Jump to content

Mała propozycja


eros_14
 Share

Recommended Posts

Ja zCię popieram - wynika z tego dużo błędów i nieporozumień.

 

A może zrobić taki "skrótownik", gdzie byłyby określone wszystkie skróty dostępne na forum - żeby każdy sobie nowych nie dodawał i dla przejrzystości.

Raczej nie jestem za tym bo mało kto się tym zainteresuje.

 

chba że takie podstawowe:

EG - egold

EB - eurobare

MCB - moneycashbar

o tych to chyba każdy wiem

Czy ja wiem.

To się potem zacznie rozwijać i będzie to samo.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że sprawa jest prosta. Wyszukiwarka nie chwyta 2 i 3 literawych wyrazów. Jeśli więc piszemy o np Egold w temacie, w którym ta nazwa już jest, - to spokojnie można używać EG. Jedynie używając nazwy firmy w temacie o zupełnie innej firmie - powinniśmy pisać całą nazwę, - o ile ktoś w tym temacie nie użył jeszcze tej nazwy.

Podsumowując - nazwa firmy użyta po raz pierwszy w dowolnym temacie powinna być napisana w całości i poprawnie, - potem można używać skrótu.

Tak uważam, - dzięki temu wyszukiwarka znajdzie dowolny temat, w którym ktoś użyje danej nazwy.

Link to comment
Share on other sites

Podsumowując - nazwa firmy użyta po raz pierwszy w dowolnym temacie powinna być napisana w całości i poprawnie, - potem można używać skrótu.

 

No ale taki e-Gold jest znany i trzeba by zarezerwować skróty dla pewnych znanych rzeczy - żeby nie było takich przypadków, że jakąś tam firmę pasującą do formatu ExxxxGxxxx ktoś zapisze EG.

 

Takie mało znane przypadki należałoby pisac całymi wyrazami.

Link to comment
Share on other sites

a ja nie popieram.

bo to jest wprowadzanie cenzury do moich wypowiedzi:P

każdy ma prawo pisac jak chce jak wynikają z tego jakies nieporozumienia to jest to problem rozmawiających i oni powinni sami nie używac mylących skrutów.

administracja nie powinna sie mieszać w to czy ktos używa skrutów czy nie.

 

ps1. ale jak wprowadzicie takie coś to oczywiście będe musiałsie dostosowac do głosów większości

ps2. eros mogłęś dodac ankiete do tego posta:)

Link to comment
Share on other sites

Kolejne obostrzenia regulaminowe przysporzą tylko więcej pracy zarządzającym forum. Ponadto i tak nic to nie da. Kto będzie chciał złamać regulamin to go złamie, nawet nieświadomie - mam na myśli nie przeczytanie regulaminu.

 

Jak sobie pomyślę ile jeden "opiekun" musi edytować stopek ile wywalać źle zrobionych łańcuszków etc. to dostaję inklinacji schizoidalnych -lol-

 

I jeszcze tak na marginesie, nie czepiam się ale więcej szacunku dla rodzimej mowy pisze się "skrótów". ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja proponuję dodać poprawkę do regulaminu, aby na forum pisano zgodnie z zasadami polskiej pisowni - jeśli się w szkole uczyć nie chciało, to pisz w Wordzie (czy Open Office) i przeklejaj posty na forum lub zainstaluj FF (FireFoxa :)) - nie każdy ma ochotę czytać profanacje języka w stylu "skrutów". Będzie to niewątpliwie bardziej racjonalne żądanie.

 

pozdrawiam

wesoły

Link to comment
Share on other sites

No cóż Eros, znów muszę Cię bronić.

Otóż mnie również przyjemniej czyta się posty poprawne stylistycznie, gramatycznie i ortograficznie, ale nie oznacza to wcale, że każdy użytkownik forum musi być poetą by zabierał głos.

Wydaję mi się, że trochę przesadzamy z tym puryzmem językowym, biorąc pod uwagę tak powszechne w dzisiejszych czasach schorzenia, jak dysleksja czy dysgrafia. Poza tym forum czasem traktujemy jako miejsce gdzie szybko znajdziemy odpowiedź na jakieś pytanie, i czy w związku z tym nie możemy sobie pozwolić na skróty? Czy osoba nie przywiązująca uwagi do poprawności językowej nie ma prawa udzielać się na forum?

 

Jednym słowem: nie czepiać się Erosa i jegu "skrutu".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use