gold.

 

Pana siostra nie jest wlascicielem konta e-gold, na ktore mialy zostac wplacone pieniadze, dlatego pieniadze zostaly zwrocone na konto nadawcy.

Link to comment
Share on other sites

Ale przecież to bez sensu. mBank ma już wystarczające zabezpieczenia i daję sobie rękę uciąć, że z mojego konta nikt inny sobie nie kupi dolarów za pośrednictwem kantora, bo nie ma listy haseł jednorazowych, a jej położenie znam tylko ja. Podobnie jest ze wszystkimi posiadaczami kont w mBanku, więc po co tworzyć jakieś zabezpieczenia, które nikomu się nie przydają? Ano po to, by raz na jakiś czas przyciąć 10% jedynie za wykonanie przelewu... Szkoda się wypowiadać nawet
Link to comment
Share on other sites

Lista hasel jednorazowych nie jest wystarczajacym zabezpieczeniem.

 

Znane sa przypadki, kiedy to wlasciciel konta klika na link z e-maila, wpisuje login, haslo i podaje haslo jednorazowe na stronie oszusta, ktory nastepnie wykorzystuje te dane do wykonania np. zakupu w internecie.

 

mBank powinien wprowadzic zabezpieczenie tokenem, i to nie takim prostym jaki dostaje sie w Lukas Banku (generujacy kod co 60 sekund), ale takim jak w BZ WBK (dzialajacy na zasadzie pytanie-odpowiedz).

 

 

Wracajac do zabezpieczenia stosowanego przez Kantor:

Sprawa nie dotyczy tylko wlascicieli kont w mBanku,poniewaz wplate mozna wykonac z dowolnego banku w Polsce.

 

Poruszony przez Ciebie przypadek jest akurat malo szkodliwy, poniewaz dokonales przelewu z konta siostry za jej zgodą , ale osoby obslugujace wplaty na e-gold nie sa w stanie tego zweryfikowac i dlatego przelewy takie sa zwracane na konto nadawcy.

Chcąc zasilic swoje konto e-gold powinienes wykonac przelew z konta bankowego, ktorego jestes wlascicielem.

 

Wspomniane zabezpieczenie (zasada nr 1) ma także uniemozliwic dokonywanie wplat na dane konto e-gold od roznych nadawcow, ktorzy np przez sprzedajacego na aukcji zostaja poinformowani o sposobie platnosci za aukcje i proszenie o wykonanie przelewu na nasze konto bankowe.

(W takim przypadku rowniez dane nadawcy nie beda zgadzac sie z danymi wpisanymi w formularzu i przelew zostanie zwrocony do nadawcy)

Link to comment
Share on other sites

Fajnie! Zabezpieczacie genialnie, ale przez te zabezpieczenia ja nie mogę kupić dolarów za własne pieniądze (konto zapisane jest jedynie na moją siostrę, a w rzeczywistości jest moje), a w konsekwencji nie mogę zapłacić refom, którzy już upominają mnie...

 

Czy jest jakiś sposób na to, byście mi sprzedali te dolary? Wykluczam wysłanie pieniędzy z konta opatrzonego moim imieniem i nazwiskiem, gdyż po prostu takowego nie mam!

Link to comment
Share on other sites

Jak konto zalozone na nazwisko Twojej siostry moze nalezec do Ciebie?

Ty podpisales z bankiem umowe o prowadzenie konta, czy Twoja siostra?

 

Jesli Twoja siostra to konto bankowe, o ktorym jest mowa NIE jest Twoje.

 

Jesli nie posiadasz konta bankowego mozesz wplacic pieniadze za pomoca przekazu pocztowego.

Jesli masz wiecej jak 13 lat mozesz zalozyc sobie konto w mBanku lub Inteligo.

 

Jesli nie zgadasz sie z zasadami opisanymi na stronie Kantoru, lub nie mozesz ich z jakiegos wzgledu wypelnic, nie mozesz korzystac z uslug tego serwisu.

 

--

Nie jestem odpowiedzialny za Twoje zobowiązania wzgledem "Refow"

Mozesz im np. zaplacic wykonujac przelew z "Twojego" konta bankowego.

Link to comment
Share on other sites

Czy jest jakiś sposób na to, byście mi sprzedali te dolary?

 

Jeśli chcesz koniecznie użyć kantoru to w formularzu podajcie dane siostry - oczywiście niech siostra wypełni formularz. :smile:

Ale chyba faktycznie lepiej jest wymienić się z zaufaną osobą na forum(myślę że taniej) - zwłaszcza jeśli masz problemy poprzez kantor. :wink:

 

ps. skąd kantor wie do kogo należy dane konto egold?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use