Jump to content

Join now czy if ju fink abałt kash?


strenq
 Share

Recommended Posts

Przeglądając ostatnio reklamy zauważam dziwną tendencje. Łatwo znaleźć reklame z "gigantycznym" tekstem - join now - i linkiem. Wydaje się aby trudno zachęcić kogoś tak pseudoambitnym tekstem do zapisu. Zauważyłem także, że ta tendencja jest modna wśród azjatów, którzy w większości nic więcej nie umieją napisać po angielsku. Jednak zastanawiam się co jest gorsze - napisanie minimalnej treści reklamy, niż udawanie że cokolwiek umie się po angielsku. Rozumiem, że każdy w GP robi błędy gramatyczne (no poza krajami anglojęzycznymi choć pewnie nie do końca). Jednak robienie z tekstu pośmiewiska przekręcając najprostsze wyrazy typu abaut, tjis, fink, the best firma nie wspominajac już o lewel nie jest gorsze od 1 równoważnika zdania w tekście? Czy jeśli już nie umie się angielskiego nie lepiej, łatwiej i przyjemniej skopiować warunki ze strony? I czy znacie jakieś inne przypadki przekręceń wyrazów, które warto dodać do leksykonu.
Link to comment
Share on other sites

a zobacz na allegro, tam niby wiekszosc to Polacy a i tak pisza czesto w podobym stylu, kiedys koledze zwrocilem uwage ze ma mase bledow na aukcji, a on mi odpisal "przeciez napisalem na dole "aukcje pisalem w popspiechu, przepraszam za bledy" ":D
Link to comment
Share on other sites

Skoro mowa już o aukcjach to ja pamiętam jedną aukcję na samym początku jak wystartował polski e-bay.

 

cyt. "PROFESJONAL EDITION ON...,VERY GOOD CONDITION,PHOTOS SEND E-MAIL ON YOUR DESIRE" -lol-

 

Zmasakrował mnie ten opis a zwłaszcza to "on your desire" :D:D:D

 

Co do azjatów, chińczycy są "najlepsi" podrabiają nawet bagnety do kbkAKM -lol--lol--lol- albo polską białą broń przedwojenną. Najlepsze są "szlaczki" które niby mają być sygnaturami, wychodzą im wspaniałe bohomazy robiące za litery alfabetu łacińskiego :evil: To tak na marginesie. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use