Jump to content

Zmarła Hanka Bielicka :(


jogaila
 Share

Recommended Posts

Aż mi się wierzyć nie chce, że ta kobieta miała 90 lat - wigoru miała tyle co nastolatka, a humor i elokwencja wypowiedzi sprawiały, że każdy słuchał jej z miłą chęcią. No i ta jej pokaźna kolekcja kapeluszy...

 

Szkoda, naprawdę szkoda, ale takie są koleje życia i każdy kiedyś będzie musiał opuścić ten świat.

Link to comment
Share on other sites

Jest mi naprawdę bardzo smutno. Wiem, że Pani Hania miała 90 lat, ale zawsze tak jakoś wydawało mi się, iż Hania Bielicka będzie zawsze.

 

Znałam Panią Hanię - prywatnie była równie cudowną osobą jak na scenie - ciepłą, pełną energii, a przy tym nie miała w sobie nic z gwiazdy. Nigdy nie narzekała w pracy - nawet, gdy zdecydowanie było na co. Gdy np. chciała napić się herbaty - to nie mówiła - "proszę o herbatę" tylko pytała - gdzie może sobie zrobić herbatę. I zwykle trzeba ją było przekonywać - żeby sama nie robiła.

Pamiętam, gdy jakiś czas temu Pani Hania występowała na imprezie wyjazdowej organizowanej przez dużą polską firmę. Organizowałam i prowadziłam tę imprezę. Panią Hanię przywiózł samochód z Warszawy do jednej z górskich miejscowości. Przyjechała, jak zwykle wystąpiła z rewelacyjnymi monologami, a potem ten samochód odwiózł ją do Warszawy. Wszystko w ciągu jednego dnia. Dużo młodsi artyści narzekali na zmęczenie, a od Pani Hani nikt nie usłyszał ani słowa o zmęczeniu. Była jak zawsze pogodna, i chętnie rozmawiała z każdym kto miał ochotę chwile z nią porozmawiać.

Będzie mi jej bardzo brakowało - i myślę, że nie tylko mnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use