Jump to content

To ja. Znów ukazał mi się trojan. Opiszę to teraz doładniej.


Anonymous
 Share

Recommended Posts

Dziś zalogowałam się na swoje konto. Weszłam na płatne emaile. Wszystkie już były przeczytane więc zaczęłam je kasować. Po skasowaniu trzeciego maila którego nawet nie otwierałam, pojawił się trojan. oto on:

Trojan horse TR/Dldr.JS.IstB.O.5 Jak znowu mi sie ukaże to dam znać.

Link to comment
Share on other sites

Jaki masz system operacyjny? Jeśli jest to Windows XP to uaktualnij system z witryny MS Update, chodzi mi szczególnie o Service Pack 2.

 

Jakiego programu antywirusowego używasz?

 

Wirus o którym piszesz nie znajduje się w żadnej bazie wirusów, ale Istb w nazwie może wskazywać, że należy on do rodziny IstBar i prawdopodobnie jest mutacją trojana Trojan-Downloader.Win32.IstBar.gen, choć mogę się mylić. Przeskanuj cały dysk twardy jakimś dobrym antywirusem (np. Kaspersky, Panda), może problem jest na dysku. Aktualizacje powinny powstrzymać trojana przez ściąganiem złośliwego oprogramowania na dysk, więc będziesz w miarę bezpieczna.

 

Ja nie mam żadnech alertów przy klikaniu w banery w Twojej Reklamie.

Link to comment
Share on other sites

Używam Windows XP. Aktualizacje mam automatyczne, mimo to mam zaktualizować Windowsa?

 

Tego Trojana znajduje mój Antivir Guard. On ma znaczek taki czerwony z białą parasolką. Poza tym mam mks.vir ale on nie wyczuwa tego trojana. To rzeczywiście może być mutacja trojana, bo wyskakuje mi po angielsku: Is the trojan, czyli sugeruje że to może być trojan. Mam sprawdzić dysk tymi antywirami które mam czy innymi? Jest tylko ten problem, czemu to mi wyskakuje jak wchodzę na Twoją Reklamę? Nawet teraz jak weszłam jak główną stronę znów się ukazał??

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że ten trojan jest wykrywany jedynie przez program antywirusowy, który posiadasz, i swoją drogą program ten nie jest najwyższych lotów.

 

Zrób porządek na dysku: przeskanuj system innym antywirusem (np. skanerem on-line http://skaner.mks.com.pl/ ), przeskanuj sytem Ad-aware'm, powyrzucaj pliki tymczasowe (np. za pomocą narzędzia oczyszczanie dysku - Start -> Programy -> Akcesoria -> Oczyszczanie dysku), usuń zawartość folderu "content.ie5" (oprócz pliku o nazwie "index").

 

Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonę Mojego Komputera i wybraniu Właściwości sprawdź, czy pod napisem Microsoft Windows XP masz napisane również Dodatek Service Pack 2.

 

Myślę, że ten trojan jest poprostu błędem antywirusa i jest on niegroźny. Jeśli nie robi Ci to różnicy jakiego darmowego programu używasz spróbuj ściągnąć avasta ze strony http://www.avast.com/eng/down_home.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

OK, po małym dochodzeniu doszedłem do tego, że z Twoim antywirusem wszystko było w porządku, trojan naprawdę się pojawiał, tylko że nie na stronie Twojej Reklamy a reklamowanej firmy Fast Mails.

 

Nigdzie jednak nie mogłem znaleźć opisu tego trojana więc nie umiem powiedzieć, na ile niebezpieczeczny on jest, ale raczej nie ma się czego specjalnie obawiać.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use