Jump to content

Naprawa polskiego GPTR


piotrek180k
 Share

Recommended Posts

Żeby było widac skutki trzeba widziec starania - wszystko musi byc dopięte na ostatni guzik - chodzi o firmy GPTR - nie ma prawa być jakichś niepotrzebnych spięć i narzekań itp., musi byc całkowity zakaz promowania SCAM'ów, aby ich po prostu nie było - będzie wtedy więcej użytkowników w firmach płacących.

 

I oczywiście trzeba zrobić tak, aby użytkownik chciał przeczytać maila, co powiększy skutecznośc reklamy i REASPECT reklamodawców...

 

Żeby to osiągnąć trzeba wszystko robić razem - ale dlatego że żyjemy w kraju w którym nikomu nic się nie chce i dla wszystkich coś z czego nie ma korzyści teraz, a mogą one być później jest nieopłacalne, ponadto userzy GPTR zmieniaja się szybko systemem rotacyjnym trzeba by przeprowadzić jakąś rewolucję.

 

Trzeba także wyjść z reklamą i pozyskiwaniem reklamodawców poza get-paid, bo to teraz taka reklama jest nieopłacalna i marna...

 

NIEMOZLIWE...w Polsce....

Link to comment
Share on other sites

Przydałoby się ograniczyć ilość powstawania nowych firm. Teraz to prawie każdy może założyć jakiegoś shita gdzie ilosć userów pewnie nigdy nie przekroczy 100 osób. Może jakiś certyfikat jakości który by był nadawany firmom z odpowiednim starzem i wyrobioną marka na rynku. Co o tym sądzicie?
Link to comment
Share on other sites

Możesz próbować przekonywać ludzi, żeby czytali maile. Wtedy ich wartość na pewno zwrośnie(o ile ich przekonasz). Bo znajdą sie reklamodawcy gotowi płacić 5-10 groszy za przeczytanego maila

 

Jak mnie jakaś reklama zainteresuję, to czytam.

No ale jak treść reklamy zajmuje kilka stron po wydrukowaniu, to od razu szukam linku, aby dostać premię ;)

Link to comment
Share on other sites

Kiesyś nad tym myślałem i wymyśliłem, że mozna by było powołac organizacje zrzeszającą godne firmy firmy te musiały by byc naprawde godne zapisu gdyby taka firma nie wypłaciła np komus pieniedzy została by wywalana a np we wszystkich firamch organizacji były by rozsyłane maile zniechęcajace do zapisu. Każdy admin musiał by też podac swoja tożsamosć i jak by złamał "prwao" by sie go poprostu scigało:) Przydał by sie też podatek który by płaciliwszyscy uczestnicy wszystkich programów np 1cent na 3 miesiace a z tych pieniadzy mozna by było utrzymac np. strone organizacji lub pomagac komuś w potrzebie:)

 

 

to takie moje wywody nierealne do spełnienia

Link to comment
Share on other sites

to nie tylko wina, użytkowników ale i też webmasterów ... webmasterzy mogli by lepiej maskować cheat linki, tak żeby było wyraźnie napisane ale po przeczytaniu całości ... co prawda dużo 10 latków by zrezygnorało z tego biznesu "po co czytać ja jestem lepszy niż inni", ale można by było lepiej zarobić i być może gdy lepiej by się zarabiało to więcej "normalnych" osób się by przyłączyło ...

 

Nie chcę mówić co inni mają robić żeby polski get paid był lepszy, wole samemu starać się czytać reklamy (to polecam też wam, chodź mam nadzieję i wiem że już tak robicie) i promować ten styl zarabiania :) W swojej karierze 4 letniej kliknąłem tylko 1 cheat link, ale to było po 500 mailach xD z przeróżnych firm (wystarczył tydzień i tyle maili) ...

Link to comment
Share on other sites

Zaczne swój monolog od własnych spostrzeżeń.

Po pierwsze nie można mówić o naprawię polskiego GetPaid skoro on zawsze był taki jaki jest obecnie.

Po drugie nie jest wcale tak źle, a po czym to wnioskuje:

- porównajcie wartości maili przeważających w firmach anglo i polskojęzycznymi - u nas jest to średnio 0.5gr za mail, w zagranicznych są to z reguły maile za 1 punkt, który jest równowartością 0,01c czyli 0,03gr

- porównajcie sobie procentowy udział scamów w rynkach - w polsce jest to ledwie kilka - kilkanaście procent, za granicą trudno określić ale napewno będzie to minimum 50%

 

I oczywiście trzeba zrobić tak, aby użytkownik chciał przeczytać maila, co powiększy skutecznośc reklamy i REASPECT reklamodawców...

