Jump to content

"Invalid_session" czyli problemy techniczne


Gerfart
 Share

Recommended Posts

Szanowna Administracjo!

 

Dzis chcac odpowiedziec na PW okazalo sie, ze pewne problemy techniczne, z którymi spotkalem sie juz po rejestracji dawno temu, nadal nie chca mnie opuscic. Otóz:

 

- NIGDY nie udalo mi sie wyslac tutaj zadnej PW, zawsze przy próbie jej wyslania pojawia sie komunikat => "Blad ogólny" - "Invalid session"

- taki sama informacja o bledzie pojawia sie przy próbie edycji stopki

 

Tak samo bylo dawniej, gdy forum znajdowalo sie na innym serwerze, a wiec nie tu jest pies pogrzebany. Ale wobec tego gdzie? Cóz jest przyczyna tych bledów i jak je wyeliminowac?

 

PS. Do Magbag - dzieki za zrobienie porzadku, bede mial oko na to o czym wacpanna pisalas. :wink: :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Minely ponad 3 tygodnie od zalozenia topiku, i wypada stwierdzic z przykroscia, ze jak widze - administracje nie obchodza problemy uzytkowników zwiazane z wadliwym funkcjonowanie forum. Cóz, napisze tu kolejnego posta za kilka tygodni, moze do swiat Bozego Narodzenia ktos laskawie raczy cos z tym zrobic. :twisted:
Link to comment
Share on other sites

troche trudno ocenic co Tobie w trawie piszczy... bo mi dziala wszytko wporzadku... tak jak kilkdziesiecu osoba z listy kontaktow...

 

problem musi tkwic u Twojego providera.. badz w Twoim sprzecie.. przegladarce... rozumiem ze to duze utrudnienie... ale nie mw wsrod nas nikogo kto pisal skrypt tego Forum i za ten pojedynczy przypadek trudno winic Forum, jesli pozostalym uzytkownikom dziala...

 

tak wiec chialbym cs poradzic... ale raczej nie jestem w stanie..

moze na polskim FOrum phpBB beda mogli Tobie pomoc :?:

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz Daniel, ok rozumiem sytuacje. :sad: Faktycznie jest to dla mnie duze utrudnienie, zwlaszcza brak mozliwosci wysylania PW. :sad:

 

Gdyby ktos z uzytkowników móglby cos doradzic, bylbym wdzieczny. Mam stale lacze (kablówka) - wiec raczej nie jest to problem zmiennego IP w trakcie sesji, o czym pisal wyzej Tomek.

Link to comment
Share on other sites

ja wiem co jest - zaraz odszukam i napisze co trzeba wstawić :)

 

juz mam

 

w katalogu includes/ wyedytuj plik functions.php

 

znajdź

 

function message_die($msg_code, $msg_text = '', $msg_title = '', $err_line = '', $err_file = '', $sql = '')
{

global $db, $template, $board_config, $theme, $lang, $phpEx, $phpbb_root_path, $nav_links, $gen_simple_header, $images;
global $userdata, $user_ip, $session_length;
global $starttime;

 

i zaraz po nawiasie { wstaw kod jak pokazano poniżej

 

function message_die($msg_code, $msg_text = '', $msg_title = '', $err_line = '', $err_file = '', $sql = '')
{

// wstawiony kod na invalid session 
if ( $msg_text=='Invalid_session') return; 
// koniec


global $db, $template, $board_config, $theme, $lang, $phpEx, $phpbb_root_path, $nav_links, $gen_simple_header, $images;
global $userdata, $user_ip, $session_length;
global $starttime;

 

zapisać plik:

 

reausumując dostawiasz obsługę

 

// wstawiony kod na invalid session

if ( $msg_text=='Invalid_session') return;

// koniec

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Oglaszam swiatu, ze problem zostal rozwiazany - wszystko juz dziala jak nalezy i jest OK. :grin: :524:

 

Szuwi i Squirrel - dzieki za rady. :smile:

 

Jak sadze, problem rozwiazal Squirrel podajac ten fragment kodu. Dla mnie jako dla prostego humanisty to czarna magia, i mam o tym pojecie równie wielkie jak o fizyce jadrowej, biologii molekularnej oraz o gotowaniu i szydelkowaniu. :oops: :wink: Tak wiec powiem krótko:

 

Squirrel - jestes wielki! :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use