Jump to content

Problem z dostarczaniem maili do userow CB! Pomocy...


max188
 Share

Recommended Posts

Sprawa wyglada tak.

W CB od miesiaca nie byl wyslany zaden email.

 

Powod? Nie da sie.

 

Przez ten czas zmienialem serwery z jor.pl zmienilem na serwer u:

webmiechela

sztosa

lolka

wariata

 

i wczoraj wrocilem na jor.pl

 

Na niektorych serwerach maili wogole nie dalo sie wysylac. Tzn. stworzony email nie wysylal sie za zadne skarby :x

 

Na jor.pl wysylanie dziala wiec 1 problem mniej. Ale co z tego jak wczoraj wyslalem maila a dzisiaj rano klikniec 0. zmienilem maila firmowego z gmaila na maila z domeny ale niestety 2 maila jakiego wyslalem tez 0 klikniec.

 

 

Dlatego pisze ten temat na forach bo moze ktos sie znajdzie kto bedzie potrafil to naprawic?

 

Mysle czego to wina moze byc:

- serwer? - nie wiem bo przez rok na jor.pl nie bylo problemu i maile wyslalo i dochodzily doludzi nawet teraz przed zmiana bylo ponad 500 wejsc z tego serwera a teraz po powrocie skrypt jest ten sam co mieisac temu bo nie usuwalem go z serwera ale teraz tylko jest nowa baza a maile nie dochodza do nikogo.

 

- baza? chyba ze to wina z baza? jeszcze wezme podobne stara z przed miesiaca i sprpobuje wyslac moze to cos da...

 

- domena? moze z domena ale email z gmaila jak i z domeny normlanie dziala z odpowiednich dzialow maile do mnie dochodza i moge na nie odpisywac nie ma z tym problemow a jak wysle maila to nie dochodzi do nikogo.

 

- skrypt? skoro teraz firma jest dokaldnie na tymn skrypcie na ktorym byla miesiac temu? a wczesniej maial eodchodzily a teraz nie to chyba nie jego wina.

 

Wie ktos co moze byc nie tak? Jesli ktos to naprawi oczywiscie zapalce!

 

Albo ktos napisze jakis skrypt dzieki ktoremu bede mogl wysylac maile do osob z bazy CB. Oczywiscie link w mailu zrobiony wczesniej w panelu CC.

 

 

POMOCY! Ja juz wyczerpalem wszystkie mozliwosci. Stracilem troche kasy na testy i pomoc. Ale jak do tej pory nic w firmie nie dzialaja maile!!

 

Czekam na jakies konkretne odpowiedzi...

Link to comment
Share on other sites

Dostaliscie maila?

 

Juz specjalista zerknal na CB poszperal i pogmeral okazlao sie ze albo podczas przenosin CB z 1 serwera na inne cos sie z baza poknocilo albo ktos podczas przenosin specjalnie mi w bazie namieszal (choc w to akurat watpie).

 

Wiem ze 1 mail testowy wlasnie sie wyslal i klikniecia sa wiec chyba dochodzi.

 

To narazie tyle biore sie ostro za robote.

 

Lada dzien bedzie dokladna informacja co i jak...

Link to comment
Share on other sites

<?php

// A test script for sending mail. Put your email address below

// and open this script in your browser.

$ADDR = "twojmail@tu.pl";

if (mail($ADDR,"Testing","This is a test"))

echo "Mail function succeeded<br />";

else

echo "Mail function FAILED<br />";

?>

 

zamien twojmail@tu.pl na swoj mail, skopiuj to do notatnika, zapisz jako "testmail.php" wgraj na serwer i uruchom i sprawdz co sie wyswietli

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use