Jump to content

ukradli kase z egolda... REWANŻ ??


Eurynomos
 Share

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale na swoim kompie zauwazylem trojana (dopiero po fakcie). W dniu rabunku zmienialem haslo w egoldzie. Trojan "zlapal" haslo ktore wpisalem z klawiatury (moj blad) i wykorzystal przeciwko mnie :(
załatw sobie pożądnego antytrojana,pewnie ktoś cię przechwycił keyloggerem
Link to comment
Share on other sites

"pewnie ktoś cię przechwycił keyloggerem"

Też tak myślę. Teraz zanim wejde na e-golda przeskanuję dysk ad-awarem 6 (to wlasnie on wykryl trojana). I oczywiscie zamierzam zainstalowac dobrego firewalla. Ktoś ma propozycje, jakiego firewalla najlepiej zainstalować (żeby nie zakłócał pracy kompa i go nie zacinał) ?

Link to comment
Share on other sites

"pewnie ktoś cię przechwycił keyloggerem"

Też tak myślę. Teraz zanim wejde na e-golda przeskanuję dysk ad-awarem 6 (to wlasnie on wykryl trojana). I oczywiscie zamierzam zainstalowac dobrego firewalla. Ktoś ma propozycje, jakiego firewalla najlepiej zainstalować (żeby nie zakłócał pracy kompa i go nie zacinał) ?

polecam antivir,zone alarm(firewall) i trojan remover(najlepszy antytrojan ale nie darmowy),najmniej zasobów zżerają a są jednymi z najlepszych do domowego bezpieczeństwa,ja jeszcze do tego używam system mechanic professional(ma w sobie wszystko,spyware,firewall,antivirus,itp.)
Link to comment
Share on other sites

Zainstalowałem zone alarm. Mam pytanie: Czy przepuszczać przez zasłonę ogniową pliki: fnmjka.exe (folder C:\windows\), Ncbfdhib.exe (C:\windows\system32), Genetic Host Process for win32 Services.

Pierwsze dwa zablokowałem, ostatni zostawiłem. Czy dobrze zrobiłem ? Mam orginalnego winXPhome.

Link to comment
Share on other sites

Zainstalowałem zone alarm. Mam pytanie: Czy przepuszczać przez zasłonę ogniową pliki: fnmjka.exe (folder C:\windows\), Ncbfdhib.exe (C:\windows\system32), Genetic Host Process for win32 Services.

Pierwsze dwa zablokowałem, ostatni zostawiłem. Czy dobrze zrobiłem ? Mam orginalnego winXPhome.

niestety co do pierwszych to ci nie powiem bo niemam pojęcia co to za pliki,ale trochę wydają się być podejrzane te nazwy,więc lepiej dla pewności sprawdz antytrojanem i antyspywarem,a co do trzeciego to dobrze zrobiłeś
Link to comment
Share on other sites

Sprawdzilem Ad-awarem 6 z najnowszą aktualką i nic nie wykrył. Ale zauważyłem, że przez te 2 pliki system się chrzani. Gdy chcę zamknąć komputer, pojawia się błąd że plik Ncbfdhib.exe, lub fnmjka.exe (na zmianę) nie mogą zakończyć operacji. Problemy zaczęły się pojawiać właśnie po ataku hakera (jednak w tym samym czasie mialem tez wirusa, ktory zniszczył pliki (więc musialem owe pliki usunąć): xasex (to sex wyglądało podejrzanie), xasui.dll, Ihandforc.exe). Wydaje mi się, że to może być wina braku owych plików.
Link to comment
Share on other sites

Sprawdzilem Ad-awarem 6 z najnowszą aktualką i nic nie wykrył. Ale zauważyłem, że przez te 2 pliki system się chrzani. Gdy chcę zamknąć komputer, pojawia się błąd że plik Ncbfdhib.exe, lub fnmjka.exe (na zmianę) nie mogą zakończyć operacji. Problemy zaczęły się pojawiać właśnie po ataku hakera (jednak w tym samym czasie mialem tez wirusa, ktory zniszczył pliki (więc musialem owe pliki usunąć): xasex (to sex wyglądało podejrzanie), xasui.dll, Ihandforc.exe). Wydaje mi się, że to może być wina braku owych plików.
najlepiej to sformatuj dyska i zainstaluj od nowa windowsa i po zainstalowaniu sprawdz w katalogu windowsa czy te pliki są ,wtedy będziesz miał pewność czy są prawidłowe czy nie,fakt trochę czasu zajmuje reinstalka,ja tak zawsze robię gdy mi sie xp zaczyna partolić
Link to comment
Share on other sites

Poki co sprobuje naprawic windę bez formatu. Jeśli nie da rady, wtedyformat pojdzie w ruch :). Swoją drogą, to ładnie zeszliśmy z tematu głównego ;)
nom trochę,życzę powodzenia w ulepszaniu zabezpieczeń,jeszcze jedna rada co do haseł,jeśli je masz na dysku to lepiej zgraj na jakąś dyskietkę
Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie nie wiem co jest z e-gold. Przy zakładaniu konta podałem wszystkie dane, prawidłowo i bez jakichś korekt wpisałem maila i powinienem dostać chyba maila powiadamiającego mnie o otwarci konta, ale nie dostałem takowego. Co zrobić w takiej sytuacji?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
 Share




×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use