Jump to content

Zadłużenie w e-gold?


pasek1948
 Share

Recommended Posts

Czy można mieć dług w e-gold? Wczoraj sign-profit wpłacił mi $8.92 - i za chwilę już ich nie było. Oto opis do kogo poszły moje pieniądze:

To: Messer's first e-gold account

Czy wie ktoś co to jest? Kiedyś wypełniłem taką żółtą planszę e-gold nie wiedząc co to jest - czy pieniądze dla mnie czy ode mnie. Wówczas na koncie miałem 0.00 - może teraz spłacają temu komuś to, co zobowiązałem się (przez własną głupotę) komuś zapłacić?

Link to comment
Share on other sites

Czy wie ktoś co to jest? Kiedyś wypełniłem taką żółtą planszę e-gold nie wiedząc co to jest - czy pieniądze dla mnie czy ode mnie.[/font]

Nie złapałeś jakiegoś wirusa, trojana? A może kliknąłeś jakiś link w skrzynce pocztowej pochodzący niby z egolda?

Poza tym to patrz co wypełniasz, bo potem są tego skutki. Nie jestem w sign-profit, ale nikt takich numerów nie robi, że wypłaca i zaraz zabiera. E-gold to nie Stormpay.

Link to comment
Share on other sites

Używam IE, wirusów mam nadzieję się pozbyłem po zainstalowaniu Kaspersky. Na drugim koncie jakoś nic się nie dzieje. Kilka dni temu na tym pierwszym miałem wpłatę $0.64 z sign. Wchodziłem na balance i było ok - przelałem to na drugie konto. Do e-golda napisałem. Dziś odpisali, ale nic konkretnego - tak mi się wydaje. To ich odpowiedź:

http://www.e-gold.com/unsecure/e-g-agree.htm

 

has everything about e-gold. It's not possible to buy e-gold

from e-gold Ltd. because e-gold Ltd. has never had a bank

account per the important to read URL above. e-gold does

not know about any business besides e-gold.

 

https://www.e-gold.com/unsecure/nonrepudiation.html

 

You can locate a list of independent exchange services on

the e-gold directory:

 

http://www.e-gold.com/unsecure/links.htm

 

If you have access issues, you'll need to contact the e-gold

passphrase/PIN dept., which will contact you using the info

in your account.

PR

Wydaje mi się, że ten drugi link potwierdza moje przypuszczenie o podpisaniu zobowiązania wpłaty - pomimo tego, że miałem zerowe konto.

Link to comment
Share on other sites

Używam IE, wirusów mam nadzieję się pozbyłem po zainstalowaniu Kaspersky. Na drugim koncie jakoś nic się nie dzieje. Kilka dni temu na tym pierwszym miałem wpłatę $0.64 z sign. Wchodziłem na balance i było ok - przelałem to na drugie konto. Do e-golda napisałem. Dziś odpisali, ale nic konkretnego - tak mi się wydaje. To ich odpowiedź:

http://www.e-gold.com/unsecure/e-g-agree.htm

 

has everything about e-gold. It's not possible to buy e-gold

from e-gold Ltd. because e-gold Ltd. has never had a bank

account per the important to read URL above. e-gold does

not know about any business besides e-gold.

 

https://www.e-gold.com/unsecure/nonrepudiation.html

 

You can locate a list of independent exchange services on

the e-gold directory:

 

http://www.e-gold.com/unsecure/links.htm

 

If you have access issues, you'll need to contact the e-gold

passphrase/PIN dept., which will contact you using the info

in your account.

PR

Wydaje mi się, że ten drugi link potwierdza moje przypuszczenie o podpisaniu zobowiązania wpłaty - pomimo tego, że miałem zerowe konto.

 

nie ma czegos takiego jak zobowiazanie do zaplaty, poprostu sa takie wirusy ktore wysylaja twoje pieniadze na cudze konto e-gold po tym jak nacisniesz "account balance". Nie uzywaj do egolda i calego gp i hyipow IE tylko jakiejs bardziej bezpiecznej przegladarki jak Opera czy FF ...

