Jump to content

Recommended Posts

580635404_justhodlit.jpg.5fb7a39d367de8d4e9287a239c4ba499.jpgHODL to termin powszechnie używany przez inwestorów kryptowalutowych, którzy odmawiają sprzedaży swojej kryptowaluty niezależnie od wzrostu lub spadku jej ceny. Najczęściej używa się go podczas bessy, kiedy ludzie odmawiają sprzedaży monet pomimo spadku cen.

HODL został później zmodernizowany, aby stać się akronimem (backronim) od „Hold On for Dear Life” i odnosi się do niesprzedaży, nawet podczas silnej zmienności rynku i słabych wyników rynkowych.

Pochodzenie HODL:
HODL był pierwotnie błędem ortograficznym przez użytkownika o nazwie „GameKyuubi” na BitcoinTalk. W oryginalnym wątku BitcoinTalk zatytułowanym „I AM HODLING” GameKyuubi napisał:

Cytat

I type d that tyitle twice because I knew it was wrong the first time.  Still wrong.  w/e.  GF's out at a lesbian bar, BTC crashing WHY AM I HOLDING? I'LL TELL YOU WHY.  It's because I'm a bad trader and I KNOW I'M A BAD TRADER.

Od tego czasu HODL stał się strategią stosowaną przez ludzi, którzy przyznają, że nie mają umiejętności wykonywania krótkoterminowych transakcji - takich jak scalping, daytrading czy swing trading. Termin HODL zainspirował również do stworzenia podobnego terminu, BUIDL, który jest powszechnie używany przez społeczność kryptowalutową w odniesieniu do wielu rodzajów aplikacji tworzonych w branży blockchain.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use