Jump to content

E-Commerce - Konferencja


Renoirdaniel
 Share

Recommended Posts

Zapraszam wszytkich na konferencje E-Commerce w Szczecinie - Ja tam specjalnie przyjezdzam :) (13 maja)

http://www.nzs.ps.pl/ecommerce/index.html

sa jeszce wolne miejsca

wstep bezplatny ale tzreba wczensiej zglosic udzial (ilosc miejsc ograniczona ;)

 

 

w programie:

 

Tematyka konferencji

:arrow: Zakupy przez Internet - tendencje na rynku

wymagania klientów (kiedyś i teraz)

techniki tworzenia wirtualnych firm i ich środowiska techniczne (kiedyś i teraz)

wymagania techniczne, jaka będzie przyszłość (sprzęt i oprogramowanie)

:arrow: Ewolucja działalności internetowych

jak zaczynały firmy, której teraz odniosły sukces

jakie firmy działające w sieci przynoszą zysk a jakie mają szanse go przynieść za 5 - 10 lat (czyli co jest "trendy" w sieci i jaka działalność gospodarcza prowadzona przez Internet ma szanse na sukces).

:arrow: Handel globalny, jak skutecznie sprzedać produkty przez Internet

jak w XXI wieku sprzedajemy produkty znane już w średniowieczu

Księgarnie Internetowe

Czy artykuły i książki sprzedawane przez Internet zdominują dzisiejszy rynek: e-booki, e-artykuły, e-produkty

Aukcje w XXI w.

Muzyka, filmy sprzedawane w Internecie, czy jesteśmy świadkami zmierzchu tradycyjnej dystrybucji kinematografii oraz fonografii

:arrow: Transakcje internetowe

zabezpieczenia transakcji prowadzonych przez Internet

płatności internetowe

wirtualne banki - przyszłość bankowości?

czy nasze pieniądze są bezpieczne - ataki hakerów, odszkodowania - ubezpieczenia, czyli kto ponosi odpowiedzialność

:arrow: Jak skutecznie reklamować się w sieci

jak zarobić nie pobierając opłat od klientów: portale, e-komunikatory

jakie firmy działające w sieci mają szanse na zysk i jakie są czynniki sukcesu? (psycholog specjalista od marketingu)

Przepisy prawa

ataki hakerskie - konsekwencje,

nieuczciwi sprzedawcy - wyłudzenie pieniędzy

ochrona danych

wyłudzenia finansowe, materialne

brak zapłaty za prace

Link to comment
Share on other sites

hehe Daniel stajemy sie popularni zobacz co mi kolezanka napisala :P

 

 

NIMFETKA :: 19:25:41 / S 19:25:41

widziałam cię w tv

 

 

NIMFETKA :: 19:25:59 / S 19:25:59

łądnie wyszłes na konferencji informatycznej w kronice

 

to teraz bede rozdawac autografy kto chce :P

Link to comment
Share on other sites

hehe Ryszon .. opowiedz dokłąndiej jaki kanał , jaki program itd. co tam sie działo itd.

 

Daniel: No kurde szkoda ze to tak daleko:( jakies 400km odemnie :( ekkh.. czekamy na dosc obszerne i szczegoołowe wypracowanie a raczejj sprawozdanie na ten temat na forum byłbym wdzieczny osobiscie .. nawet niezmienirnie wdzieczny za taki czyn ...

 

pozdro

manej

 

ps. szkoda ze nie ma spotkan o GP .. ale kto wie :> cos wykombinujemy chlopaki hehe :P:)

Link to comment
Share on other sites

e-COMMERCE

O Nowej Formie Przedsiębiorczości

 

Ogolem jak dla mnie to bylo kiepsko.. sam moglbym ich w paru tematach pouczyc :lol:

 

Na poczatek oklaski dla rektorowuczelni i przedstawicieli firm ;)

Troche nudnych przemowien - z wyjatkiem pana Bogusława Rogowskiego - (Prezydenta kapituly Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Szczecina i Pomorza Zachodniego BUSINESS CLUB SZCZECIN :lol: )... ktory mowil ogolem o zapotzrebowaniu miejsc pracy... o zasadach rozowy z pracodawca (ni z gruszki, niz .. ale dobrze ;) )

 

I

Pierwsza prezentacja dotyczyla: Inwazyjnych form reklamy w Internecie

dr inż. Jarosław Jankowski widac byl obeznany w temacie... ale nie powiedzial wszytkiego... bo zabraklo czasu.. i polowe (zdaje sie najciekawsza - pominal :( )... pokazywal pierwszy na swiecie baner oraz rozwuj tej formy rkelmy w Internecia.. jak i Pop-Up, Pop-Under, Spam itp ;)

o ile wywolal dobre wrazenie to na sam koniec po innych prezentacjach gdzie napomknal o "stare programy ktore juz nie istnieja, placace kiedys za odbierenie i klikanie w reklamy - jakas austarlijska firma prowadzona przez 17 latka... to przezytek" - troche sobie u mnie nagrabil ;)

