Jump to content

Recommended Posts

binance.png.7351cedcc3ebc41aa1ee979669006fb3.png

Binance to giełda kryptowalut z siedzibą na Kajmanach, która zapewnia platformę do handlu różnymi kryptowalutami założona w 2017 roku. Od kwietnia 2021 roku Binance była największą giełdą kryptowalut na świecie pod względem wolumenu obrotu.

-> Kliknij tu by sie zarejestrowac i utworzyc darmowe konto <- (rejestrujac sie z tego linku, wspierasz ForumEMoney)

 

Trochę historii:

CEO Changpeng Zhao wcześniej założył Fusion Systems w 2005 roku w Szanghaju, firma zbudowała systemy transakcyjne wysokiej częstotliwości dla maklerów giełdowych. W 2013 roku dołączył do Blockchain.info jako trzeci członek zespołu portfela kryptowalut. Pracował również w OKCoin jako CTO przez mniej niż rok, przy platformie do handlu spot pomiędzy aktywami fiat i digital.

Firma została założona w Chinach, ale przeniosła swoje serwery i siedzibę z Chin do Japonii przed wprowadzeniem przez chiński rząd zakazu handlu kryptowalutami we wrześniu 2017 r. Do marca 2018 r. firma przeniosła się ponownie, tym razem na Tajwan.

W styczniu 2018 roku była to największa giełda kryptowalut z kapitalizacją rynkową 1,3 miliarda dolarów, tytuł, który zachowała do kwietnia 2021 roku, pomimo konkurencji m.in. ze strony Coinbase.

W marcu 2018 r. Binance ogłosił zamiar otwarcia biura na Malcie po zaostrzeniu przepisów w Japonii i Chinach. W kwietniu 2018 r. Binance podpisało Memorandum of Understanding (MoU) z rządem Bermudów. Miesiące później podobne memorandum zostało podpisane z Maltańską Giełdą Papierów Wartościowych w celu opracowania platformy do handlu tokenami zabezpieczającymi. W 2019 roku firma ogłosiła Binance Jersey, niezależny podmiot od swojej macierzystej giełdy Binance.com, w celu rozszerzenia swoich wpływów w Europie. Giełda na Jersey oferuje pary fiat-kryptowalut, w tym euro i funt brytyjski.

W sierpniu 2018 r. Binance wraz z trzema innymi dużymi giełdami zebrał 32 miliony dolarów na projekt stabilnej monety. Ideą stabilnych monet jest zapewnienie kryptowaluty bez notorycznej zmienności Bitcoina i innych popularnych aktywów cyfrowych.

W styczniu 2019 r. Binance ogłosiło, że nawiązało współpracę z izraelskim procesorem płatności Simplex, aby umożliwić zakupy kryptowalut za pomocą kart debetowych i kredytowych, w tym Visa i Mastercard. Zakupy podlegają lokalnym zasadom bankowym Simplex i są ograniczone do Bitcoin, Ethereum, Litecoin i XRP Ripple.

7 maja 2019 r. Binance ujawniło, że padło ofiarą „naruszenia bezpieczeństwa na dużą skalę”, w którym hakerzy ukradli 7000 bitcoinów o wartości około 40 milionów dolarów w tym czasie. Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, powiedział, że hakerzy „wykorzystywali różne techniki, w tym phishing, wirusy i inne ataki” i ustrukturyzowali swoje transakcje „w sposób, który przeszedł nasze istniejące kontrole bezpieczeństwa”. Binance wstrzymało dalsze wypłaty i depozyty, ale pozwoliło na kontynuowanie handlu. Witryna zobowiązała się do zwrotu kosztów klientom za pośrednictwem „Funduszu bezpiecznych aktywów dla użytkowników (SAFU)”.  Wycofania wznowiono do 19 maja. 

We wrześniu 2019 r. giełda zaczęła oferować wieczyste kontrakty terminowe, umożliwiając dźwignię nawet 125-krotną wartość kontraktów. W listopadzie 2019 Binance nabył indyjską giełdę bitcoin WazirX.

21 lutego 2020 r. Maltański Urząd ds. Usług Finansowych (MFSA) wydał publiczne oświadczenie w odpowiedzi na doniesienia medialne, że Binance jest firmą kryptowalutową „z siedzibą na Malcie”. W oświadczeniu zauważono, że Binance „nie jest upoważniony przez MFSA do działania w sferze kryptowalut i dlatego nie podlega nadzorowi regulacyjnemu ze strony MFSA”. MFSA dodała, że „oceniała, czy Binance prowadzi na Malcie jakąkolwiek działalność, która może nie podlegać sferze nadzoru regulacyjnego”.

28 października 2020 r. pracownicy Forbes ujawnili ujawnione dokumenty, w których twierdzą, że Binance i Changpeng Zhao stworzyli skomplikowaną strukturę korporacyjną mającą na celu umyślne oszukanie amerykańskich organów nadzoru i potajemne czerpanie zysków z inwestorów kryptowalut zlokalizowanych w tym kraju.  Binance oficjalnie blokuje dostęp z adresów IP znajdujących się w Stanach Zjednoczonych, ale „potencjalni klienci zostaliby nauczeni, jak omijać ograniczenia geograficzne”, twierdzi Forbes.

W maju 2021 r. poinformowano, że Binance jest przedmiotem dochodzenia prowadzonego zarówno przez Urząd Skarbowy, jak i Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych w sprawie roszczeń o pranie brudnych pieniędzy i przestępstwa podatkowe.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use