Jump to content

Nowa odsłona Forum


Renoirdaniel
 Share

Recommended Posts

Wlasnie skonczylismy pierwsza czesc reorganizacji Forum. Teraz dzialamy na najnowszym platnym skrypcie vBulletin 3.5.3 . Daje to nie tylko duzo wiecej mozliwosci dla Ciebe jako uzytkownika ale takze dla Nas jako administracji, przez co miejmy nadzieje Forum i dane na nim zawarte beda bezpieczniejsze!

To jeszcze nie koniec przeksztalcania Forum. Wiele dodatkow i zmian bedzie wprowadzony w trakcie dzialania Forum. Napewno beda dostepne inne skorki, ktore bedziesz mogl dopasowac do siebie. Nowy skrypt to takze wiecej zmian, miedzy innymi w panelu uzytkownika. I tutaj wielka prosba do Ciebie:

- uaktualnij date urodzenia (bo przy przenosinach zmienil sie format)

- popraw podpis (stopke)

- napisz co sadzisz o zmianach :)

 

Po zakonczeniu reorganizacji i wgrywaniu dodatkow, ruszy nasza kampania reklamowa - mam nadzieje ze se do niej przylaczycie!

 

serdecznie pozdrawiamy z odnowionego Forum

Admini i moderatorzy :)

 

http://www.forumemoney.com

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli ktoś zauważy jakieś błędy na stronie - będziemy wdzięczni za zgłaszanie ich w tym temacie. Zarówno Renoirdaniel, jak i ja po raz pierwszy pracujemy ze skryptem vBulletin - i oczywiście cały czas dowiadujemy się czegoś nowego.

Nie przejmujcie się takimi elementami jak np. przyciski w angielskiej wersji - bo to oczywiście zostanie zmienione.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie funkcjonowania forum - także chętnie na nie odpowiemy. Zachęcam również do zapoznania się z działem FAQ. Co prawda jeszcze nie wszystkie odpowiedzi w tym dziale są przetłumaczone. Ale znajdziecie w nim np. informację o nowym systemie rang, odpowiedź na pytanie co zrobić, aby widzieć wszystkie posty w danym dziale i.t.p.

Pod swoim awatarem widzicie w tej chwili nowy element - Reputacja. Są to punkty reputacji jakie posiadacie na forum. Każdy użytkownik może oceniać innych - pozytywnie lub negatywnie np. za jakiś konkretny temat, albo za udzieloną w temacie pomoc. Za każdy głos pozytywny otrzymujecie 1 pkt, za negatywny -1 pkt. Na starcie oczywiście liczniki zostały wyzerowane. Jednak - jak widać - większość ma jakieś punkty. Są to punkty bonusowe - za każdy rok obecności na forum skrypt dodał Wam po jednym punkcie i po jednym punkcie za 1000 postów.

Oceniając innych należy dodać informację o powodach przyznania punktu. Przycisk dzięki, któremu możecie oceniać znajduje się w każdym poście na dole informacji o użytkowniku (2 ikonka od lewej). Oceniana osoba nie ma wglądu do pozostawionych komentarzy, ale ma do nich dostęp administracja. Jeśli uznamy, iż jakieś punkty - pozytywne, czy negatywne - zostały przyznane niesłusznie - możemy je usunąć. Również każdy użytkownik może się do nas zgłosić z prośbą o sprawdzenie, czy nie został fałszywie oceniony. Wtedy zweryfikujemy wpisy w jego "reputacji". Bardzo prosimy o rozsądne używanie funkcji oceniania. W tej chwili jest ona dostępna dla każdego - jeśli jednak będą nadużycia związane z reputacją - po prostu ją wyłączymy.

 

Zapewne zauważycie także drobne braki w tłumaczeniu. Prosiłabym również o ich zgłaszanie z informacją - gdzie i co jest po angielsku. To dla nas ważna informacja - bo w edytorze tłumaczeń łatwo część fraz przegapić.

 

I tak jak napisał Daniel - sprawdźcie swoje stopki, dane w profilu, a także awatary. Awatary zostały zaimportowane - ale nie wykluczam, że jakiś mógł przy tym imporcie zaginąć ;).

Link to comment
Share on other sites

przyciski to da się jakoś tak spolszczyć ? czy trzeba robić grafiki nowe ? bo jak coś to mógłbym porobić ;) porzucilibyście tylko oryginały a ja bym odesłał polskie ;)

Jeśli da się przeczytać mój poprzedni post to się znajdzie odpowiedź na to pytanie ;).

Dla ułatwienia wyróżniłam odpowiedni fragment ;).

Link to comment
Share on other sites

rzeczywiscie te przyciski bylyby lepsze spolszczone

mówisz i masz - nie ma to jak mobilizacja ze strony użytkowników ;).

 

Jn - przyzwyczaisz się - ostatnio odwiedziłam sporo for na vb i tak się przyzwyczaiłam, że fora zainstalowane na phpBB już mi się znacznie mniej podobają ;).

