Jump to content

Byron - Fundacja (1 era rozwoju Cardano)


Renoirdaniel
 Share

Recommended Posts

Byron.JPG.60061fbfbae3596d61740f6682f921ff.JPGCardano to blockchain trzeciej generacji, stworzony od podstaw przy użyciu badań, recenzji i rygorystycznego formalnego modelu rozwoju. Historia rozpoczęła się w 2015 roku od wizji rozwiązania trzech strategicznych wyzwań stojących przed wszystkimi sieciami blockchain: skalowalności, interoperacyjności i zrównoważonego rozwoju. Dwa lata, tysiące zatwierdzeń na GitHubie i setki godzin nauki później, pierwsza wersja Cardano została wydana we wrześniu 2017 r. i rozpoczęła się era Byrona.

Pierwsze wcielenie Cardano umożliwiło użytkownikom kupowanie i sprzedawanie kryptowaluty ada – nazwanej tak od rewolucyjnego programisty Ady Lovelace – w sfederowanej sieci obsługującej przełomowy protokół konsensusu Ouroboros. Serce sieci Cardano, Ouroboros, to pierwszy protokół weryfikacji stawki stworzony na podstawie badań akademickich o potwierdzonym matematycznie poziomie bezpieczeństwa.

W erze Byrona dostarczono również portfel Daedalus, oficjalny portfel komputerowy IOHK dla ada, a także Yoroi, lekki portfel siostrzanej firmy IOHK Emurgo, zaprojektowany do szybkich transakcji i codziennego użytku.

O ile era Byrona dotyczyła pierwszych kluczowych osiągnięć technologicznych, chodziło również o budowanie społeczności i angażowanie ludzi w tworzenie blockchaina przyszłości. Cardano wyrosło z małej grupy entuzjastów na globalną społeczność, z ada hostowaną na ponad 30 giełdach i ze średnią kapitalizacją rynkową, która czyni ją jedną z wiodących kryptowalut na świecie.

 

Jednym z ciekawsxzych projektow tej ery jest - WIZUALIZACJA HISTORII ZAANGAŻOWANIA MEDUSA
Medusa to narzędzie graficzne 3D, które pokazuje historię rozwoju oprogramowania Cardano poprzez wykreślanie zmian w plikach GitHub na bieżąco, umożliwiając użytkownikom eksplorację aktywności w bazie kodu i wyświetlanie map cieplnych zatwierdzeń kodu w czasie rzeczywistym.

Jak aktuawlnie wyglada siec i jak sie rozwijala, wszytko pod linkiem ponizej (model mozna dowolnie obracac):

https://roadmap.cardano.org/en/byron/#modal=medusa-cardano-sl

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use