Jump to content

PRZELEW W MB


wojas78
 Share

Recommended Posts

Mam pytanie dokonałem 3 przelewów na konto inteligo z moneybookers. Pierwszy nastąpił 21 lipca. Do tej pory pieniądze mi na konto nie dotarły a jest to dość spora suma. Wcześniej też zdarzały się opóźnienia ale do 10 dni (nie jest to wina banku bo isę już z nim kontaktowałem). Pisałem do MB 3 maile ale pozostały one bez odpowiedzi.Czy jesteście w stanie mi poradzić co mam zrobić? w tej sytuacji ???
Link to comment
Share on other sites

Mogli skapować się, że coś jest nie tak - tj. podałeś błędne dane itp.

 

Ja miałem opóźnienie 3 tygodnie...

 

MoneyBookers ma problem z polską walutą - maja jej niedobór i dlatego opóźniają przelewy jak tylko ługo mogą aby nie płacić za konwersję waluty.

 

Proponuję telefon w dłoń i zadzwonić do moneybookers...

 

choć mi na maile odpisali - dwa tygodnie po otrzymaniu przeze mnie kasy

Link to comment
Share on other sites

Bo widzisz...

 

Moneybookers poczeka jeszcze jakiś czas czy przypadkiem ktoś nie będzie wpłacał złotówek na ich konto...jeśli tak się stanie i będą mieli wystarczajaćo dużo tych złotówek na końcie to wypłacą od razu...jeśli brakuje im złotówek to czekają na większą liczbę zamówień a to dlatego, ze przy przewalutowywaniu większej kwoty pieniędzy jest mniejsza prowizja...

 

zakłądam ,ze kazałeś wypłacić sobie w złotówkach, bo jeśli w dolarach to moze być jeszcze większy problem z czekaniem - wtedy dochodzą dodatkowe przewalutowania itp...

Link to comment
Share on other sites

Moneybookers zaczyna się sypać...e-gold podobnie

 

Dziwne , caly czas przelewam przez oba systemy kwoty 3 i 4 cyfrowe i nie mam zadnych problemow ze cos sie sypie .

 

 

 

Widzisz ja do tej pory tez nie mialem zadnych problemow i tez byly to kwoty 3 i 4 cyfrowe az tu naagle taka przykra niespodzianka...

Link to comment
Share on other sites

Nie poleca MB nikomu, tez do pewnego momentu otrzymywalem pieniadze bez problemu az tu nagle...mnie olali a najlepsze jest to ze wyslalem do nich 5 e-maili, 1 fax i dopiero jak zadzwonilem to babka powiedziala ze faktycznie pisalem i wlasnie znalazla moj e-mail (tak traktuja klientow), kazala sobie przeslac szereg dokumentów (takich jak m.in. skan mojego wyciagu z konta) nastepnie dzwonilem do nich jeszcze dwa razy i dopiero po tym czasie powiedziala ze przekaze spawe do departamentu finansowego i powinienem otrzymac wkrotce pieniadz,uffff. Mam nadzieje ze tak bedzie, ale napewno nie bede juz korzystal z tej firmy.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use