To niestety mnie śmieszy postawa u klikaczy. Mam reklamodawce, który wysyła maile z głowami do toplisty. Narazie jest to mail za 0.33gr, ale obiecuje że jak awansuje o pare pozycji to z pewnością wykupi pakiet kilku maili za 2,3 lub nawet 5gr. Zresztą napisał to w treści. Moje pytanie ile czasu zajmie kliknięcie w choćby 3 z tych 10 toplist? Napewno nie więcej niż 10 sekund. Ale niestety nasza mentalność jest taka, że wolimy mieć 0.33gr za maila nieprzeczytanego, niż 5gr za przeczytanego i z 3 klikami.

 

ponadto userzy GPTR zmieniaja się szybko systemem rotacyjnym trzeba by przeprowadzić jakąś rewolucję.

To akurat plus - przecież dzięki temu reklamodawcy mają co chwile nowych odbiorców!

 

Trzeba także wyjść z reklamą i pozyskiwaniem reklamodawców poza get-paid, bo to teraz taka reklama jest nieopłacalna i marna...

Łatwo powiedzieć... W KasaNaPiwo, KasaPionasa i Bajeczny-Biznes mam zapewne 90% reklam spoza GetPaid. Jednak w większości tacy reklamodawcy się umywają z prostego względu - brak skuteczności. Ludzie wystarczy kliknąć w jakiś baner ceneo jak zobaczycie na stronie, topliste lub wyrazić sztuczne zainteresowanie przedmiotem etc. a nie tylko czekać jak Żyd na tureckim kazaniu aż się skończy timer. Niestety mam wrażenie, że tylko ja jeden jestem tak dobry że klikam w takie bannery, bądź piszę, że jestem zainteresowany kupnem sof pod wpływem reklamy w ImperiumReklamy.com i czy mogliby przybliżyć ofertę (choć wcale nie byłem zainteresowany). Gdyby ktoś raz na czas zapytal o coś byłoby zupełnie inaczej.

 

Możesz próbować przekonywać ludzi, żeby czytali maile. Wtedy ich wartość na pewno zwrośnie(o ile ich przekonasz). Bo znajdą sie reklamodawcy gotowi płacić 5-10 groszy za przeczytanego maila

Oczywiście, że się znajdą - choćby wczoraj miałem klienta, który zakupił maila za 5gr do wszystkich i to wcale nie po dumpingowej cenie! Tyle, że znając życie drugi raz już nic nie kupi jak zobaczy skuteczność. Kiedyś do ludzi z powiatu wałbrzyskiego wysłałem mail za 10gr bo tak chciał reklamodawca. I co z tego skoro nikt się nie zainteresował jego strona.

 

Kiesyś nad tym myślałem i wymyśliłem, że mozna by było powołac organizacje zrzeszającą godne firmy firmy te musiały by byc naprawde godne zapisu gdyby taka firma nie wypłaciła np komus pieniedzy została by wywalana a np we wszystkich firamch organizacji były by rozsyłane maile zniechęcajace do zapisu.

Po pierwsze niektóre "firmy" nie są i nie będą nigdy scamami bo się nie da w nich wypłaty uzbierać :lol:

Po drugie co zrobią "godne firmy" - pomyślą, że ten mail to jakaś propaganda przeciw danej firmie, a to przerabialiśmu już w dziejach Polski przez 44 lata :)

Zagranicą jest niby certyfikat BeenPaid, jednak mało kto na niego patrzy.

 

Każdy admin musiał by też podac swoja tożsamosć i jak by złamał "prwao" by sie go poprostu scigało

Tak, wlicz w to koszty 700PLN na ZUS za miecha i zostałoby 10 firm na rynku 2-3 wm-ów, którzy prowadzą firmy jako dodatek do własnej działalności gospodarczej.

 

Przydał by sie też podatek który by płaciliwszyscy uczestnicy wszystkich programów np 1cent na 3 miesiace a z tych pieniadzy mozna by było utrzymac np. strone organizacji lub pomagac komuś w potrzebie

Jedyne co możliwe to podatek od wypłat, ale jeśli już mówimy o tym podatku to odlicz jeszcze podatek dla fiskusa i z wypłaty marne 5PLN zostanie ci 2,5PLN. Czyli klikając maila za 2grosze zarabiasz na czysto 1grosz.

