Jump to content

eXtremalni Krewniacy!


arteck
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

W związku z eXtremalnym zapotrzebowaniem na krew w okresie wakacyjnym ogłaszam Konkurs - "eXtremalni Krewniacy".

 

Zasady Konkursu:

1. W konkursie mogą brać udział osoby spełniające te warunki:

KTO MOŻE ODDAĆ KREW:

• osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą, co najmniej 50 kilogramów;

• osoby, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała;

• osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii);

• osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były leczone KRWIĄ i preparatami krwiopochodnymi.

2. Warunkiem udziału oraz otrzymania nagrody jest przesłanie zeskanowanego lub sfotografowanego potwierdzenia oddania krwi (zaświadczenia lub legitymacji honorowego dawcy krwi) - wszelkie dane osobowe poza imieniem i nazwiskiem podanym w eXtreme proszę wymazać.

 

3. Nagrodą jest:

KRWIODAWCA, KTÓRY HONOROWO ODDA KREW OTRZYMA W CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA:

• zaświadczenie celem usprawiedliwienia nieobecności w miejscu pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia

• posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4500 kalorii,

• zwrot kosztów przejazdu do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

oraz wpis na "Złotą listę eXtremalnie dobrych ludzi", która będzie umieszczona na stałe na stronie eXtreme-mails.com,

oraz symboliczne 1000PTC o wartości 1pkt.

 

Ważne informacje:

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ODDANIA KRWI?

• w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki)

• być wyspanym

• spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)

• wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe

• ograniczyć palenie papierosów

• nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki

• nie spożywać uprzednio (24 h.) alkoholu !!!

 

WAŻNE:

• oddawanie KRWI jest bezbolesne;

• organizm w ciągu zaledwie kilku godzin uzupełnia ilość KRWI, która została oddana; dawca nie odczuwa żadnych dolegliwości;

• sprzęt do poboru KRWI jest jednorazowy, warunki poboru sterylne;

• każdy dawca jest badany laboratoryjnie przed pobraniem, aby ustalić czy odpowiada wymaganiom zdrowotnym;

• KREW każdego dawcy jest także badana na obecność zarazków chorób wenerycznych, AIDS czy żółtaczki zakaźnej;

• o przydatności KRWI dawcy decyduje wynik badania i testy – profesjonalne zasoby techniczne pozwalają na szczegółową kontrolę dawcy.

 

Serdecznie zapraszam wszystkie osby spełniające wymogi do wzięcia udziału w konkursie. Potrzebna jest każda ilość!!!

 

PRZYPOMINAMY - każdy kto odda krew może odebrać szczegółowe badania krwi po trzech dniach w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie.. niby tak, tyle ze w moim miescie nie ma punktu oddawania krwi, najblizej jest chyba 30pare kilometrow od mojego city...

no i co? pojade, a tam mi powiedza ze nie jestem na tyle zdrowy zeby oddac krew? :(

Link to comment
Share on other sites

Zawsze możesz spróbować. Jak Ci przyjmą to kasa za przejazd zostanie zwrócona. Zawsze możesz się wybrać z kolegami - razem raźniej.

 

Procedura oddania krwi, krok po kroku

 

 

Proces oddania krwi został tak opracowany, by w sposób szybki a zarazem bezpieczny dla dawcy móc pobrać krew. Sprzęt do poboru krwi jest jednorazowy, a miejce w którym dokonuje się pobór krwi jest sterylne. Pracownicy RCKiK, którzy towarzyszą nam podczas całej procedury w miłej i przyjaznej atmosferze postarają się byśmy szybko, sprawnie a zarazem bezpiecznie mogli podzielić się swoją krwią.

 

1. Śniadanie: Spożycie lekkiego, ale pożywnego posiłku.

 

2. Rejestracja: Po przybyciu do punktu poboru krwi wypełniamy kwestionariusz (koniecznie musimy przedstawić aktualny dokument tożsamości),

 

 

 

3. Pracownia analiz lekarskich lub stanowisko do badania poziomu hemoglobiny: badanie poziomu hemoglobiny przy użyciu wyłącznie sprzętu jednorazowego, odczyt w ciągu 3 minut,

 

4. Gabinet lekarski:

 

 

• badanie lekarskie,

• wywiad,

• kwalifikacja do oddania krwi

 

5. Uzupełnienie płynów w organizmie: Od momentu zakwalifikowania do poboru krwi, uzupełniamy płyny w organizmie. Dawca otrzymuje wodę mineralną do spożycia.

 

6. Stanowisko do oddawania krwi: oddanie 450 ml krwi do jednorazowego pojemnika plastikowego z płynem konserwującym w czasie od 5 do 8 minut.

 

7. Krótka regeneracja sił. Po oddaniu krwi, dawca przez moment pozostaje na miejscu celem regeneracji sił. W niektórych punktach krwiodawstwa, donator otrzymuje kawę.

