Jump to content

NFT w grach?


ShadowOfAngel
 Share

Recommended Posts

Zacytuje wypowiedz "tomant"-a

Najprościej to chodzi o własność itemu w grze. NFT reprezentują jakiś przedmiot. To gracz jest jego właścicielem a nie gra, która w innych grach mu ten przedmiot udostępnia. W grach NFT możesz sprzedać zazwyczaj w samej grze jak i poza nią. Przedmioty są przechowywane w kontrakcie na twoim własnym portfelu.

Zarabianie w grach może być bardzo różna - poprzez staking, poprzez wykonywanie zadań, handel, pracę czy walki.

Zazwyczaj by zarabiać zauważalnie potrzebna jest inwestycja czy to w tokeen gry, czy itemy (NFT), ich ulepszanie itp.

W tej chwili największy mamy zarobek spekulacyjny - próbując wchodzić w gry we wczesnym etapie. Daje to szansę na olbrzymie zyski, ale wiąże się też z dużym ryzykiem utraty zainwestowanych środków, jeśli gra okaże się niewypałem albo scamem.

Dotychczas najwięcej dawały zarabiać "działki", "landy". W nadchodzących grach szansa na zarobek będzie właśnie też w działkach, townach, stacjach, budynkach czy ownershipach/sponsorshipach.

Jak NFT weszło do gier to zaczęło to mieć ręce i nogi. Dotychczasowa użyteczność była żadna, albo co najwyżej naciągana. W przeciwieństwie do wielu ludzi uważam ,że taka sztuczna rzadkość jaka jest w sztuce nie niesie w sobie wartości. Nie przetrwa to próby czasu. Jeśli NFT reprezentowałby w sztuce obiekt rzeczywisty (byłoby to takie jakby prawo własności) to może miałoby i to sens. Z drugiej strony mówi się coraz częściej że idziemy w kierunku tokenizacji wszystkiego. Dla mnie jako człowieka już starszego, zachodzące zmiany są ciekawe i obserwowanie tego jest naprawdę fajne. Skok jaki się dokonał jest przeolbrzymi. Ja pamiętm jeszcze czasy, gdy w Polsce na stacjonarny telefon czekało się kilka lat. Czy wy młodzi potraficie sobie to wyobrazić w ogóle?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use