Link to comment
Share on other sites

An e-gold™ spend is permanent.

Once you click the Confirm button, you can not reverse the transaction and take your e-gold back. Likewise, e-gold Ltd. will not honor any request to undo a transaction order that has been entered by an authorized User of an account. Your only way of getting your e-gold back is if the recipient Spends it back to your account. If you are uncertain if the payee account number you have entered is correct, contact your payee directly for confirmation of the correct account number. If you have any reason to doubt whether the payee will deliver the goods or services they have promised, engage a trusted third party to serve as an escrow agent.

 

To jest tekst z drugiego linku odpowiedzi z e-gold. Czy może ktoś - znający język - napisać, o czym piszą? Z góry dziękuję - milion razy.

 

Link to comment
Share on other sites

Zaplata e-gold jest trwala

raz jak klikniesz przycisk konfirmacji, nie mozesz cofnac transakcji i zabrac swojego e-gold spowrotem. Analogicznie, e-gold ltd nie honoruje zadnych prosb o cofniecie polecenia transakcji ktore zostalo wprowadzone przez autoryzowanego uzytkownika konta. Jedyna droga jaka mozesz dostac swoje e-gold spowrotem jest jesli odbiorca przesle je spowrotem na twoje konto.

Jesli jestes niepewien ze konto osoby ktora ma otrzymac pieniadze jest wpisane poprawnie, skontaktuj sie z nim dla potwierdzenia poprawnosci numeru konta. Jesli masz jakis powod by watpic w to ze osoba ktora otrzyma pieniadze dostarczy towary lub uslugi ktore obiecal, zangazuj zaufanana trzecia osobe zeby robila jako escrow agent. (niewiem jak przetlumaczyc escrow na polski ale jesli nie wiesz co to to jest cos takiego ze daje sie kase komus zaufanemu przez obie strony trasnakcji i jak ty dostaniesz towar a on go wysle to mu piszesz i dopiero on placi tamtemu )

Link to comment
Share on other sites

Czyli - logicznie rozumując - jeśli na planszy wpłaty do jakiejś firmy np $100 wpiszę mój numer e-gold, hasło i zaakceptuję, - to nie mając "złamanego grosza" na koncie transakcja jest ważna, - a e-gold będzie zabierał mi pieniądze w momencie ich pojawienia - aż do uregulowania całej kwoty zobowiązania. Mam rację?
Link to comment
Share on other sites

To jest tekst z drugiego linku odpowiedzi z e-gold. Czy może ktoś - znający język - napisać, o czym piszą? Z góry dziękuję - milion razy.

Opis ten dotyczy sytuacji, gdy Ty robisz komuś przelew - nie można go cofnąć. Ale z tego co napisałeś pieniądze przelały się same, więc pierwszą rzeczą jaką należy zrobić, to upewnić się że nie jest to wirus. Link do podobnego tematu masz dwa posty wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

Czyli - logicznie rozumując - jeśli na planszy wpłaty do jakiejś firmy np $100 wpiszę mój numer e-gold, hasło i zaakceptuję, - to nie mając "złamanego grosza" na koncie transakcja jest ważna, - a e-gold będzie zabierał mi pieniądze w momencie ich pojawienia - aż do uregulowania całej kwoty zobowiązania. Mam rację?

 

nie tak nie jest, na pewno masz wirusa ktory przelal automatycznie te pieniadze po tym jak sie zalogowales na konto

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłem czyszczenie cleanerem jak radził reklama2000. Byłem zaskoczony ile miejsca przybyło na dysku C. Co do golduna, to chyba te programy do usuwania nie są darmowe. Zrobiłem tak: wpisałem w "wyszukaj" słowo "goldun", i po długim szukaniu znalazło mi 2 takie pliki. Nie jestem może zbyt dobry w sprawach komputera, ale nie mogłem znaleźć według opisanej lokalizacji tego miejsca i nie mam takiego folderu jaki był w opisie. Usunąłem oba pliki prawym przyciskiem i usuń w wynikach szukania. Po ponownym szukaniu już ich nie było. Może to była ta przyczyna znikania kasy z e-gold? Ściągnąłem też Firefoksa - nawet mi się podoba. Ale i tak na e-gold będę wchodził ze strachem.
Link to comment
Share on other sites

Wywalenie samych plików "goldun" to trochę za mało, tych plików jest więcej a i wpisy w rejestrach też zostawia ten trojan.Programy do skaniowania online są darmowe, wejdz na :

Panda

Micro trend lub Trend Micro, najlepiej obydwoma przeskanuj, pomimio tego że oba micro trendy to prawie to samo.

