Jump to content

firefox - problem


glosny88
 Share

Recommended Posts

Mam mały problem z fierefoxem, otóż jak uruchamiam jakiś film na stronie WWW to przeglądarka odtwarza go w Media Playerze a jak chcę aby odtwarzała go w Winampie gdzie to zmienić?

I jeszcze mam problem z plikami *.wmv jak odtwarzam plik wmv w Windows Media Player Classic to nie mam w pełni obrazu tzn. są tylko 3 kolory w filmie

a w Winampie otwiera normalnie, jakie kodeki zainstalować?

Link to comment
Share on other sites

użyj funkcji "Zapisz element docelowy jako". Przynajmniej ja tak robie. A jeżeli plik jest wpisany w strone to nic się z tym nie da zrobić.

Co do 2go problemu to jest dla mnie to dziwne. Tylko 3 kolory? hmm... Ja jak już muszę ten zrąbany wmv obejrzeć to oglądam na windows media player 9 bo na winampie mi się tnie (chociaż mam dobry sprzęt).

Ja kiedyś zainstalowałem jakiś super-pack kodeków. Ściągnąłem go z P2P. trzeba wpisać tylko odpowiednie hasło np w emule i wybrać największy pack. I od razu wszystkie kodeki są w kompie.

Link to comment
Share on other sites

Na początek odinstaluj wszystkie kodeki z Panelu Sterowania -> Dodaj/Usuń Programy.

 

Zainstaluj zestaw kodeków CCCP

http://www.cccp-project.net/

 

 

oraz RealAlternative jeśli oglądasz filmy w formacie RMVB

http://www.programosy.pl/program,real-alternative.html

 

Żeby przypisać rozszerzenie do określenogo programu najprościej możesz zrobić tak:

 

1. Ustaw w systemie opcję nieukrywania rozszerzeń plików: Mój Komputer -> Narzędzia -> Opcje Folderów -> zakładka Widok -> odchaczasz opcję Ukrywaj rozszerzenia znanych typów plików

 

2. na pulpicie tworzysz nowy dowolny plik, na przykład Worda. Zmieniasz rozszerzenia .doc na .wmv

 

3. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz za pomocą... W nowym oknie wybierz Winamp do otwierania plików z tym rozszerzeniem i zazacz opcję Zawsze używaj tego programu...

 

4. Cofnij zmiany z punktu pierwszego.

 

Powinno zadziałać, w razie pytań pisz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use