Co do Egiptu - to CAN odpowiedział bardzo precyzyjnie - było duuuużo cieplej ;) - w dzień powyżej 30 stopni.

 

CAN - zaraz sprawdzę ustawienia Twojego konta. Na razie nikt inny nie zgłaszał problemu ze stopką. Swoją zmieniłam bez problemu - ale może coś u użytkowników jest nie tak. Możesz napisać dokładniej na czym polega nie działanie? Nie pokazuje się okienko do edycji podpisu, nie można wysłać już wyedytowanej stopki, czy coś innego.

Generalnie w stopce jest niedozwolony html, i ilość znaków nie może przekraczać 1000 - ale przypuszczam, że nie na tym polega problem z Twoją stopką.

 

dopisane: bezpośrednio w Twoim profilu widać zmienioną stopkę. Nie widać jej pod postem... hmmm chwilowo nie mam pojęcia czemu tak się dzieje, ale postaram się to jak najszybciej ustalić.

Link to comment
Share on other sites

walsoraj - coś w tym musi być ;) - bo ja bardzo dokładnie widzę zdjęcie na Twoim awatarze... no może nie tak bardzo, bo jest trochę rozmyte ;). A awatary innych osób widzisz? Sprawdź na wszelki wypadek, czy w opcjach konta masz zaznaczone wszystkie pola w rubryce - Widoczne elementy postów. Jeśli jednak widzisz awatary innych osób - to może spróbuj wyczyścić cache przeglądarki i odświeżyć stronę.

 

CAN - a ja już kombinowałam, że może przypadkiem odznaczyłeś opcję dodaj podpis pod szybką odpowiedzią ;). Walsoraj może magiczne odśwież pomoże i w Twoim przypadku - zwłaszcza jeśli np. używasz Opery, która ma zwyczaj pobierać obrazki z pamięci komputera i ciągle trzeba odświeżać żeby zobaczyć coś nowego ;).

Link to comment
Share on other sites

a gszie szukać tych opcji widoczne elementy postow, nigdzie tego nie widze

Walsoraj może magiczne odśwież pomoże i w Twoim przypadku - zwłaszcza jeśli np. używasz Opery, która ma zwyczaj pobierać obrazki z pamięci komputera i ciągle trzeba odświeżać żeby zobaczyć coś nowego ;).

 

Ja akurat nie używamopery, za to używam przeglądarki Avant Browser - może ona nie lubi onrazków :)

Link to comment
Share on other sites

W dziale Edycja Opcji Twojego konta - ale już możesz nie sprawdzać ;) - sprawdziłam i masz wszystko standardowo ustawione na tak.

Wyczyściłeś cache i odświeżyłeś stronę? Moze masz coś poblokowane w swoim firewall'u.

Pytanie do innych użytkowników - czy ktoś z Was także nie widzi awataru walsoraj'a - bo ja widzę i jego awatar i to samo zdjęcie umieszczone jako fotkę w profilu.

 

Wesol ależ ja się bardzo cieszę, że wyrażasz chcesz pomocy - i Daniel też się cieszy :D . Np. może w wolnej chwili pomyślisz nad jakimś ciekawym logiem dla forum ;). Co prawda Daniel w dziale grafika nie napisał nic na temat gratyfikacji za logo, które zostanie wybrane - i nie rozmawiałam z nim na ten temat, ale jestem pewna, że jakieś nagrody będą ;). Sama z przyjemnością coś bym "pokombinowała" w temacie logo, ale na razie niestety brakuje mi czasu.

Link to comment
Share on other sites

Oki, właśnie pozmienialemto co było zaznaczone i już wiem na czym wic polega, ale nauki podobno n9gdy dość :)

 

--- połączone ---

 

conajmniejdziwne, jakotwiram strone w Avant Browser to nie ma avatara, a jak w IE top jest - czyli xz tego by wynikałó że AB nie lubi obrazków - ale to jeszcze jutro sprawdze dokladnie

Link to comment
Share on other sites

Jn roboty mogą indeksować do woli ;). Generalnie w przypadku vbulletin najładniej i najszybciej indeksują strony w archiwum - bo archiwum jest generowane przez skrypt właśnie pod wyszukwarki.

Morpheusz - te "nowe szaty" są tutaj nadal przez przypadek - powinnam je wyrzucić przed startem. Zwłaszcza, że jest to tylko rozgrzebana przeróbka jednego z szablonów ;).

Generalnie z szablonami będzie tak. U siebie w komputerze - na testowym forum - zrobię screeny kilkunastu szablonów. Umieszczę je na forum i będzie ankieta, które szablony podobają się użytkownikom. Te które uzyskają największą ilość głosów będą dostosowywane. Uznaliśmy, że w tej sprawie nie ma znaczenia nasz gust - liczy się zdanie użytkowników.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use