 

 

Generalnie nie jest jednak, aż tak źle, polski Get-Paid wygląda lepiej niż zagraniczny. Oczywiście mógłby być jeszcze lepszy, ale tu niestety większość należy do klikaczy, ktorzy i tak czytać nie będą.

Link to comment
Share on other sites

Czemu wszędzie ja coś napisałem? :P

 

Ja też jak jest napisane, żeby kliknąć w google, to klikam, głosuje w toplistach. Kilka razy też pisałem, o zainteresowaniu kupnem, po szczeguły. Nawet raz załatwiłem kupce(ale to już była aukcja na allegro), który napisał, że jest z mailingu w xxx. Reklama się powtórzyła. Więc takie pisanie cos daje.

Link to comment
Share on other sites

Tylko, że tak robi niestety niewielu. A jakby każdy raz na czas coś w tym stylu zrobił?

Już to widze. Mailing po 5 groszy od łebka, czasami maile po 10. Maile poniżej 2.5 gr umierają śmiercią naturalną. A scamy przeżucają sie z 10 groszy za maila do 10 zł. :)

Link to comment
Share on other sites

ja wnioskuje tak:

jak firma jest bez minimum to klikam

jeśli ma małe minimimum np. 2.99$ to nie klikam

jeśli jest większe minimum np. 20$ to klikam bo tyle samo mi się zejdzie ile uzbieranie tych 2.99$

 

Powiem tyle - teoria jak najbardziej złudna bo nieraz w tej firmie co mniejsze minimum lepsza kasa :)

Link to comment
Share on other sites

Ja czytam maile. sporo jest nawet interesujacych.

jak widze gogla klikne, adkontekst tez klikne, jakas toplista?? klikam bo co mam do stracenia??? NIC!!!!!!!!!

szkoda ze w programach jest wiecej malotatow ktorzy tylko chca sie nachapac bez roboty. klikaja bez czytania nawet tematu nie przeczytaja.

przyklad: na 250 aktywnych userow swojego czasu u mnie w ogrodzie 110 osob kliknelo w mail za -1PLN.. zal dupe sciska jaksie widzi takie statystyki.

ale co zrobic??

jedyny sposob to co dwa dni puszczac takie maile ale jest pewno ale do tego. ludzie moga sie wypisac z firmy wtedy. jedyny minus ale moze sie naucza czytac..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
jak dla mnie to potrzebne sa zmiany systemowe. ludzie musza czytac maile i wykazywac nimi zainteresowanie, firmy musza byc pewne (wyplacalne). trzeba by jakos sciagnac do systemow ludzi, ktorzy do tej pory nie mieli z tym nic do czynienia bo traktuja zarabianie w sieci jako totalna bzdure. tego nie da sie zrobic jesli dzienne zarobki w niektorych firmach wynosza 2 grosze. tego z kolei nie da sie naprawic bez sciagania reklamodawcow spoza systemow zarabiania. nie da sie namowic ludzi do reklam w internecie bez wytworzenia w nich swiadomosci, ze sa one skuteczne, itd., itd.
Link to comment
Share on other sites

Tylko chodzi o to jak zachęcić do czytania przez ludzi tych maili bo co to za różnica czy przeczyta czy nie jak i tak będzie miał za to zapłacone

 

Jest na to prosta metoda, tzn. jakieś pytanie do reklamy - trzeba zaznaczyć popraną odp.(która znajduje się w mailu) i wtedy zalicza nam klik.

Fishing4mails ma coś podobnego, tzn. jak admin ma coś do przekazania to klikając w reklamę pojawia się info od niego i trzeba zaznaczyć jakąś odp., którą znajdziemy czytając to info.

Link to comment
Share on other sites

Jest na to prosta metoda, tzn. jakieś pytanie do reklamy - trzeba zaznaczyć popraną odp.(która znajduje się w mailu) i wtedy zalicza nam klik.

Fishing4mails ma coś podobnego, tzn. jak admin ma coś do przekazania to klikając w reklamę pojawia się info od niego i trzeba zaznaczyć jakąś odp., którą znajdziemy czytając to info.

 

Trzeba było by wprowadzić wtedy limit długości reklamy, bo czasami są one za długie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use