Jump to content

Eurobarre i syf zwany ErrorSafe w jednym!!!


arteck
 Share

Recommended Posts

Tak. To prawda. Instalując EB wgrywamy sobie drażniące nas pliki. Nie są niebezpieczne do momentu kliknięcia w Download. Czasem potrafią wywalić Explorer.exe.

 

Nie da się zainstalować Eurobarre bez tego syfu, jak też nie da się tego syfu pozbyć. Wszystkiego już próbowałem - od logów HiJacka po nadpisywanie plików systemowych. Nic nie pomaga.

 

Tym sposobem żegnam się z EB już wkrótce, bo to jest jedyna metoda pozbycia się syfu.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Masz w takim razie złego antywira skoro Cię nie informuje o instalacjach hidden. To po pierwsze.

Po drugie - ten syf nie jest wirusem dopóki go nie ściągniesz. Ale nie zdziw się jak za kilka dni zaczną Ci wyskakiwać onkienka tego syfu. Przyjdziesz tu wtedy z prośbą o pomoc. (Nie mów, że nie ostrzegałem)(To jest fakt, a nie domniemania)

 

Tu macie opis by symantec tego syfu w razie jakbyście kliknęli niechcąco.

 

http://www.symantec.com/avcenter/venc/data/errorsafe.html

 

Pozdrówki.

Link to comment
Share on other sites

Wraz z nim instaluje się syf ErrorSafe (instalacja typu hidden). Syf jest niemożliwy do usunięcia bez usunięcia Eurobarre.

 

Wszystko jest do usunięcia, tylko trzeba wiedzieć jak. Jeśli sobie z tym nie poradziłeś daj znać, pomogę Ci usunąć to dziadostwo.

 

Wracając do tematu - wątpię, żeby ErrorSafe był częścią pliku instalacyjnego eurobarre - mój Kaspersky nic nie wykrywa. Chyba miałem już z tym do czynienia - czy objawami zainfekowania nie są komunikaty w chmurkach z zasobnika systemowego i ikonka tamże?

 

Dlaczego myślisz, że zaraziłeś się tym od Eurobarre i jakiego programu antywirusowego używasz?

 

Odpowiedz na pytania, myślę że trzeba rozwiązać tą kwestię, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd.

Link to comment
Share on other sites

Kaspersky :) ja też go mam ... tylko, że masz pewnie wersję 5. A ja mam 6 i mi pokazuje hidden install. A dlaczego myślę, że od Eurobarre - ja nie myślę ;) Ja to wiem. Jak mi wyskakuje okno hidden instal zaglądam co to jest. Na moje nieszczęście nie wiedziałem, że ErrorSafe to syf :(

 

Pozbyć się tego nie da - chyba, że bym przejrzał wszystkie wpisy do rejestru, wszystkie pliki systemowe (już je nadkładałem) i ogólnie wszystkie pliki.

 

HiJack nic nie pokazuje :( Silent runner też :( AdWare nic nie widzi. W Outpoście poblokowałem wszystkie porty poza IE i nic ... dalej syf. Odinstalowałem EB i jak ręką odjął. Ani się Explorer nie wiesza, ani syfu nie ma. Zainstalowałem ponownie ( próba wykluczenia hidden nic nie pomaga, bo wtedy się nie da zainstalować EB ) i znów syf :(

 

Spróbowałem na SuSe 9.3 przy pomocy emulatorów. Zainstalowałem i wszystko chodzi jak tralala. Nie ma syfu, bo na Linuxa jeszcze nic porządnego nie wymyślili. Poza tym zobaczyłem logi emulatora z konsoli, żeby zobaczyć gdzie ten badziew próbuje upchać te pliki - ich po prostu nie ma. To sam surfbar (jego plik wykonywalny) ma wbudowany syfex lol ... Nic się na to nie poradzi. Polecam Linuxa i Winex. Chodzi, nalicza punkty, a w dodatku nie przeszkadza - wystarczy na jednym pulpicie puścić EB, a na drugm robić co się ma robić. Nawet dziś mi się udało EB odpalić tylko jako proces bez grafy - takie małe oszustwo. Też mi liczył punkty.

 

Podsumowując - EB na windzie = syf.

 

Dzięki za oferowaną pomoc. Respect za to:) Dodaję + za wypowiedź i chęć pomocy. Na moje szczęście z windą sobie radzę :) z linuchem też :)

 

Pozdrawiam i uważajcie - żeby nie kliknąć w badziew.

Link to comment
Share on other sites

Kaspersky :) ja też go mam ... tylko, że masz pewnie wersję 5. A ja mam 6 i mi pokazuje hidden install.

 

Mam wersję 6.300 i nic mi nie wykrywa, spróbowałem dziś na próbę zainstalować Eurobarre.

 

No ale tematu drążyć nie będę, powtórzę tylko, że WSZYSTKO da się usuąć, nawet ErrorSafe, bo po zainstolowaniu nie ma on nic wspólnego z kluczami i folderami Eurobarre. Wystarczy uruchomić system w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu i kasować każdy wpis rejestru z listy podanej chociażby przez Symantec.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use