 

II

Druga prezentacja dotyczyla mBanku - mowil dos fachowo.. ciekawe graficznie slajdy pan Roman Urbański... mowil o bezpieczenisttwie naszych pieniędzy, odpowiedzialnosci w wypadku włamania na konto... ale ogolem nic nowego... ot wszytko co wie uzytkownik mBanku :(... no moze oprocz tego ze wielu klientow pisze na swoich kartach do bankomatu - markerem PIN by nie zapomnac ;) :lol:

 

III

Trzeci temat to Systemy Web CMC o ktorych mowil Jacek Litwin z "Internet ART". Temat ciekawy opowiadajacy o programach pomagajacych w aktualizacji portalu. Co dzieki temu latwe i moze zrobic to "zwykła sekretarka ze znajomoscia Worda" ;). Pan Urbanski chyba troche sie stresowal... ;) ale nie bylo zle.. choc ogolem kiepskie slajdy... no i czasami nie bylo wiadomo o co mu chodzi... (mylenie sie w wypowiedzi).

 

IV

Tym razem w pelni profesjonalna Prezentacja prelegentów firmy "GEMIUS" (Rafał Janik - z czerwono bialym krawatem ;)oraz Jarosław Kownacki). Mowili o optymalizacji dzialan e-Commerce firm (dokaldnie ich dzialalnoscia... kto korzysta z intenetuw jakich godzinach.. wiekowo, wyksztalceniem... podawali przyklady naparu popularnych portalach.. miedzyinnymi ze na strone Glamur.pl przychodzi takze 40% mezczyzn - czego narazie nie wykorzystuja wlasciciele strony ;).. ciekawie,profesjonalnie, na temat - duzo danych - az milo bylo sluchac :) ).

 

V

Prezentacja o programach afilacyjnych... hmm... bylo to pokazane na poziomie przedzszkola by dziecko zrozumialo ze Pan co sprzedaje zamias reklmowac to daje czesc pieniazkow innym ludziam za sprzedane produkty by oni je reklamowali :lol: - badz co badz.. moze dla osob nie obeznanych z czyms takim to byl zyciowy szok ;).. ale jak dla mnie pan Maciej Zagozda z "IntelTech" nie powiedzial mi nic nowego :(

 

VI

Kolejny teamat to "Internet jakonowoczesny system sprzedarzy"... tu bylo płynnnie cieakwie... ale nic nowego :(... o systemach aukcyjnych.. internetowych sklepach... i o soposobach ich wdrozenia... ale za malo precyzyjnych info.. wiekszosc to byly ogolniki z ktorych znowu nic nowego do głowy nie wrzucilam :(

 

VII

Przestzreganie i egzekwowanie prawa w internecie - porazka :(

Spodziewalem sie wiele po tym temacie.. a ograniczylo sie ciekawego, ale dotyczacego prestepstwa w formie wlamania, wykorzystania danych osobowych - opisu. Byl to raczej instruktarz policji co zrobic w razie wypadku :lol:. Pan Prokurator nie powiedzial nawet 1/3 tego co zaplanowal z braku czasu.. ale uparciekontynuowal mowiac jeszzce chwilke - gdy przerywal mu prowadzacyze juz tzreba konczyc ;)

 

VIII

Pytania - nie starczylo czasu :(

Zadala tylko jedna osoba - Kiedy mBank ma zamiar wprowadzic karty chiowe :?: - ale pana z mBanku juz nie bylo :lol:

 

Suma Sumarum ;)

Z Konferencji wyniosłem:

- Plakietke "Gosć Specjalny"

- Oraz broszurke (ksiazeczke) o zalozeniach konferencji

Wiem ze organizacja Konferencji, zwlaszcza z goscmi z Wa-wy ("GEMIUS") nie jest łatwa. Zawsze to duzo wysilku i nie przespanych nocy. Ale jak cos robic - to w pełni profesjonalnie.. a tu pare razy tego zabrakolo :(

Moja ocena: 5/10

Link to comment
Share on other sites

Łe , co to za konferencja bez zadawania pytan ;)

generalnie to fakt ze na getpaid mozna sie wiele nauczyc na temat reklamy marketingu itp wiec nic dziwnego ze nie ten poziom :)

ciekawe jaka mine by zrobili jakbys im Renior powiedzial "jestem wspolwlascicielem takiego programu co daje bonusy za mejle mam tam ponad 1000 ludzi i co Pan na to " :P ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use