Jump to content

Nowa odsłona Forum


Renoirdaniel
 Share

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

winszuje renoir, żes zmienil tą szate! :D

 

bardzo fajnie, naprawde. postaram sie czesciej wpadac, bo bardzo milo teraz sie tu siedzi :D

dobrze tez, ze po napisaniu posta bezposrednio przerzuca o tematu - nie ma tej formy przejsciowej. do tego smiga szybciutko ;)

grats ;)

 

btw.

moze mi ktos wyjasnic na jakiej podstawie liczona jest ta reputacja? ;)

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że forum wreszcie jest, mam nadzieję, że tym razem zostanie na dobre. Myślę, że te częste i przydługie przerwy spowodowały, że ruch się zmniejszył. Szatka mi nie wadzi, chodzi szybko, tylko brakuje mi galerii avatarów i coś nie mogę dodać emotikonów do postu - why? A tak przy okazji, przydałoby sie więcej tych "śmieszków" no i jakieś awatary. A może ktoś zna dobre źródło (stronę) darmowych awatarów i innych obrazków?

PS. Zmieniłam kolor podpisu na czerwony, a tu znowu wrócił niebieski... co jest?

Link to comment
Share on other sites

coś nie mogę dodać emotikonów do postu - why?

 

Podejrzewam, że magbag nie zainstalowała jeszcze wszystkich pluginów do skryptu - kwestia czasu. To samo prawdopodobnie dotyczy powiadomienia mailem o odpowiedzi w subskrybowanym temacie. Głowy za to uciąć sobie nie dam, najlepiej niech Magdusia sama oświeci nas szczegółami technicznymi...

 

A może ktoś zna dobre źródło (stronę) darmowych awatarów i innych obrazków?

 

Ja znam jedną bardzo dobrą:

 

http://www.google.pl :D

 

 

PS. Zmieniłam kolor podpisu na czerwony, a tu znowu wrócił niebieski... co jest?

 

Może skrypt uznał, że w niebieskim bardziej Ci do twarzy? W końcu kosztował trochę kasy i przydałoby się, żeby jakieś umiejętności posiadał.

Link to comment
Share on other sites

Miramar - emotikonek jest więcej niż było na starym forum ;). Kliknij - Więcej - pod podstawowym zestawem emotek (po prawej stronie przy edytowaniu postu) - a sama zobaczysz. Zresztą jeszcze nie skończyłam dodawać nowych zestawów.

Awatary także się pojawią - i będzie z czego wybierać.

 

Strenq - powiadamianie na maila możesz ustawić w opcjach:

- Edycja Opcji - Przysyłanie informacji i powiadomień - Domyślny tryb powiadamiania o postach - i wybierasz automatyczne powiadomienie na email.

Standardowo jest ustawione - bez powiadomienia na email - i to jest przyczyna braku maili na temat nowych postów ;).

 

Shogun - jak najbardziej - te 10 znaków to taki "system antynabijający" ;). Ale wiem, że czasem może to przeszkadzać - bo są takie tematy, w których faktycznie wystarczy napisać np. start - jak w aukcjach. Zmienię w ustawieniach na minimum 5 znaków - myślę, że to logiczna ilość. Wyeliminuje posty typu - tak, nie, lol ;).

Link to comment
Share on other sites

Miramar - emotikonek jest więcej niż było na starym forum ;). Kliknij - Więcej - pod podstawowym zestawem emotek (po prawej stronie przy edytowaniu postu) - a sama zobaczysz. Zresztą jeszcze nie skończyłam dodawać nowych zestawów.

Awatary także się pojawią - i będzie z czego wybierać.

Czegoś nie rozumiem - kiedy piszę odpowiedź, widzę tylko 2 rzędy ikonek u dołu, żadnych dodatkowych po prawej ani linku "więcej". A wybrana emotka, zamiast w miejscu kursora w tekście, wskakuje na górę obok tytułu. (Swoją drogą nie wiem po co tytuł przy każdym poście/ odpowiedzi - nie wystarczy tytuł tematu/wątku?)

Dobrze, że będą awatary - znalazłam parę stron z darmowymi, ale często są za duże (np. 100x100), no i trzeba je załadować na własną stronę.

PS. Była mowa o spolszczeniach; u dołu tej strony jest tekst angielski:

"This thread has more than 10 replies. Click here to review the whole thread."

