Jump to content

Opera + forum + certyfikat nitrosoft


szuwi
 Share

Recommended Posts

W rotatorze znajduje się banner pp Nitrosoft (lub jakoś tak ;-) ) - domaga się on każdorazowo zaakceptowania jego certyfikatu, na co w 99,9% pzrypadków w necie nie zezwalam (wirusy, trojany, keyloggery i inne śmiecia). Nie wiem jak jest w IE, ale Opera domaga się tego przy każdym przejściu tematu/odświeżeniu strony i prawdę mówiąc cholernie mnie to wqurza.

Problem Opery (nie przypuszczam) czy globalny ?

 

 

p.s. są na tym jakieś kokosy? ;-)

Link to comment
Share on other sites

Zarówno dialery jak i inne plugastwa wymienione wyżej (keylogger, trojan itp) instalują się również za pomocą skryptów ActiveX. Instalka certyfikatu akceptuje activeX z tego serwera nie pytając ponownie o taką konieczność - stąd duże ryzyko. PP jest nowy i nikt nie potrafi wyrazić opinii na jego temat (płaci, nie płaci, uczciwy czy nie), wobec powyższego uznaję przyzwolenie na certyfikat jako samobójstwo ;-)

Swoją droga nie instaluję certyfikatów nawet sprawdzonych firm - za wyjątkiem MS (konieczność przy Win Update) co też zalecam innym

 

 

p.s. zastanawia mnie też fakt (nie pzreglądałem regulaminu pp) czy nitro zlicza odsłony/kliknięcia w moim przypadku - czyli bez zainstalowania przeze mnie cyertyfikatu

Link to comment
Share on other sites

Proponuję nie zwarcać uwagi na to okienko. Oczywiście przy wejściu na forum się pojawi, ale nie musisz za każdym razem klikać anuluj.

Przenieś okienko opery na pierwszy plan, a po przeczytaniu forum wystarczy zamknąć kilka okienek z certyfikatem.

Lepsze to na pewno niż, klikanie co stronę ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use