MKS Vir

ściągnij też

Spy sweeper

Ad Aware

Spy Bot

I przeskanuj kompa

Ściągnij Hijack This zrób skan, log zapisz i wklej Tu , złe wpisy będą wyświetlone na czerwono, zaznaczysz je w hijacku i naciśniesz fix.

Te wszystkie programy są za darmo!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ściągnij Hijack This zrób skan, log zapisz i wklej Tu , złe wpisy będą wyświetlone na czerwono, zaznaczysz je w hijacku i naciśniesz fix.

Te wszystkie programy są za darmo!!!!!!!!!!

pasek1948, jeżeli już masz ochotę zrobić skan HijackThis'em to ostatnią rzeczą jaką należy zrobić z logiem to wklejenie go do jakiegoś programu analizującego - roboty w tej kwestii są strasznie niedokładne.

 

Lepiej wklej log tutaj, przejrzę go.

 

A program ściągnij z oficjalnej strony, tutaj jako pierwsza pojawia się zawsze oficjalna wersja:

 

http://www.spywareinfo.com/~merijn/programs.php#hijackthis

 

Instrukcję obsługi programu znajdziesz tutaj:

 

http://www.enter.net.pl/forum/viewtopic.php?t=27347

Link to comment
Share on other sites

Niby czemu ma nie wklejać?

Zakładam że robot jest aktualizowany dość często, więc dla mało doświadczonych jest wręcz zbawienny. Zaszkodzić na 100% nie zaszkodzi.

Bawiłem się ostatnio w sprawdzanie tym sposobem i jakoś błędów nie widziałem, tak więc sposób nie jest może w 100% skuteczny, ale nie szkodzi.

Link to comment
Share on other sites

Proszę o pomoc - zrobiłem skanowanie Spy Sweeper with AntiVirus.Wyszukał mi 2 paskudztwa - i nie wiem co dalej, co zrobić z wynikiem szukania.

trojan-backdoor-goldun

trojan-backdoor-haxdoor

Ani nie podają gdzie to siedzi, ani jak usunąć. Może ktoś wie?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli widzisz to w spy sweeper to powinno być miejsce na zaznaczenie tego świństwa zaraz obok nazwy, zaznacz i naciśnij next (chyba next tam jest)

Przeskanuj kompa czym się da, ponieważ nie ma jedynie słusznego i dobrego programu anty-szpieg/vir.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj na maila dostałem coś takiego:

 

Dear e-gold account holder,

 

Access to your e-gold account has been temporarily disabled due to

the number of incorrect login attempts. This has been done to secure

your account and to protect your private information in case the

login attemps were not done by you.

 

Account access will remain disabled until this issue will be solved.

If you are the rightful holder of the account, please click on the

title bellow and log in to account as we try to verify your identity.

 

tu był link!!!

 

We apologize for any inconvenience this may cause, and appreciate

assistance in helping us maintain the integrity of the entire e-gold

system. Thank you for your prompt attention to this matter.

 

Please do not reply to this automatically generated email message.

 

 

Powiedzcie co powinienem zrobić?

Coś mi mówi, że nie powinienem klikać w ten link? :(

Link to comment
Share on other sites

Wywal ten link z posta, bo jeszcze ktoś kliknie!!!

To lewy mail, egold nie przysyła linków w mailach!!!!

Po najechaniu myszką na link masz adres

www . e-gold.com-sl .in /acct/login.html a adres egolda to

http:/ www . e-gold . com

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use