 

Każdy dawca opuszczając punkt poboru krwi otrzymuje posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4.500 kcal. - 8 tabliczek czekolady. Na naszą prośbę wystawiane jest zaświadczenie usprawiedliwiające nieobecność w pracy, na uczelni, w szkole oraz wypłacany zwrot kosztów poniesionych na przejazdu do najbliższego Centrum Krwiodawstwa.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie już nasza akcja odniosła sukces! Jeżeli chociaż jedna osoba odda krew z naszej inicjatywy - będziemy bardzo zadowoleni.

 

Ja również potwierdzam - to nic nie boli! Oddaję już dość długo - ten skromny podarunek ratuje życia!

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie, tylko kiedy to bylo?

Bo ostatnio wiele takich punktow zlikwidowali (z "oszczednosci" !! = ze niby pieniadze wazniejsze od ludzkiego zycia; poza tym zlikwidowali tez czesc przywileji ustawowych dla krwiodawcow :/ )

Ale jesliby sie jednak ostalo; to moze sprobujesz?

Link to comment
Share on other sites

larunia_c no a ja nie moge, bo mam czeste skoki ciśnienia i nierówne tetno... raczej by mi kazali wrócić do domu a nie oddawać krew.... :( a szkoda, bo bym chciała pomóc :(

Jeżeli nie usłyszałeś/aś w Krwiodawstwie, że nie możesz oddawać krwi - idź i spróbuj!

 

Pozdrawiam.

 

Edit

 

Jeżeli ktoś oddaje dla przywilejów ustawowych... a może by tak dla ratowania ludzi?? a nie dla kasy i dodatków ustawowych??

 

http://www.krewniacy.pl - zapraszam - wystarczy kliknąć województwo na mapce. Tam są wszystkie stałe punkty. Poza tym jest wiele akcji, gdzie wyjeżdża autobus, w którym można oddać krew.

Link to comment
Share on other sites

hmm spytałam sie ojca, i powiedział, ze u nas jeszcze jest ten punkt krwiodawstwa, no ale że to jest otwarte raz w miesiącu... hmmm... i to na początku miesiąca chyba, czy jakkoś tak.... no nie wiem, ew. poczekam do początków sierpnia... tyle że.. czy kobieta zaraz po okresie może oddawać krew? :)
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli ktoś oddaje dla przywilejów ustawowych... a może by tak dla ratowania ludzi?? a nie dla kasy i dodatków ustawowych??

nie chodzilo mi o te przywileje, tylko po prostu przypomnialo mi sie, ze bylo takie zamieszanie, ze o malo co by nawet te posilki regeneracyjne zlikwidowali.

No a tak wogle to sa jeszcze platni krwiodawcy, no ale to juz jest cos innego :)

JA osobiscie nie chcialbym pieniedzy - starczylaby mi sama satysfakcja

Link to comment
Share on other sites

hey!

Ja pierwszy raz oddałam krew w grudniu 2001. Do tej pory oddałam 4 950 ml - 11 razy 450 ml. Tak mało, bo często mam zbyt niską hemoglobinę - wynik złej diety :ashamed: Ale się nie zrażam. Kiedy poznałam Artecka, jego też namówiłam. My wiemy, że to nic nie boli - stąd ta akcja. Zachęcam wszystkich niezdecydowanych - spróbujcie !!!

Link to comment
Share on other sites

ja juz raz oddawalem blood :D pare mieciacy temu.

bylem z kilkoma kumplami, przy okazji troche posmialismy , dostalismy po 9 czekolad i zwolnienia ze szkoly, jeden kolo nawet zaslabl, ale szybko pozwrocil do zywych :P a krew pobierala nam bardzo ladna pani :622: tak wiec mysle ze oddawanie krwi to nie dosc ze dobry uczynek to jeszcze bardzo ciekawe przezycie. polecam wszystkim :D niedlugo moze wybiore sie tam znuf :)

Link to comment
Share on other sites

Spoko:) Coś dla mnie. Oddaję krew od 2 lat. Nieregularnie, ale staram się, jak najczęściej.

Zachęcam wszystkich, nie ma się czego bać, a korzyści wiele. Szacunek do samego siebie wzrasta, a 7 czekolad też piechotą nie chodzi:D

Link to comment
Share on other sites

wiek na pewno jest przeszkodą :) a co do alergii, to CZASOWĄ dyskwalifikację powodują:

"choroby zapalne i uczuleniowe skóry, ostre stany uczuleniowe i okres odczulania, zaostrzenie przewlekłej choroby alergicznej"...

W świętokrzyskim brakuje krwi... :( ja mogę oddać dopiero za 3,5 tygodnia... Na www.krewniacy.pl można tez znaleźć informacje o tym, gdzie i kiedy będzie ambulans - jeżdżą nawet do bardzo małych miejscowości ! Nie przegapcie i namówcie znajomych !

 

Pozdrawiam

 

--- połączone ---

 

:brawo:

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use