Jump to content

Shelley - Decentralizacja (2 era rozwoju Cardano)


Renoirdaniel
 Share

Recommended Posts

shelley.JPG.f971e66c96436c79fca715adafc8e852.JPGPo erze Byrona, era Shelley w Cardano jest okresem wzrostu i rozwoju sieci. W przeciwieństwie do ery Byrona, która rozpoczęła się w jednym momencie, gdy uruchomiono sieć główną, przejście na Shelley ma na celu osiągnięcie płynnego przejścia o niskim ryzyku bez przerw w świadczeniu usług.

Era Shelley obejmuje krytyczne wczesne kroki w podróży Cardano w celu optymalizacji decentralizacji – i jak każdy pierwszy krok, będą one stopniowe, ale znaczące. W erze Byrona sieć była sfederowana, ale wraz z postępem ery Shelley coraz więcej węzłów będzie kierowanych przez społeczność Cardano. Gdy większość węzłów będzie obsługiwana przez uczestników sieci, Cardano będzie bardziej zdecentralizowane i w rezultacie będzie cieszyć się większym bezpieczeństwem i niezawodnością.

Shelley zobaczy również wprowadzenie systemu delegacji i zachęt, systemu nagród, który będzie napędzał pule udziałów i adopcję społeczności. Jako sieć proof-of-stake, użytkownicy stawiają swoją reklamę, aby uczestniczyć w sieci. Starannie zaprojektowany z wykorzystaniem teorii gier i najnowszych badań nad sieciami typu „proof-of-stake”, schemat delegowania i motywowania pozwoli i zachęci użytkowników do delegowania swoich udziałów do puli udziałów – zawsze włączonych, zarządzanych przez społeczność węzłów sieciowych – i będzie nagradzany za uczciwość udział w sieci.

Pod koniec ery Shelley spodziewamy się, że Cardano będzie 50-100 razy bardziej zdecentralizowane niż inne duże sieci blockchain, a system zachęt ma na celu osiągnięcie równowagi wokół puli 1000 udziałów. Obecne znane sieci blockchain są często kontrolowane przez mniej niż 10 pul wydobywczych, narażając je na poważne ryzyko naruszenia przez złośliwe zachowanie – coś, czego Cardano unika dzięki systemowi z natury zaprojektowanemu w celu zachęcenia do większej decentralizacji. Nie tylko to, ale cała sieć Cardano działa za ułamek kosztów energii równoważnych łańcuchów bloków typu „proof-of-work”, wykorzystując ekwiwalent energii elektrycznej jednego domu, a nie małego kraju.

Era Shelley reprezentuje naturalne dojrzewanie sieci, czyniąc ją bardziej użyteczną, satysfakcjonującą i wartościową dla nowych i starych użytkowników. To także przygotowanie na przyszłość. Shelley przygotuje grunt pod w pełni rozproszoną sieć i całkowicie nowy ekosystem aplikacji z jeszcze większymi rzeczami, które nadejdą w erze Goguen, Basho i Voltaire.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use