Jump to content

Linux czy Wingroza? Co wy sądzicie?


barteqx
 Share

Recommended Posts

Ja mam na ten temat swoje zdanie: Windows w obecnej sytuacji to @&$#! Wymagania Visty są po[piiiiii], uważam tak chociaż mój komp to uciągnie. Windows jest NAJBARDZIEJ nie aktualnym systemem jaki kiedykolwiek powstał(mała baza sterowników w systemie, co chwilę łatka na jednąz dziur, która odkrywa inną). Mało tego - powłoka jest do bani: brzydka, ociężała, niewygodna. "startem" rzygać mi się chce. Zero zmian przez 6 lat. No i obowiązkowy format bez przyczyny co pół roku, z powodu systemu-umierającego żółwia, któremu nic już nie pomoże. Jeszcze Virusy, spyware, etc. Ale jestem muszony korzystać z tego, z powodu programów(MS Office - w przeciwieństwie do windows bardzo dobry, Gry) i innych członków rodziny zakochanych w systemie z redmond.

 

Co innego kubuntu.

 

Zamówione, doszło po dwóch tygodniach za darmo. Niskie wymagania. Brak wirusów. Brak problemów ze sprzętem. W pełni PL. Jedyna wada to brak gier - ale zawsze jest Cedega...

 

Co wy myślicie?

Co wy wolicie?

 

P.S. Darmowe CD(Tłoczone, 100% za darmo!):

http://shipit.kubuntu.org

Link to comment
Share on other sites

jeśli ktoś zmienia kompa to niech kupi sobie maka. Chodzi jak burza, na maka nie ma wirusów (!!!!!) ...i to chyba największy plus. Linux jest trudny jeśli ktoś przechodzi z windy bo w linuxie trzeba wpisywać komendy, czego nie ma w windzie. Kolega zamówił sobie miesiąc temu UBUNTU ... chyba z 10 płyt bo jak zamówił jedną to była pęknięta ;) Mi osobiście ubuntu nie przypadł do gustu. Wolę swojego tajgerka :) a już nie długo nawet leoparda -lol-
Link to comment
Share on other sites

jeśli ktoś zmienia kompa to niech kupi sobie maka. Chodzi jak burza, na maka nie ma wirusów (!!!!!) ...i to chyba największy plus. Linux jest trudny jeśli ktoś przechodzi z windy bo w linuxie trzeba wpisywać komendy, czego nie ma w windzie. Kolega zamówił sobie miesiąc temu UBUNTU ... chyba z 10 płyt bo jak zamówił jedną to była pęknięta ;) Mi osobiście ubuntu nie przypadł do gustu. Wolę swojego tajgerka :) a już nie długo nawet leoparda -lol-

Nie wiem, z czym ktokolwiek mniałby problemy. Jakie niby komendy? Jak już z tego korzystam, to tylko dla szpanu przed znajomymi. Aplikacje instaluje w trybie graficznym. W Yum Exender(czy jakoś tak). I to mi wystarcza. A przeszłem prosto z windy.

 

A co do tego zamówienia... Nie lepiej samemu wypalić płytke??

Link to comment
Share on other sites

DX 10 tylko na Vistę - tak pier... M$. Więc jeśli DX 10 będzie jeszcze na cededze, zacznie się wielka emigracja ludzi. Winda dostanie formata na tych 5% kompów na początek. Znajomi będą polecać innym pingwina. po roku może urosnąć do 10%. Producenci zaczną zauważać Linuksa - gry, sterowniki, Photoshop na lina. Mikromiękki zacznie usuwać się w cień i bedzie się ratował officem(standard) za 19,95 USD, a będzie taki tani z powodu odejścia z M$ 70% programistów, którzy mają dość pisania progsów tak jak im się każe, Winda dostanie formata na 15%, itd, itd... - scenariusz nierealny(przynajmniej na razie). No ale lepirj kupić syf Basic z DX10 za 699 czy Mandrivę 2007 z cedegą za 139?

 

A co do prostoty obsługi:

 

M$ zaszczepił nam strasznie nie wygodny interface a teraz myślimy, że to najprostrzy system na świecie. Odzwyczaili więkrzość użytkowników od konsoli(chociaż przy CMD.exe mieli rację - shit jakich mało). A kto powiedział, że lonsola nie może być prostrza od explorera. Przykład: Linux - Uruchamiasz konsolę wpisujesz "gimp" i ciskasz Enter, Windows: Start->Wszystkie programy-> żmudne szukanie Programu Gimp z pośród stu innych niepogrupowanych ->Kliknięcie"The gimp".

 

Linux: 5s

Windows: 20s

 

Mało tego: Nie wiesz jak się nazywa program? konsola wpisujesz pierwsze trzy litery(lub tule ike pamiętasz) ciskasz tab jeden albo dwa razy, konsola pokazuje wszystkie możliwe programy lub uzupełnia nazwę. Ciskasz enter i gotowe.

 

Po za tym wygląd. Jak wygląda XP twoj? Jak twojego nauczyciela? Jak naszego prezydenta? Odpowiedź prosta - TAK SAMO!!! Szefowie microsoftu jeszcze blokują możliwość wgrania własnych skórek i mówią "My najlepiej wiemy jak powinien wyglądać twój pulpit". No to chyba się mylą. Bo nie każdy lubi zielono-niebieski pasek u dołu ekranu i domyślne tapety. Oczywiście można ustawic sobie jako tapetę wiele rzeczy, ale co ze stylami? A no to że trzeba stosować coś takiego UXTheme patcher żeby coś zmienić.

 

W linuxie jest o wiele prościej, ale nie będę pisał bo już i tak zadużo napisałem...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ja wolę linuxa... zróbcie ankiete

 

To tak jakby się spierać, czy sok jabłkowy jest smaczniejszy od pomarańczowego. Oba systemy mają swoich zwolenników - wielu użytkowników jest po prostu przyzwyczajona do Windowsa i w życiu nie miała do czynienia z dystrybucjami linuxowymi - dlatego ankieta byłaby trochę bez sensu dla mnie.

 

Bo co może napisać ktoś, kto linuxa na oczy nie widział? Natomiast z drugiej strony - co może napisać osoba, która już pracuje na Linuxie?

Link to comment
Share on other sites

Bo co może napisać ktoś, kto linuxa na oczy nie widział? Natomiast z drugiej strony - co może napisać osoba, która już pracuje na Linuxie?

 

No i tu leży problem oceny linuksa. Większość nie widziała go na oczy, a chce sobie posta nabić. Na pewnym forum 20 osób oceniło, że windows jest lepszy. Napisałem do nich PW, czy widzieli kiedyś na oczy linuksa(newet na jakimś filmiku). 18 odpowiedzi na nie, 1 na tak, a jedna osoba nie odpisała... Ale osoba, która bez linuksa nie przeżyje(np, ja) na pewno będzie lepiej oceniać linuksa. Więc taki temat nie ma sensu. Co innego temat "Linux vs windows - wady i zalety".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use