Jump to content

Rangi


lukaaz_1994
 Share

Recommended Posts

już kilka takich tematów było na forum, ale będąc cierpliwym odpowiem

 

na górze w menu masz taki napis FAQ - i w razie pytań zapraszam do korzystania z tego najpierw

 

Znajdziesz tam między inymi pytanie:

 

Do czego służą rangi ? Rangi określają poziom zaangażowania użytkowników w życie i rozwój Forum. Są zależne nie tylko od napisanej ilości postów, ale także od wiedzy merytorycznej i pomocy jaką udzielają innym użytkownikom.

oraz

 

Jak zdobyć wyższą rangę? Pierwsze 6 rang jest zależne od ilości napisanych przez użytkownika postów - są one przyznawane automatycznie (od 0,5 do 3 gwiazdek).

Odpowienio:

- uczeń 1 post / 0,5 gwiazdki

- student 50 postów / 1 gwiazdka

- stażysta 150 postów / 1,5 gwiazdki

- asystent 300 postów / 2 gwiazdki

- specjalista 900 postów / 2,5 gwiazdki

- manager 1800 postów / 3 gwiazdki

Kolejne 3 rangi są przyznawe przez administrację forum ( od 4 do 6 gwiazdek w kolejności: dyrektor, prezes, biznesowy guru), w zależności od zaangażowania w sprawy Forum i pomoc innym użytkownikom.

Są także rangi specjalne:

- doradca - zarezerwowana dla osób, które chętnie i fachowo pomagają innym użytkownikom,

- przyjaciel forum - dla tych użytkowników, którzy od dawna są związani z forum, uczestniczyli w jego tworzeniu, lub byli kiedyś moderatorami

Użytkownik może także otrzymać rangi negatywne:

- kosmita (w ramach tej rangi są różne etapy kosmicznego wtajemniczenia) - dla osób, które kosmicznie nabijają licznik postów - a przy tym większość ich tematów i postów jest pozbawiona większego sensu, nie wnosi nic ciekawego na forum poza zmuszaniem innych użytkowników do przedzierania się przez setki tematów w celu znalezienia konkretnej informacji. UWAGA: przyznanie kosmicznej rangi jest związane z wyzerowaniem licznika postów.

- niepokorny - dla użytkowników, którzy z uporem godnym lepszej sprawy nękają innych użytkowników, lub użytkownika, a nie jest to uzasadnione logicznymi argumentami poza osobistymi animozjami i antypatią, oraz dla tych, którzy często, chętnie i bez powodu prowokują konflikty na forum. Generalnie dla agresywnych użytkowników, którzy swoją złość w niekulturalnej, czy wręcz wulgarnej formie usiłują wyładowywać na forum.

- 3 kroki od banicji - ranga ostrzegawcza dla osób, którym niewiele brakuje do otrzymania bana - mają np. 9 pkt karnych, lub w wyniku swoich "zasług" są bliscy zbanowania.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

co do rang innych od standardowych, to w ciągu ostanich 3 miesięcy się one pojawiały na Forum, choćby strenq dostał 4 gwiazdkę :)

 

co do erosa... to za dawne dzieje powinien mieć 3 poziom kosmity, ale póki co się trochę uspokoił... :)

 

co do reputacji to oprócz od innego użytkonika, można je dostać za ilość postó i staż na forum

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o strenq to oczywiście nie ma żadnych wątpliwości, że człowiekowi sie należy. gdy zaś mówimy o erosie to nie znam jego "mrocznej" przeszłości, ale przyznam się, że on również jest dla mnie "chodzącą" legendą forum. do reklamy2000 jeszcze wiele mu brakuje(nie obraź się eros), ale i tak uważam go za pomocnego i zasłużonego forumowicza.

 

jestem w szoku!!! ależ mam wpływy. właśnie dodałem erosowi punkt do reputacji a tu widzę zamiast 0(i to czerwone), aż sześć.....

Link to comment
Share on other sites

Prezes jesteś moim człowiekiem :)

Ciesze się że mnie popierasz no i uważam że za ten starz na forum co przeżyłem to powinienem być troche podniesony przez Daniela.

Taka osoba jak reklama2000 jest około roku i zdobywa wysoki szacunek i cieszy mnie to ale ja tu jestem od kilku lat i dziwi mnie to że leże w takiej warstwie ludzi:)

A ciekawe jak bym odszedł:P

ps. Mam w rękawie mała niespodzianke dla forum ale ujawnie ją za kilka tygodni,

Link to comment
Share on other sites

czy mam tak wielką siłę sprawczą, że po dodaniu jednego pnkt. do reputacji komuś(patrz. Eros) wyświetla się od razu 6?

 

Jeszcze tego nie testowałem, ale o ile mi wiadomo 1 użytkownik może przydzielić tylko 1 punkt reputacji innemu konkretnemu użytkownikowi.

 

Taka osoba jak reklama2000 jest około roku

 

Ktoś tu liczyć nie umie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
no ale zeby miec ja legalnie to trzeba spelnic te warunki :) Oczywiscie supporterem moze byc tez osoba wyznaczona przez webmastera firmy do pelnienia tej funkcji.

 

Na przykład ja. Nie posiadam żadnej firmy i przez najbliższe kilka lat nie mam zamiaru. Ale, że mi się podobała ta ranga i lubie pomagać ludzią, to moderuje supporcik. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use