Jump to content

ile trzeba zainwestowac zeby sie naprawde wybic ??


szampon_18
 Share

Recommended Posts

witam mam pytanie do ludzi ktorzy sie znaja lepiej odemnie w pewnych sprawach, chodzi mi o kilka pytan i bede wdzieczny jezeli ktos mi na nie odpowie:)

1.Chodzi mi o pewien portal http://safri.pl/ znaczy sie nie o sam portal tylko o skrypt na jakim jest postawiony, ile takie cudo moze byc warte i czy musze komus zlecac napisanie calego portalu od nowa, czy moge kupic cos takiego juz gotowego ??

2. Zeby cos takiego moglo konkurowac z innymi gigantami musi miec kozaki desing, mam pytanie ile kosztuje kupno dobrej garfy ktora przyciagnie, bedzie czyms zaskakiwac??

3. Chialbym sie zapytac tez czy wiecie cos o reklamach ile kosztuje naprzyklad reklamka w google i powiedzmy jakis onet, ile musze wladowac na jakas reklame w niedrogich portalach, oraz pozycjonowanie jezeli chialbym to poswiecic komus innemu ile to kosztuje ??

4. I oczywiscie ile osob musi uczestniczyc w takim pomysle??

Link to comment
Share on other sites

No wiec pytanie pierwsze, odpowiedz :

 

Licencja jPortal 2.x oraz 3.x A

Użycie komercyjne bez stopki reklamowej

 

280zł

 

Licencja jPortal 2.x oraz 3.x B

Użycie komercyjne ze stopką reklamową

 

150zł

 

Licencja jPortal 2.x oraz 3.x C

Użycie niekomercyjne bez stopki reklamowej

(tylko osoby prywatne)

 

80zł

2. Jesli zamowisz projekt grafy u jakiegos mlodego grafika to mysle ze za 1000 zl bedziesz mial cos fajnego,

a jesli u jakiejs firmy czy cos to kilka tysiecy musi kosztowac.

3. reklama w google , minimum tam jest chyba okolo 170 zl, dawno sprawdzalem i nie pamietam, koszt taki jaki ustalisz za klik, i chyba cos tam za targeting biora ale nie jestem pewien, chyba minimum za klik to 5 groszy choc tez nie jestem pewien :)

inne... na allegro popatrz wyswietlenia bannerow i linki, koszt od 5 zl do tyle ile dasz :)

4. to zalezy z kim chcesz konkurowac :)

 

edyta: CAN/moze jakies opoznienie w matrixie

Link to comment
Share on other sites

Link w stopce serwisu prowadzi do strony j-portal, czyli jest to zwykły CMS.

Grafika to nie wszystko, to ma działać, ludzie mają tam wchodzić. Czyli to nie ma wyglądać, to ma działać i przynosić zyski.

Cena za klik będzie taka jak ustawisz, ja jednak uważam że szkoda kasy na taką reklamę, ale to tylko moje zdanie.

Jeżeli chodzi o pozycjonowanie, to wszystko zależy od tematyki strony, ale sprawa bardzo droga, no chyba że jakiś "miszczu" z allegro za 9.99 PLN wladuje domenę w kłopotylol

Można samemu, można w parę osób.

 

Musisz mieć jakiś temat, który się spodoba, inaczej nie ma co się zabierać za takie coś.

 

Edyta. albo zaczęliśmy razem pisać, albo grom wie co jest:o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use