Jump to content

bannery czy linki? (własna strona)


Miramar
 Share

Recommended Posts

Zastanawiam się, czy na własnej stronce (tabelce) umieścić linki czy bannery firm GPTR. Chodzi mi o to, żeby strona szybko się ładowała, a jednocześnie spełniała swoją funkcję, tj. zachęcała ludzi do kliknięcia i ew. zapisu.

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki: na co zwrócić uwagę, czego unikać. Podzielcie się, proszę, swoimi doświadczeniami i wynikami reklamowania swoich stron.

 

PS. Nie jestem pewna, czy to właściwy dział dla tego tematu. Jeśli nie, to proszę modów o przeniesienie w stosowne miejsce.

Link to comment
Share on other sites

Ten temat bardziej powinien znaleźć się w dziale Reklama.

 

Najlepiej jest umieścić banery - nic tak nie zwraca uwagi jak coś kolorowego na stronie.

 

Tylko musisz się troszkę pobawić z tymi banerami.

 

Przede wszystkim najpierw zmniejsz ilość kolorów, a potem dodatkowo skompresuj przy zapisywaniu w formacie gif. Jeśli baner jest animowany zrób z niego baner statyczny. Te operacje pozwolą Ci na zmniejszenie wielkości banera nawet kilkakrotnie, a jeśli zrobisz to umiejętnie nawet nie stracisz nic na jakości.

 

Tego wszystkiego możesz dokonać na przykład za pomocą bardzo łatwego w obsłudze programu IrfanView.

 

Możesz go za darmo ściągnąć z sieci.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, reklama2000! :)

 

Mnie też się wydaje, że bannery bardziej przykuwają uwagę i dają jakieś wyobrażenie o reklamowanej firmie. Mam tylko obawy, że strona z kilkunastoma bannerami może się ładować dłużej niż trwa timer i ludzie stracą cierpliwość... Podejrzewałam, że lepsze są te statyczne, nie tylko ze względu na "pamięciożerność", że się tak wyrażę. Można dostać oczopląsu, kiedy wszystko na stronie migoce. :roll:

 

Pozostaje kwestia, jak sobie poradzę z irfanem... ale spróbuję.

:?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

chciałem tutaj gwałtownie zaprotestować,

- że szkoda miejsca na bannery,

- że bannery będą rozpraszały uwagę i w efekcie przypadkowy odwiedzający najczęściej zamknie stronę szybciej niż wykona jakąś interesującą nas akcję,

- że o wiele skuteczniejsze potrafią być linki wplecione w tekst sugestywnie zachęcający do kliknięcia,

- że ...

 

ale przeczytałem, że tutaj chodzi o tabelkę i wycofuję swoje zastrzeżenia. Tabelka to z założenia farma linków, jeśli do tej farmy wprowadzi się trochę kolorowych bannerów to może lepiej trafiać do specyficznego odbiorcy jakim jest osoba zapisana w firmach GPT.

Tutaj po prostu zwykłe zasady wyboru formy reklamy nie obowiązują.

Link to comment
Share on other sites

a nco sadzicie o reklamkach w stylu "pixelowym" czy jak to nazwac?

 

wiem ze takie strony milionzloty itp to juz za duzo sie nie zarobi ale widzialem ostatnio ciekawa forme zastosowania takich malych reklamek zamiast bannerow na normalnej stronie i bardzo to zwracalo uwage musze przyznac (takie tycie rysuneczki z linkami) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use