Jump to content

Dyskusje w aukcjach


c4ash
 Share

Recommended Posts

Zakladam temat, bo chce to wyjasnic, a aukcja nie jest najlepszym do tego miejscem. Temat ma poczatek tutaj:

http://forumemoney.com/viewtopic.php?t=11919

 

 

 

domyslam sie ze chodzi o ten punkt :

"- Autor aukcji nie może dodawać postów podczas jej trwania "

Fakt karniak zostal przyznany mi prawidlowo ale regulamin jest bez sensu poniewaz kaze OKLAMYWAC kupujacego !! Wiec radze sie zastanowic nad tworzeniem regulaminu ktory jest bardziej nie zgodny z sumieniem i prawem niz Polskie prawo...

I jeszcze jedno radze sobie zadac pytanie : czy lepiej jest byc szczerym i podac wszystki rzeczy dotyczace sprawy miec czyste sumienie i byc uczciwym czy klamac jak leci i potem dostac bana lub kilka razy wieksza kare za klamstwo. Bo gdyby ktos kupil mnie jako download to by mial pretensje ze napisalem inaczej a bylo inacze...

 

 

 

 

Tak, dokladnie chodzi o ten punkt regulaminu. Jestem modem, a nie autorem regulaminu. Moim zadaniem jest sprawdzanie, czy nikt nie lamie regulaminu. A jesli zlamie, to odpowiednio zareagowac. Zlamales regulamin? Zlamales.

 

Jesli uwazasz, ze taki punkt regulaminu jest zbedny i tylko utrudnia, to zaluz temat chocby w tym dziale. Osoby uprawnione na pewno dadza odpowiedz.

 

Co do odpowiedzi.. czytales regulamin? Przypomne:

jeżeli masz jakies watpliwości to zadaj pytanie sprzedającemu na PW (Prywatna Wiadomość)

Jak widzisz w regulaminie jasno jest powiedziane jak mozna sie skontaktowac z autorem aukcji. Tak wiec regulamin nie lamie niczyjego sumienia, a tym bardziej nie namawia do oklamywania!

 

Pozatym Twoja stopka (usunalem tylko tutaj Twoje reflinki z wiadomych powodow):

ma 5 linijek.

A wg regulaminu:

W stopce można umiecić nie więcej niż 4 linijki tekstu

wiec?

 

I na koniec. O jakich moderatorach Twoja stopka wspomina? Jesli o mnie, to chcialbym wiedziec, gdzie bez zastanowienia cokolwiek napisalem.

Link to comment
Share on other sites

Popieram c4asha...

 

...co do aukcji miałem juz wczesniej napisać zeby BlueMan lepiej zrobil taki temat w Ofertach a nie Aukcjach, ale nie chcialem zasmiecac aukcji i dostac przy okazji Karniaka

...co do stopki zadługa i trzeba skrucic, tu nie ma o co sie kłucic sprawa jasna

...co do ostatniego wersa sttopki, prywatna sprawa

 

Pozdrawiam

Jn2004

Link to comment
Share on other sites

Przeczytalem po Znowu regulamin i dostosowalem sie do niego wiec moja stopka ma 4 linijki za co przepraszam ... Jak juz wspomnialem karniaka dostalem zasluzenie i nie mam do tego pretensji bo naruszylem zasady wstawiajac opis ale zrobilem to swiadomie w w/w Allegro mozna dopisac zmiany w ofercie jesli oferta sie zmieni , prosze sobie wyobrazic sytuacje gdzie kilka dziesiat osob zadaje pytanie czy refki sa aktywne albo czy ich stan sie nie zmienil (fakt ze w tej aukcji az tyle tego nmie bylo ) ale z powodu braku czasu cchialem zapobiec temu i napisalem ze stan refkow sie zmienil.

w sprawie mojego opisu w stopce to byl poprostu szczeniacki wyskok zezloszczonego czlowieka . Moderator ktory przyznal mi karniaka przyznal mi go slusznie a wczoraj piszac stopke mialem dost wszystkiego za to iz za uczciwosc idzie dostac ...

Link to comment
Share on other sites

Kazdemu zdazaja sie lepsze czy gorsze dni.. wiec nie uwazam zeby stalo sie cos, za co musisz przepraszac. Bylem tylko ciekaw, czy jest cos, gdzie powinienem sie dluzej zastanowic i/lub inaczej postapic.

 

 

Czasem z czegos zlego, moze powstac cos dobrego. Chyba mam pomysl jak zalatwic sprawe komentarzy.. ale najpierw musze Admina dorwac :wink:

Link to comment
Share on other sites

BlueMan pamiętaj, że póki nikt nie da bidu w Twojej aukcji - możesz dowolnie zmienić swój pierwszy post. Tuataj miałeś prawo to zrobić - bo nikt nie dał bidu.

Po tym jak pojawi sie jakiś bid nie ma już możliwości zmian, ale ma to swoje uzasadnienie. Zanim pojawił się taki punkt w regulaminie aukcji - często były problemy dotyczące tego, że ktoś zmieniał post aukcyjny juz po tym jak inne osoby dały bidy. Te zmiany były czasami próbą "ustawienia" aukcji pod konkretną biorącą w aukcji osobę, lub np. zakończenia aukcji po czyimś bidzie - mimo, że autor na dzień dobry nie zastrzegł sobie takiej możliwości. W efekcie było to nie w porządku w stosunku do innych licytujących.

Jeśli ktoś pisząc post sądzi, że w trakcie może coś się zmienić - może dać go w ofertach zamiast w aukcjach. Tam może dokonywać zmian w ofercie, odpowiadać na pytania i wybierać tę ofertę, która mu z jakiegoś powodu odpowiada. Oferta nie może być aukcją, ale można w niej napisać np., że za zapis interesuje nas stawka nie mniejsza niż jakaś konkretna suma. W efekcie użytkownicy moga nam proponować tyle, lub więcej - a my możemy wybrać odpowiednią ofertę, Możemy też - w przeciwieństwie do aukcji - nie wybrać żadnej oferty - jeśli nie bedzie nas satysfakcjonować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use