Jump to content

wyglad early


rocky
 Share

Recommended Posts

od jakiegos czasu ( nie wiem z 1,5 miecha chyba juz) early-cash w Operze 9.0 wyglada u mnie tak:

http://img383.imageshack.us/img383/452/iigb0.th.jpg

 

tak ze prawa strona widoczna jest dopiero na poziomie lewego menu "partnerzy"

w innej firmie (nie pamietam juz w jakiej) bylo tak samo ale po jakims czasie zostalo to poprawione, wiec nie jest to chyba wina przegladarki ;)

Link to comment
Share on other sites

Wina leży, jak zwykle, po środku. Fakt, że kod strony mógłby być przyjazny dla różnych przeglądarek, to jedno. Drugie, ze często przeglądarku zipełnie inaczej odczytują ten sam kod HTML, tudzież XHTML, a tymbardziej rozwiązania stylów CSS. I tak np. strona w mozilli i IE wygląda dobrze (u mnie) tak, zaś już u Ciebie w Operze wszystko się pokićkało ;]

 

Bardzo często tak jest. Tutaj zrobie małą reklamę. STrona http://managery.boo.pl Pod mozillą wygląda dobrze, niestety pod IE wygląda tragicznie. I czasami nie jest to wina kodu. Bo wyraźnie widzisz, że wszystko jest dobrze, a wyświetla się źle.

 

Dla przykładu.

Menu z lewej szerokość 160px, czyli tresc ma być left: 160px (ewnetualnie 170px, zeby byl jakis odstęp), żeby była obok menu, a tymczasem w głupim IE treść znajduje się pod menu, albo nad logiem, czy gdzieś tam, gdzie sobie Bill Gates wybierze ;)

Link to comment
Share on other sites

Ten validator to też czasmai bzdety pokazuje. Według przyjetych norm i tych innych, nie ma czegoś takiego jak <BR>. Nie można tak oddzielać elementów. Poprosty jeśli chcemy mieć przerwę, to dajemy w akapit <p></p>

 

Dla mnie to jest głupota. Jak ktoś porobi w menu <br> kilka razy, to później będzie miał komunikat o 20 błędach, które błędami nie są. Strony, które pomyślnie przechodzą ten test, są stronami bardzo prostymi. Jestem dziwnie przekonany, że gdybyśmy sprawdzili kilkanaście rozbudowanych serwisów, to większość nie przeszłaby pomyślnie tego testu ;)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use