Jump to content

Ethereum EIP-1559 planowany na aktywację w sierpniu


Renoirdaniel
 Share

Recommended Posts

Deweloperzy rdzenia Ethereum ogłosili niedawno nową propozycję aktywacji londyńskiego hard forka, z nową siecią główną zaplanowaną na 4 sierpnia, która obejmowałaby EIP-1559, jedną z długo oczekiwanych aktualizacji Ethereum.

Aktualizacja EIP-1559 okazała się sukcesem po sieci testowej Ropsten dwa tygodnie temu. Uaktualnienie, które jest zawarte w aktualizacji blockchain Ethereum o nazwie kodowej Londyn, ma wprowadzić spalanie opłaty za gaz za każdą transakcję, co sprawi, że opłaty za gaz (mierzone przez gwei) będą bardziej przewidywalne, a tym samym technicznie zwiększy niedobór Ether (ETH). .

EIP-1559 jest kontrowersyjny dla łańcucha bloków Ethereum, ponieważ ułatwi obliczenia dotyczące ceny gazu w transakcji, skutecznie obniżając średnią cenę gazu poprzez eliminację fałszywych szacunków na ofertę. Jednak ta obniżka ceny gazu jest skuteczna tylko w krótkim okresie, biorąc pod uwagę, że rozwiązania warstwy 2 i oczekujące ukończenie Ethereum 2.0 wpłyną również na późniejsze opłaty za gaz. Spalanie opłat skutecznie zmniejszy również podaż ETH, zamieniając samo Ethereum w aktywo deflacyjne i zapewniając warunki dla jego niedoboru.

Dzięki EIP-1559, gdy sieć główna Ethereum uzyska wystarczającą przyczepność pod względem aktywności, wskaźnik spalania przewyższy wskaźnik emisji, tworząc odwrotne tarcie dla zasobu, stąd charakter deflacyjny. Hard fork w Londynie zawiera również cztery inne propozycje ulepszeń: EIP-3198, EIP-3529, EIP-3541 i EIP-3554.

Proponowana aktywacja sieci głównej została ustawiona dla bloku 12965000, z szacowanym czasem aktywacji między 13:00 UTC a 17:00 UTC 4 sierpnia. Propozycja wciąż jednak jest przedmiotem sporu, a Tim Beiko, koordynator pracujący dla różnych badaczy organizacyjnych pracujących nad EIP-1559, opublikował żądanie ściągnięcia na Github.

Beiko napisała w tej sprawie na Twitterze:

Cytat

Taa, chyba że ktoś sprzeciwi się w ciągu najbliższych 24 godzin, Londyn powinien wylądować 4 sierpnia. Kilka zespołów klientów już to zatwierdziło, ale chcemy mieć pewność, że nikt nie ma poważnego sprzeciwu. Obserwujcie.

Oczekiwano, że propozycja ulepszeń zostanie aktywowana w połowie lipca, nawet jeśli niektóre obawy społeczności Ethereum sugerowały, że będzie nieco opóźniona. Po aktywacji EIP-1559 wraz z londyńskim hard forkiem, następna faza pociągnęłaby za sobą połączenie Ethereum 2.0, w którym Beacon Chain zostanie zadokowany do głównej sieci Ethereum, umożliwiając uruchomienie Proof-of-Stake w głównej sieci Ethereum.

Źródło wiadomosci w jezyku angielskim: cryptodaily.co.uk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use