Jump to content

Bany dla wlascicieli scamow?


keybi
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Przegladalem ostatnio dzial bany. Bardzo mi sie to podoba, jednak nie moge zrozumiec jednego. Dlaczego nie dostaja bana wlasciciele tzw, scamow. Kazdy mowi ze scamy powinny zniknac, poniewaz niszcza Get Paid. Jednak na kazdym forum toleruje sie obecnosc ich wlascicieli oraz zamieszczane sa linki do scamow. Nie uwazacie ze jest to kpina wobec inych uczciwych uzytkownikow?

 

Jestem w tym "biznesie" dopiero od niedawna, na mojej stronie staram sie nie umieszczac scamow, omijam je z daleka, reklamy rowniez zaprzestalem tam kupowac. Uwazam, ze wlasnie takie fora, ceniace uczciwosc powinny pomoc w walce z tymi oszustami. Wlasnie wedlug mie forum VC, Emoney i Banku Macieja powinny zaczac z tym walczyc.

 

Moze sie myle, moze cos pokrecilem, jezeli tak wytlumaczcie mi potrzebe istnienia scamow, moze uda mi sie zrozumiec. Jak wspomnialem dla mnie to zwykle oszustwo.

 

Prosze o odpowiedz

 

Pozdrawiam serdecznie

 

P.S Ten sam post umiescilem takze na VC

Link to comment
Share on other sites

Nie popieramy scamów, ani my, ani żadne z wymienionych for - wręcz przeciwnie. Na FVC w łańcuszkach jest podział na firmy płacące i scamy. Nie uniemożliwia to zakładania łańcuszków scamów, ale jasno informuje uzytkowników co to są za firmy. Na e-money staram się dopisywać w łańcuszkach scamów informację jak należy traktować te firmy. Jednak nie wszystkie jestem w stanie wyłapać - jest zbyt wiele łańcuszków :(. Postaram się nadrobić zaległości.

Co do użytkowników - właścicieli scamów - oczywiście, że za posiadanie scamu jest ban na forum. Tyle, że jak już wspomniał PiotrASG nikt nie afiszuje się z tym, że posiada scam, a bez dowodów nikogo nie możemy skazać. Samo "według moich informacji" nie wystarczy, aby komuś dać bana. W ten sposób łatwo możnaby kogoś skrzywdzić.

Link to comment
Share on other sites

Na FVC rzeczywiscie pojawiła się taka inicjatywa, by rozpocząć walke z nieuczciwymi firmami. Były dyskusje, w końcu ankieta.

Co najdziwniejsze.

W działach, w których omawia się działaność firm w przeróżnych tematach, nie szczędzono scam'om głosów krytyki i oburzenia.

Kiedy jednak przyszło do ankiety, okazało się że użytkownicy są nie tylko przeciw banowaniu WM'ów scam'ów ale nawet przeciwko ujawnianiu ich nicków.

I bynajmniej nie o wyrządzenie krzywdy komuś tu chodziło.

Ludzie między sobą sie znają, niektórzy dokładnie wiedzą kto jest kim, a obecność tych WM'ów na forum zdaje się być im na rękę. Ułatwia kontakty, pozwala na transakcje, nabywanie w promocji reklam, przyspieszenie wypłty itp.

Dlatego ankieta wypadła własnie tak. Za dużo wzajemnych powiązań, źle pojętej lojalności, uzależnień finansowych.

A przy okazji... Niektórzy mają po kilka firm. Czasem - w tym jedną "uczciwą", dzieki której podtrzymują sobie opinię.

Link to comment
Share on other sites

nie ma dobrej anglojęzycznej firmy prowadzonej przez Polaka, może adprofit, ale za wczesnie mowić tu o jakims sukcesie, wiec nie ma mowy o niszczeniu getpaidu, prawda jest jednak taka, że Polacy nie potrafią nawet zrobic porządnego scama(poza 100cent-1000dollars.com), wystarczy popatrzeć na żałosne programy typu millionairs-mails.com,. czy 500pounds..., adminom pewnie ledwo zwróci sie założenie firm. Zawsze też można zabronić sprzedaży reklam SCAMów na forum, poza reklamami z reedem, jak wspomniałem firmy są tak słabe, że poza aukcjami na forum ciężko im cokolwiek sprzedać, bany raczej nie sa rozwiazaniem, mimo to popieram banowanie
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Własnie na FVC powrócił temat banów dla właścicieli scamów.

Jest kolejna ankieta, ma trwać do wieczora.

Jej wyniki pokażą na ile wzrosła swiadomość użytkowników FVC.

Choć nie wygląda to najlepiej, to mogła być szansa, że ktoś pierwszy zrobi wyłom w panujących zwyczajach...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use