Jump to content

Wirus na forum?


e320cdi
 Share

Recommended Posts

Gdy wchodze na forum wyswietla mi sie komunikat o wirusie (Kożystam z kasperskiego). Trojan-Spy.HTML.Pcard.f , a ponadto wyswietla mi sie komunikat:

 

Uwaga! Wykryto niebezpieczny Skrypt.

 

APlikacja C:\...\iexplore.exe

Strona http:/.../index.php

Zawiera niebezpieczny kod. Wykonanie tego skryptu zostało automatycznie zablokowane.

 

Możecie mi wytłumaczyć o co w tym chodzi?

Link to comment
Share on other sites

cyzbym mial slabego antywira?

u mnie nic nie wykrywa

a mam nortona co prawda 2004 ale ze wszystkimi aktualizacjami

 

Niedawno robiłem test antywirów dla jednego forum, i okazało się że Kaspersky wykrywa najwięcej :wink: wykrył 24/29 wirów, Norton 19/29 Panda 15/29 a mks_vir zaledwie 7/29, wtedy jechałem na mks'ie, ale teraz mam Kasperskiego i jak widać skutki przynosi :grin:

Link to comment
Share on other sites

A tak w ogole, mniejsza z tym komu wykrywa, a komu nie. Ważne to że ten wirus tu JEST i ktoś go musiał załadować na forum. Czyżby adminom zależało na włamaniu się komuś do kompa? Nikogo nei obwiniam, ale troche to dziwne. W koncu wirus sam sie na forum nie dostal, ktos z administracji musial go tam zaladowac. Mi to nie przeszkadza, bo moj antywir to wykrywa, ale nie ladnie tak wlamywać sie ludziom do kompa (chociaz sam jestem hackerem :D )
Link to comment
Share on other sites

A tak w ogole, mniejsza z tym komu wykrywa, a komu nie. Ważne to że ten wirus tu JEST i ktoś go musiał załadować na forum. Czyżby adminom zależało na włamaniu się komuś do kompa? Nikogo nei obwiniam, ale troche to dziwne. W koncu wirus sam sie na forum nie dostal, ktos z administracji musial go tam zaladowac. Mi to nie przeszkadza, bo moj antywir to wykrywa, ale nie ladnie tak wlamywać sie ludziom do kompa (chociaz sam jestem hackerem :D )

 

co Ty za bzdury człowieku piszesz?

 

 

PS.

może wam IE jakies smieci skądś nałapał i teraz forum obwiniacie

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie masz racji moderatorze.

 

Zrobilem pelny scan kasperskym, nastepnie wlaczylem opere, i przy przegladaniu forum (przechodzeniu do roznych dzialow) pojawiaja sie wirusy i to nie tylko jeden.

 

Jestem pedantem komputerowym i zaden wirus u mnie nie posiedzi na kompie wiec wina lezy na 90% po waszej stronie.

 

 

 

Raport:

C:\Program Files\Opera\profile\cache4\opr02BNA.html jest zainfekowany wirusem Trojan-Spy.HTML.Pcard.f 2004-12-05 22:26:29

 

C:\Program Files\Opera\profile\cache4\opr02COQ.asp jest programem typu koń trojański Trojan.VBS.StartPage.j 2004-12-05 23:18:23

 

(...)

 

i tak jeszcze kilkanascie pozycji ktore wracaja po usunieciu wirusa i wejsciu na forum

Link to comment
Share on other sites

wirusek nadal siedzi...

po wejsciu na strone glowna...

instaluje sie lik svchost.exe

C:\WINDOWS\SYSTEM\MSET\SVCHOST.EXE

i dodaje do rejestru, najlepiej usunac caly katalog MSET

ciagle go wywalam ale za kazdym wejscie na glowna jest na nowo

zrobcie cos z trym, przejzyjcie skrypty strony glownej :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use