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że będą awatary - znalazłam parę stron z darmowymi, ale często są za duże (np. 100x100)

 

Kiedyś, przy okazji rozmowy o banerach reklamowych, wspomniałem Ci chyba o darmowej aplikacji IrfanView służącej do podstawowej obróbki grafiki i tworzenia galerii zdjęć. Tym programem w kilka sekund możesz zmienić rozmiar dowolnego awatara (Image -> Resize/Resample). Czasem obrazek nawet po zmniejszeniu wymiarów może być za ciężki, wtedy należy zmniejszyć głębię (ilość) kolorów (Image -> Decrease Color Depth). Gdy Twój awatar jest zdjęciem zapisz je w formacie .jpg, natomiast gdy pracujesz z grafiką, zapisz zmiany jako .gif.

 

 

no i trzeba je załadować na własną stronę

 

Nie musisz umieszczać awatarka na swoim serwerze, możesz skorzystać z serwera forum. Wejdź w 'Ustawienia', następnie wybierz 'Edytuj Avatar' i w polu 'Importuj avatar z dysku' wpisz lokalizację obrazka.

Link to comment
Share on other sites

Czegoś nie rozumiem - kiedy piszę odpowiedź, widzę tylko 2 rzędy ikonek u dołu, żadnych dodatkowych po prawej ani linku "więcej". A wybrana emotka, zamiast w miejscu kursora w tekście, wskakuje na górę obok tytułu. (Swoją drogą nie wiem po co tytuł przy każdym poście/ odpowiedzi - nie wystarczy tytuł tematu/wątku?)"

Wygląda na to, że masz ustawiony w opcjach prosty edytor postów zamiast zaawansowanego :). Te emotikonki na dole dotyczą tylko tytułów tematów i postów - i właśnie przy prostym edytorze widać jedynie te emotki. Przy prostym edytorze nie ma także żadnych dodatkowych opcji edycji postów.

Po prostu zmień rodzaj edytora. Wejdź do Ustawień - Edycja opcji - Pozostałe opcje (na samym dole). I zmień - Interfejs edytora postów na:

Zaawansowany edytor WYSIWYG

Dzięki temu zobaczysz emotki nie tylko po prawej stronie edytowanego postu - ale nawet jako jedną z opcji edycyjnych nad postem (taka biała emotka - gdy ją naciśniesz zobaczysz emotikonki jako rozwijaną listę - na dole tej listy także są linki do pozostałych emotek).

 

Trochę awatarów już dodałam - tak na dobry początek ;).

 

BTW dziękuję za info o angielskiej frazie - już ją przetłumaczyłam, choć nie gwarantuję, że na 100% prawidłowo. Tłumaczyłam wprost - ponieważ sama takiego tekstu jakoś nie widzę i mogę się tylko domyslac na czym polega ta opcja.

Link to comment
Share on other sites

reklama2000: dzięki za pomoc w kwestii awatarów. Mam zamiar poćwiczyć z Irfan View obróbkę zdjęć i grafiki. Przez to klikanie nie starcza mi czasu na dokształt, chyba wezmę kilka dni wolnego od getpaidu.:confused:

magbag: dziękuję za informację o edytorze - już zmieniłam, nie przyszło mi do głowy, że jest kilka opcji i nie sprawdziłam wszystkiego w ustawieniach.:ashamed:

Link to comment
Share on other sites

sir arti - sprecyzuj też może w czym trudno się połapać ;) - bo mam wrażenie, że to raczej kwestia przyzwyczajenia do phpBB. Nowy skrypt zwykle trzeba na początku poznać. To jest standardowy szablon VB - ze zmienionym tylko topem. I prawdę powiedziawszy skłaniam się raczej do dostosowywania tego szablonu - zmiana ikonek i.t.p.. Po jakimś czasie na pewno pojawi się wybór - o czym w jakims temacie pisałam. Jednak na pewno nie od razu - bo nie jest to takie "hop siup". Poinstalowałam już kilka dodatków typu ostrzeżenia, toplista. I każdy dodatek wiązał się z modyfikacją templatki. Nowe szablony będę musiała także plugin, po pluginie zmodyfikować - a to dość czasochłonna zabawa ;).

 

A emotki też mi się podobają ;) - i wiem, że nie tylko mnie - więc nie ma mowy - nie zmienię. Choć pewnie jeszcze jakieś dodam. Tylko na razie mi się odechciało - i tak wiekszość używa standardowych. Nad awatarami też się napracowałam, gdy ktos prosił żeby się pojawiły i nikt ich nie chce - kazdy ma albo swój, albo żaden :(( .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use